1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Силување

Дискусија во 'Психологија' започната од blond, 27 септември 2010.

  1. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    извините за офф но морам да прашам тука во македонија ли се случи и дали беше девојчето малолетно?
     
  2. sanja-lazanja

    sanja-lazanja Нов член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    49
    Затоа реков јас треба да се пази а вие ме напаѓате.
     
  3. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.228
    Допаѓања:
    41.466
    да да да, кај нас се има случено пред добри 5-6 години, а не знам дали била малолетна или не, баба ми ми го има кажано ова, девојчето било внука на нејзина блиска пријателка!
    се враќала касно од искачање (значи најверојатно била полнолетна) и ова и се случило :x
    едит- да да, полнолетна била, постаро е девојчето од мене 7 години
    е да бре, девојчето му кажало дојди и силувај ме, зашто сум попровокативно облечена!
    Тој манијак секоја би ја силувал, па ако сака нека биде покриена од глава до петици
     
  4. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    како и да е требало да лежи тој. ццц не ми се верува :@ :@ :@ се изнервирав сега многу.
    и ве молам не и обракајте внимание на госпоѓица Сања, не е крива она :?:
     
    На Despinaa му/ѝ се допаѓа ова.
  5. oktavija

    oktavija Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    100
    Сличен случај имаше и во САД пред неколку години, читав. Во централ Парк во Њујорк во 20.00 часот навечер замислете, редовна фреквенција на луѓе, се случува силување, силувачот ослободен. Образложение - девојката била премногу провокативно облечена. Страшна работа... И ајде и трошка вина нека има во неа, тоа значи дека требало да го пуштат?! А за во Македонија прв пат слушам вакво нешто :|
     
  6. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.228
    Допаѓања:
    41.466
    да бре вистина е, најозбилно!
    и имам уште еден пример за особа што многу добро ја знам, силувана е од 4-5 машки истовремено, сигурно некои ќе го знаат случајов....
    беше во тоа и тоа школо доста популарен!
    Но, за ова не би во детали!
     
  7. oktavija

    oktavija Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    100
    Цццццц :puke: За овие треба кастрација или на клада да се запалат подобро :@ :@ :@ Ах кој ги носи закониве :swear:
     
  8. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.228
    Допаѓања:
    41.466
    Епа и се заканија, дека ќе ја утепаат!Мајка и после дозна, ама не му кажа на татко и, за да не отиде и да не ги испоубие
    А што е најтрагично, на тоа место кај што ја силуваа, утредента луѓето коментирале, абе вриштеше некое девојче, да не било силувано!
    А срамота, никој да излезе да види што и кој вришти ....
     
  9. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.014
    Допаѓања:
    4.495
    Пол:
    Женски
    ЛУдо после твоите примери останав ваkва :o :o :worried: :x
    Кое дебилско судство го имаме имаат ли еднаш праведно прeсудено а бе за таквите треба закон К**ot да му се сече од корен и да му се пикне некаде.

    МИслам дека облеката ретко влијае на вакви ситуации. Некој ако решил да ти наштети не му е гајле дали носиш еdна или 5 блузи. Пред некој месец имаше на вести дека група педери силувале момче . Дали тоа одело со гол газ. Не!

    По ова што читав низ темава веке никаде сама низ СКопје не одам. Посебно не ноќе. Страшни работи изнакажавте овде. Мислам оти подобро е да се легализира проституцијата или да се суди праведно на таквите како што напишав погоре.
     
    На zhap4e и ludoto19 им се допаѓа ова.
  10. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Страв ги е да не си го добијат котекот утре ако ги видат кои биле силувачите.Јас само тоа објаснување го гледам а за друго не знам.Ме полазија морници еј.Да му е страв на човек да отиде и да се прошета некаде,дали дневно или нокно време,денес секаде те демни опасност.Македонијава наликува на Тексас последниве неколку години.
    Па недолично се облекувала? ха -.-, се вадат со тоа,најголемата жртва овде испаднала виновник. |(
     
  11. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.931
    Пол:
    Женски
    ДА не беше случкава во Струмица?

    Страшни се овие работи луѓе. Летово во Германија имав случка, бевме излезени со колешка од факултет, и колеги од работа. Се си беше убаво, кога едниот се опијани, и почна да и се пушта на колешка ми, која нормално го одби и типов збесна и почна да вика зошто не сакала да има секс со него, за на крај јас да јадам бокс буквално, (зошто баш јас до ден денес се прашувам?).
    Па одма дојде другиот да ме одбрани и тука се створи тепачка и уште се пикав да ги разделам. Работата беше што тој што дојде да ме одбрани бешо послаб, па ми беше жал и незгодно да го јаде заради мене. Ги делам, пиштам, сатот 5 сабајле, во тие секунди триста филмови ми се свртија низ глава. Некој да не умре, што ако го удри понезгодно па да се онесвести па после нешто да ми направи мене....ужас. И фала му на бога наеднаш прекина, се изнапцу и си замина! И верувајте од ова бев цел ден како изгубена, ни беше страв да си одиме дома да не чека надвор... болката од ударот ја осетив тек после тоа! А најтрагичното беше што мораше со колешкава секој ден да го гледаме на работа пошто бевме колеги овие два месеци. Ужасно ми беше кога ќе видев дека сум на исти спрат со него. А кога прв пат се видовме наработа, крвта ми замрзна! Фала му на бога што воопшто не ни зборуваше, можеби се срамеше од тоа што го направи. Јас умрев од страв и никако се осеќав, а недај боже силување да беше. Па би се мрднала. Господ да не чува само.
     
  12. blond.bunny

    blond.bunny Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    122
    A што се случи потоа,беа казнети сторителите?
     
  13. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.465
    Не дај Боже ...
    Ама да се најдам во ваква ситуација ... Му плаќам на педер да го растури значи позади пешера да го направи !!! Да се изживува со него како сака ... Јас ќе му обезбедам се што сака и сето тоа ќе биде овековечено аудиовизуелно !!!
    Зошто нема да ми биде доволно ќе платам на двајца батковци да го дотераат до болница , нека скршат рака нога по нивни избор , како им е помило и да го поздрават од мене...
    За крај ќе бирам да му направат ЛУЗНА да да нешто за спомен и долго сеќавање :wasntme: . Значи се на се ќе го осакатаме бре , немам милост за ваквите ама воопшто . Јас не би го оставила ова на полицијата |( . Го решавам јас ЛИЧНО си ја земам правдата во во свои раце .
     
    На CoverGirl10, srcekrsacka, Pelikuna и 2 други им се допаѓа ова.
  14. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266
    девојки носете си спреј или џебно ноже секогаш со вас. многу ќе речат тој коа ќе те нападне нема ти да имаш време да го извадиш ама сепак посигурно ќе се осеќате.

    знам една случка. девојкава се враќала накај дома. и некој бил пикнат во влезот од зградата кај што живеела и чекал жртва. нејзе ја испратил другар до влез ејјј дали ви се верува? и овој манијаков во лифт ја нападнал. и она почнала да се брани нормално. и среќа имала дезодоранс во ташна. и кој знае како во тој момент и текнало го извадила и го испрскала по очи. и овој додека се освести шо се десило, во тие 30 секунди време девојкава среќа избегала. и другарот слушнал врискотници и се вратил и тој манијакот го пробол со нож во стомак. не сакам ни да мислам што се можело да и се деси на девојката. :x
    инаку ова е вистинита случка. пред година-две во Карпош 4 во кулите се има десено. го познавам другарот на девојката. среќа преживеа. можеше да биде трагедија. ма нејќам ни да мислам што се можело да се случи.

    за ваквите луѓе само најлошо. затвор не е доволно. треба да пати.
     
  15. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.228
    Допаѓања:
    41.466
    Kажав дека не беа казнети, зашто не ги пријави девојката, од страв и се закануваа :worried:
     
  16. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.833
    Допаѓања:
    122.863
    Најбеден чин на човечкото суштество!Болна работа.
    Во нашето општество го има,и тоа многу,ама за жал не се зборува јавно.За жал или не.Како прво зависи од кој град си.Ако си од мал град,тешко с е осудуваат да прозборат жртвите.Јас веднаш помислувам-одма пријавувам во полиција,и кажувам на моите!Ама знам дека нема да биде едноставно.Треба понатаму да си спремен на борба со самиот себе и околината како и психички подготвен.А таков чин,мава на психа ,ма и самата помисла,а не пак да го доживеш.
    Јас таквите би ги кастрирала.Само тоа.Зошто искачаат од затвор и пак продолжуват по старо.Само кастрација!
    Друга работа-да не се облачаме провокативно :^)
    Некој ако решил да ме силува и во трењерки ќе ме силува.Нема тука ова она.Провокации може има,ама никоја не бара да биде силувана.Провокација за секс -ама доброволен !
     
  17. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    море остави ти е што се за на електрична столица ама и таја мајкаму е за да ја земеш за коси улиците да ги метеш со неа,како не и е страм да му се случи вакво нешто на моја ќерка недај боже абе има цела држава да ја превртам последната банка ќе ја дам и им да скапат во затвор или со голи раце ќе ги давам нема жива сила да ме спречи некој а не на мажот ми да му кажам,па дали таква работа се крие бе и се премолчува :x боже и какви родитеили има на велот а од полиција што стојко го боли бе жените како се облекуваат како што сакам така ќе се облечам за мое задоволство а не за да бидам силована и не дај боже тоја пред мои очи да биде оправдано незнам за што би била способна во тој момент во каква држава живееме во каков свет да ти се плукнам во законите :puke:
     
    На Inolvidable и srcekrsacka им се допаѓа ова.
  18. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Луге како кажа некој погоре и во тренерки да си излезен или провокативно ке те најде ке те силува.Ама нема ни од дома да излезеш облечен како калугерка :wasntme: Најголемото вадење е тоа:Се облекува провокативно.
    Е сега ке ви кажам една приказна и искрено се срамам ама...таа личност од мојот живот е отпишана :!:
    Роднина ми е за жал,на возраст околу 21-22 години.Целиот мој град го сметаше за едно од најмирните деца но се запрепастив кога го слушнав тоа дека заедно со тројца другари силувале девојче и и се заканиле дека ке и наштетат ако раскаже се.За срека,девојчето имало доволно храброст да и раскаже на полицијата и тие сега се во затвор,а тој роднината не сакам ни да го видам.Но за жал,од кога се случи тоа девојчето се поремети.
     
  19. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    И гола да шеташ по улица, не значи дека некој треба да те силува. Претерав сега со ова ама сепак мислам дека ми ја свативте поентата,+ ми текна вчера и заборавив да се надополнам. Дефинитивно за нив треба и да сме сменат некои закони, или пак не е до законите незнам точно колу годоини пропишува КЗМ за ваки дела. сепак дојдено е до лудило сутиацијата, скоро секој ден слушам, силувана, претепана, изнудуван секс...КАде живееме мајко моја :worried:
     
  20. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    ^

    Не е ова само кај нас.По другите земји кај што има постојано немири ги тепаат жените,ги измачуваат и ги силуваат а на крај може ги убиваат, а ако за некое чудо пстанат живи и пак молчат за да се заштитат од срам.Имав прилика да четувам со едно другарче од Мексико и ми кажа дека таму полицијата е корумпирана и дека ги штитаат силеџиите.Катастрофа :worried: