1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Силување

Дискусија во 'Психологија' започната од blond, 27 септември 2010.

  1. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.857
    Допаѓања:
    25.230
    Пол:
    Женски
    @westt of mila , uzasno nesto , kako li si uspeala da go cuvas toa vo sebe celi pet godini ? Uteha nema , se sto mozes da napravis sega e da razgovaras so strucno lice , ili mozebi i dvajcata so soprugot da razgovarate so strucno lice , sekako prvo da go prasas i nego dali ke prifati da razgovara so psiholog ( zaedno ili oddelno ) . Za promenata vo odnesuvanjeto , pa i nemu ne mu e lesno , toa sto go slusnal go pogodilo .. Verojatno seuste ne mu se veruva deka ti se slucilo bas tebe , na zenata sto ja saka .. Kako sto ti kaza referentka pogore , daj mu vreme , neka se pribere malku , potoa razgovaraj okolu psihologot , dali ke prifati i toj da odi da si ja olesni dusata ili ke odis sama . Kako i da e , sega ti e najpotrebna poddrskata na mt i najbliskite . Srekno mila , i se nadevam deka ke se sredi se megju tebe i soprugot , i deka zaedno ke go nadminete ova .
     
    На theowndemon и okcenzi им се допаѓа ова.
  2. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.924
    Допаѓања:
    218.743
    Пол:
    Женски
    Не е глупава мајкава туку напротив таа е нечовек за мене, тоа е се само не е мајка, човек.. ништо не е освен една неморална и безчуствителна жена.
    Глупава - за нејзе е сладок збор.
     
    На referentka и Nausicaa им се допаѓа ова.
  3. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.900
    Допаѓања:
    6.408
    Детето од Кузман не се фрлил заради раскинување со девојка. Не ни имаше девојка како прво, само се гледаше онака со едно девојче. Како второ тој имаше навика да пуши цигара качен на прозорец цело време. И беше пијан таа вечер... И после тоа една купа приказни излегоа, како оваа за девојка, па демек писмо оставил..
     
    На Херкул му/ѝ се допаѓа ова.
  4. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.900
    Допаѓања:
    6.408
    @westt Од се срце ти посакувам да закрепнеш ако е тоа можно навистина... И би било да одиш на разговор со стручно лице. Верувај, ќе ти олесни ептен. И тогаш не си смеела да го криеш тоа, си морала да го пријавиш тоа ѓубре од човек. Незнам дали ако сеа тоа го сториш ќе има успех. Да не се случи само да си раскопуваш стари рани...
     
  5. littlesadgirl

    littlesadgirl Активен член

    Се зачлени на:
    20 мај 2016
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    mi treba pomosh!
    vchera vecherta odev kaj drugarka mi i eden pshihopat dosta pogolem od mene *toj ima 24 godini a jas 14* mi se doblizhi i pochna da me fakja za gaz, da mi pika race vo ramobkata da proba da me sleche, pochnav da vriskam no ne prestana, mi ja stavi rakata na usta, pochna da me bacuva po vratot i obrazot, i pochna da me trie na sebesi otkako me krena, ODVAJ NEKAKO SO TRCHANJE IZBEGAV
    MI TREBA POMOSH, VE MOLAM. SHTO DA PRAVAM?!?!
    NE SAKAM DA IM KAZHAM NA MOITE, SE PLASHAM
     
  6. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    Ако не кажеш пак ќе проба, пријави во полиција
     
    На girl-miri, mariatim, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. AnaKlarc

    AnaKlarc Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2014
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    156
    Пол:
    Женски
    Зошто да се плашиш ти ништо лошо не си направила. Твоите ќе те заштитат, мое мислење дека прво на твоите родители треба да му кажеш а потоа тие знаат што треба да направат.
     
    На piksooki, okcenzi, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.779
    Пол:
    Машки

    Kazhi im na tvoite OBAVEZNO!
    Nema od shto da se plashish.
    Nema da se sluchi nishto losho.
    Kje napravish dobro delo - kje sprechish da se sluchi neshto losho.
    Kazhi im na tvoite shto se sluchilo! Kje vidish shto ponataka...
     
    На piksooki, cresa-jagoda, CameliaMiller и 2 други им се допаѓа ова.
  9. Anon

    Anon Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.789
    Пол:
    Машки
    Обавезно треба да им кажеш на твоите и треба да се пријави во полиција. Тоа што тој го направил е нелегално и треба да одговара.
    Ти немаш од што да се срамиш, ти си жртвата во оваа ситуација и ако преќутиш тој нема да одговара за тоа што го направил и после и на други ќе им направи исто, а може и полошо.

    Одма кажи им на твоите.
     
    На piksooki, cresa-jagoda и CameliaMiller им се допаѓа ова.
  10. littlesadgirl

    littlesadgirl Активен член

    Се зачлени на:
    20 мај 2016
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    problemot e vo toa shto se plasham da im kazham, ne znam, strav mi e, zhiveam vo selo, lugjeto se dosta unazadeni *sekako ne i moite roditeli* i kje izleze deka jas sum go provocirala bidekji sum nosela rambovka.. a i ako go prijavam, podocna site kje vrtat glava i kje shirat loshi glasini koga kje pominuvam:) ne znam navistina shto da pravam, najverojatno kje prekjutam i nema da izleguvam od doma podolg period
     
  11. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.256
    Допаѓања:
    104.929
    Пол:
    Женски
    @littlesadgirl ГОЛЕМА грешка ќе направиш ако не кажеш , тој штом тоа го направил на тебе утре и на друга може да го направи и не е решение тоа да не излегуваш од дома тој ако сака може пак да те најде , кажи им на твоите или пријави во полиција , да не ти е гајле другите што ќе зборуваат па и ќе немора другите да знаат
     
    На cresa-jagoda и CameliaMiller им се допаѓа ова.
  12. littlesadgirl

    littlesadgirl Активен член

    Се зачлени на:
    20 мај 2016
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    @koritsaki ti blagodaram mnogu :u::u::u::u::u: kje se obidam prvo so majka mi, dechko mi znae, toj nekoe vreme odnosno prethodno se obiduvashe da go zaplashi no ne uspea pa sega i toj me ubeduva da prijavime.. IZGLEDA KJE PRIJAVAM...:l::wasntme: vi blagodaram na site:worried:
     
    На CameliaMiller му/ѝ се допаѓа ова.
  13. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.925
    Допаѓања:
    48.075
    Пол:
    Женски
    @littlesadgirl
    Во твоето селото не е срамота да имаш дечко на 14 години, а срамота е да пријавиш монструм чије место му е зад решетки. Не ме сфаќај погрешно, интервенирај за да не ти се случи полоша работа, еднаш си се извлекла, втор пат нема да ја имаш таа среќа ти или некое друго малолетно дете. Не си свесна какви трауми и последици оставаат врз децата таквите случаи.
    Тој е монструм штом се возбудува на деца, ти не си воопшто крива
     
    На mssuniquee, jolo, girl-miri и 13 други им се допаѓа ова.
  14. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    Мора да пријавиш свести се!
    Виде на вестите србија што се случило ? Три годишно девојче силувано и потоа удирано со камен во главата и тепано, се изнаплакав душата ме боли 3 годишно и мојата ќерка е 3 год, оди и пријави тука нема страм за тие работи и никој не се смее на таква работа, ако се смее некој Господ враќа
     
    На girl-miri и mariatim им се допаѓа ова.
  15. maca cvet

    maca cvet Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2014
    Пораки:
    683
    Допаѓања:
    455
    Пол:
    Женски
    Треба да го пријавиш. Тпј е психопат, монструм ете си успеала да се спасиш некако од негови раце. Но што ако не успееше, што ако се случеше нешто полошо. (несакам да звучам како црна хроника ама тоа е реалноста)/ Собери храброст и кажи и им и на твоите и пријави го. Дали слушаше за веста кога во охрид еден нападна мало детенце. Јас да бев на твое место одма ќе кажев дома знам дека не е сеедно јас немам досега имано таков проблем мислам само ми досаѓаа едни. Јас не се плашам јас пошо вежбам нешо и ги истепав ти си била силна и си избегала но се може да се случи затоа побарај помош за ова да не се повтори.
     
  16. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    6.100
    Допаѓања:
    50.299
    Пол:
    Женски
    Добро е што си побегнала, но треба да го пријавиш бидејки може пак да го направи истото не само на тебе и на други девојчиња. Не се плаши кажи на твоите родители тие ќе ти помогнат, ќе го пријават во полиција, а што ќе зборат останатите не грижи се.
     
  17. ***nekoja***

    ***nekoja*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2015
    Пораки:
    496
    Допаѓања:
    873
    Пол:
    Женски
    не чекај ни секунда значи ОДМА кажи на твоите и право во полиција ти си успеала да избегаш но некое друго дете сигурно ке упропасти пријави го и за себе и за другите......:@:@:@:@:@гнасам се од таквите мањаци
     
    На maca cvet му/ѝ се допаѓа ова.
  18. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.117
    Допаѓања:
    13.386
    Пол:
    Женски
    Не е решение ако извесен период не излегуваш од дома. Покажуваш слабост и ќе му дадеш сила за нареден пат пак ќе те нападне и можеби нема да избегаш од неговите раце.
     
    На cresa-jagoda, Nausicaa и ***nekoja*** им се допаѓа ова.
  19. littlesadgirl

    littlesadgirl Активен член

    Се зачлени на:
    20 мај 2016
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    DEFINITIVNO KJE I KAZHAM NA MAJKA MI A SO NEA VO POLICIJA. VI BLAGODARAM NA SITE SHTO MI POMOGNAVTE:$ :l::l::l::l:
     
    На piksooki, cresa-jagoda, ***nekoja*** и 3 други им се допаѓа ова.
  20. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    До сега требаше да кажиш а не да се заблагодарубаваш тука, мајката треба да знае се во врска со нејзиното чедо што се случува..
    Дечкоти знаел , мајкати ќе си се обидела да и кажеш.. (Дечкоти на прво место ти е или Мајкати?)

    Она што си пишала како те фатил тн е навистина сцена страшна..

    Но после се, реално ваква раб и ти како си се заблаг. наместо да и се искажиш на мајкати ти на форум благодарност искажуваш , секое мислење е за пофалба нормално фала итн, мене ми изгледа како мајтап ова само ај да не коментирам во врска да не сум лошо сватена. Секое добро пријатен ден.
     
    Последна измена: 11 јули 2016
    На mariatim, okcenzi, veren и 1 друга личност им се допаѓа ова.