1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Силување

Дискусија во 'Психологија' започната од blond, 27 септември 2010.

  1. Ицолгудбејбе

    Ицолгудбејбе Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2015
    Пораки:
    404
    Допаѓања:
    1.145
    Пол:
    Женски
    @Tan4ence Те свакам шо сакаш да кажеш..Да би требало дотичниот при здрав разум да ја одбие..Ама знаеме(свесни сме) дека мали се шансите некој да пресече со кратко и јасно НЕ...треба и девојчињава да имаат малцд интелигенција...јас еве имам 20год и не сум се довела во "незгодна ситуација"бидејки сум знаела до кај ми се границите. и не сум се пикала каде што не треба.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Zeynep

    Zeynep Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    1.102
    Пол:
    Женски
    Ова е крајно безобразно жими се,не знаеш дали да се смееш или да плачеш...
    Ако сакале до сега сто пати нешто ќе ти направеле мори,не си прај филм у глава.
    Албанци албанци врврврвр,човек што има болен мозок само тој може да те силува не е битно дали е Албанец,Македонец,Турчин и т.н.
    Друг пат барем пази како се обраќаш,нема врска ова со албанците,туку со самите луѓе.
     
    На piksooki, cresa-jagoda, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Zeynep

    Zeynep Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    1.102
    Пол:
    Женски
    Златна,зависи кои муслимани ги среќаваш.И јас комотно можам да кажам дека некои христијани се склони кон насилство,ама некои не сите.Различен став имам кон одредени христијани,пробај и ти така да не мислиш исто за сите муслимани дека се насилни,па може тогаш ќе кренаш глава од Албанци.Позз
     
    На piksooki и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  4. Ицолгудбејбе

    Ицолгудбејбе Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2015
    Пораки:
    404
    Допаѓања:
    1.145
    Пол:
    Женски
    Еј кај реков дека сите се такви?ај те молам прочитај повнимателно што напишав.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Zeynep

    Zeynep Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    1.102
    Пол:
    Женски
    Не ме боли не сум Бог
    Мислам нема смисла,темата за што беше до кај стигавте до Албанците бре.
    Глава не можеш да кренеш ?
    Што ти направеле,те силувале во овој случај,темата е за тоа СИЛУВАЊЕ !
     
  6. Ицолгудбејбе

    Ицолгудбејбе Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2015
    Пораки:
    404
    Допаѓања:
    1.145
    Пол:
    Женски
    Девојче ај не ме влечи за јазик...доста од муабетов..поздрав.
     
    На ladyySi му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Zeynep

    Zeynep Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    1.102
    Пол:
    Женски
    хаха не те влечам веќе ајде и без тоа немаш што да кажеш.Позз
     
    На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
  8. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.924
    Допаѓања:
    218.743
    Пол:
    Женски
    @Zeynep ми бодиш во очи со твојата контрадикторност низ темиве.
    Во една тема ги плукаш Албанците како на пример.
    Има уште да цитирам..
    А тука настроинчки ги браниш?
    Став имаш ли? Карактер? Или?
    Мислам дека ти е време да почнеш да размислуваш што сакаш а што не од животот!
     
    На joy1, ocicka2014, butterfly* и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. Zeynep

    Zeynep Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    1.102
    Пол:
    Женски
    хаха ме изнасмеа жими се,паметниот човек си ја брани својата вера како јас сега.

    Подалеко од муслиман,шала на страна,не мешај љубов и вера,послушај ме јас ти кажувам.
    -Не треба да ти објаснам ама ај културна сум,ќе вратам.
    Оваа реченица ја напишав во темата ми се допаѓа дечко од друга вера,јас го дадов моето мислење дека врска,брак помеѓу различна вера не може да опстани,девојката беше христијанка.
    Ти се молам читај пред да напишеш нешто размисли 5 пати не 3.
    Јас дали имам став или не тоа тебе воопшто не треба да те интересира,можеш слободно да ги прескокнеш моите мислења,да не ти будат многу контрадикторност низ темите,никој на сила не те тера да ги читаш како што јас не се замарам ти кај коментираш.Ова е форум,нормално дека секој исто не мисли.
    А и за мојот живот...Ти се молам немој да мислиш,среди си го прво твојот,зошто само тие што се замарат со друг,немат свој.Позз
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  10. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.909
    Пол:
    Женски
    Vitamincee so vakvi tesko na kraj,batali
     
  11. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.028
    @Zeynep а зошто ти е толку тешко да поверуваш дека нешто такво и се случувало на @x.Daisy.x? Сама пиша дека меѓу нас постојат секакви луѓе, толку ти е неверојатно дека во нејзината населба навистина живеат такви будали? И не, не е работата да ја силуваат, туку кретените со своето однесување прават да се чувстува небезбедна и загрозена. И да, оној кој свесно прави девојче да се плаши за својата безбедност е кретен, без разлика дали е македонец, албанец, турчин, ром или марсовец.

    И жити се, ај објасни ми зошто Дејзи е безобразна? Од што од нејзиниот пост каде пишала што и се случувало додека растела ти се најде толку навредена? Или можеби требаше да пише „неименувано македонско малцинство“ за ти да не и се обратиш со „мори“? И место да покажеш осуда за тоа што и се случувало, без разлика на етничката припадност на кретените, ти и викаш да не си прави филмови (y)
     
    На Victorian, XMaN, Salome и 11 други им се допаѓа ова.
  12. Zeynep

    Zeynep Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    1.102
    Пол:
    Женски
    Не лагам да се расправам,зошто и погоре имаше некој напишено да не си прави филм па сега и јас истото кога го пишав баш на мене се обрати.Паметно.
    И да, оној кој свесно прави девојче да се плаши за својата безбедност е кретен, без разлика дали е македонец, албанец, турчин, ром или марсовец.
    Што убаво напиша,без разлика што е,ама нели баш за албанците се фатија.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  13. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.476
    @Zeynep
    Мене ми е дегутантно воопшто да дискутирам за неаргументирани (барем статистички, по етничка припадност) работи. Врз основа на поедини искуства не сум, и нема да правам една груба генерална националистичка слика (особено за да ширам тензии на форум).

    Докажувајте се во други теми за тоа како не треба да ги мешате вашите античко-македонски/илирски корени, ама мене не ме мешајте. Пред пет години ја поминав фазата на форумов бесцелно да се докажувам за вакви работи. Возрасни сме и сами може да резонираме што е во ред, а што не.
    Тоа што општо како народ дури и по 20 години доживуваме фијаско на секое поле, а се' уште на форум се докажуваме за меѓуетнички соживот, кажува многу за нас. И зашто сме тука, каде што сме. Поздрав.
     
    На Bender Rodriguez, BoneMachine, tessie и 3 други им се допаѓа ова.
  14. 123.Maki-first

    123.Maki-first Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    107
    Пол:
    Женски
    А дали, според вас, силување се смета ако биле дечко и девојка, девојката била уценета као на шала, се соблекла поради напињање пошто дечкото рекол дека нема да ја кине, а сепак ја кине и свршува во неа и покрај бутање и отпор?
     
  15. Ицолгудбејбе

    Ицолгудбејбе Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2015
    Пораки:
    404
    Допаѓања:
    1.145
    Пол:
    Женски
    Кратко и јасно ДА
     
    На cresa-jagoda, Priroden, elenaeli22 и 6 други им се допаѓа ова.
  16. marijaz

    marijaz Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    422
    Допаѓања:
    190
    Пол:
    Женски
    ^
    ДА
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  17. 123.Maki-first

    123.Maki-first Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    107
    Пол:
    Женски
    И да речеме го пријави тој, што ќе се случи со него, ќе има ли некоја казна лежење?
     
  18. jacqueline.s

    jacqueline.s Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    4.097
    Допаѓања:
    20.199
    Пол:
    Женски
    Се што е направено и покрај што имало отпор, се смета за силување.
    Е сега оние погоре што сметаат дека жртвите се криви, ќе ти речат дека сама си го барала....
    Ама јас и сите нормални луѓе ќе речат дека е силување ;)
     
    На piksooki, cresa-jagoda, MilaP и 10 други им се допаѓа ова.
  19. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.857
    Допаѓања:
    25.230
    Пол:
    Женски
    Секој чин изведен без целосна сагласност од свете страни е силување . Без разлика дали поединците се во некаква врска или не . Па не само кај дечко и девојка , многу жени се силувани и во брак , од сопругот . Имав случај на блиска личност , каде жената беше психички , физички и сексуално злоставувана од сопругот . Со години го трпела сето тоа , додека нејзините деца гледале ... И не се осмелиле да и помогнат . Од родителите и братот никаква поддршка . За жал жената , се обиде да се разведе , но немаше доволно финансии за сама да покрива се . Се врати кај сопругот , и сеуште трпи злоставување .
     
    На kjukli, SimonaTino и theowndemon им се допаѓа ова.
  20. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.924
    Допаѓања:
    218.743
    Пол:
    Женски
    Ти самата ако не можеш да ја сконташ ситуацијата и да прецениш кој што и на каков начин ти правел нешто и дали тоа "нешто" е во ред или не е, е тогаш тешко вас девојките со умот што го носите.
     
    На cresa-jagoda и SimonaTino им се допаѓа ова.