Симптоми на коронавирус

Дискусија во 'Коронавирус' започната од Dream-Girl, 20 март 2020.

 1. spacegirl92

  spacegirl92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2016
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  255
  Пол:
  Женски
  Луѓе мајка ми има закажано тест утре во Куманово за КОВИД 19 бидејќи беше на бања скоро, а работи во болница имора да се тестира, е сега таа закажа преку матичниот, знае ли некој колку ќе ја чини тоа бидејќи гледам по нет некои цени од 4950 ден за тест?
   
 2. kristina.k

  kristina.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  4.124
  Допаѓања:
  19.033
  Пол:
  Женски
  Во пунктовите ако се тестира би требало да не се наплаќа воопшто, преку фондот е. Штом е закажана од матичен нема да плати, а и 4950 немам слушнато да е негде. 1500 Жан Митрев најмногу, 1200 Систина на приватно.
   
  На candy.cane, cresa-jagoda и spacegirl92 им се допаѓа ова.
 3. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.442
  Допаѓања:
  44.166
  Пол:
  Машки
  Пред 2 недели поминав цел викенд у кревет болен,кога ги гуглав симптомите бев сигурен дека имам корона:| И кога веќе се помирив со умирачка ми помина,па сеа не знам дали беше корона или некоја настинка:wasntme:
   
  На MayDiamonds му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Slatkish255

  Slatkish255 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2016
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  610
  Пол:
  Женски
  Од 5-7 ден најчесто.
   
  На GirlRose му/ѝ се допаѓа ова.
 5. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  5.320
  Допаѓања:
  68.686
  Пол:
  Женски
  Напротив. Симптоми може да се забележат за прв пат и на 21 ви ден.
  Не е мерило. До 25 дена инкубација е најубаво. Еве ви тазе пример со директоркава покажаа на 17ти ден ...
   
  На cresa-jagoda, Slatkish255 и GirlRose им се допаѓа ова.
 6. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.422
  Допаѓања:
  230.866
  И јас почнав да си барам симптоми.
  Цел ден кивам, тт 38 а грлово малку како да дере, го осеќам некако нелагодно...
  (facepalm)
   
 7. Simgeee

  Simgeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2017
  Пораки:
  171
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  Lele vise site barame simtomi pred 10 dena site doma bea bolni tt kaslanje glava bolki samo jas bev kako sto treba niv im pomina sega jas kivam tt blaga taka grlo ne me boli ama jas sve u losi misli lele sto ke bide vaka ne znam
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 8. queen007

  queen007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2015
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  251
  Пол:
  Женски
  Иста сум без никакви симптоми само грло ме чеша малце и еднаш кивнав и толку бешеее... дури и сонував дека имам вирус аман веќе детето само го пипкам да нема тт, го следам 24h психички отидовме луѓе ќе треба време да се опоравиме психички од оваа..
   
  На Tekki му/ѝ се допаѓа ова.
 9. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.752
  Допаѓања:
  74.583
  Спрема статистиките 5-ти ден.
   
 10. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.018
  Допаѓања:
  64.037
  Пол:
  Женски
  Дали грло боли од вирусот?
   
 11. kristina.k

  kristina.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  4.124
  Допаѓања:
  19.033
  Пол:
  Женски
  Да. Ама и температура е обично прв симптом и треска.
   
  На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Simgeee

  Simgeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2017
  Пораки:
  171
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  Lele ne znam dali psiha ili sto e se me izgleda deka grloto me boli mi doaga kaka da kaslam stvarno vise ne se izdrzuva ovaa
   
 13. Macenka

  Macenka Нов член

  Се зачлени на:
  4 септември 2019
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Се спобудалев дефинитивно. Дома сум веќе три недели, работам од дома поради хронично блаблабла. Како и другите членки и јас кивам, подкашлувам (дали сега оти не пушам) , затнат нос и одма мерам температура а ќе ми зажеже малце (facepalm) Верувајте оваа изолација само полошо ни прави, без воздух нон стоп дома , 15 минути до продавница:bandit: без никаква друга активност , нити сонце:sun:, уште толку ни го намалува имунитетот, но мора да ги следиме препораките за да не се доведеме до опасност самите себеси а и другите.
  Ви кажувам дефинитивно кога ќе помине ова лудило, психијатриве пари ќе се наполнат од збудалени ко мене:emo::punch::drunk:
   
 14. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.551
  Допаѓања:
  94.667
  Пол:
  Женски
  Иста сум, ќе ме убие психа. Кивам и носот ми тече но не често.
  Дали од времево до пред два дена дожд и град,вчера сонце.
   
 15. Корнелија

  Корнелија Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2015
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  874
  Пол:
  Женски
  И мене многу лошо ми влијае цела оваа ситуација:sweat: А и веќе цела недела мерам тт, кога имам, кога немам. Најмногу видов 37.2. Значи сабајле и пред да си легнам немам, само поручек. Тоа траеше 2 дена, па 2 немав, па мерев пак омав 37.1, па пак немав. Други симтоми немам, ни кашлам, ни грло, ни глава ме боли. Само еден ден изгубив апетит на неколку саати. И тоа мислам дека беше психички. Дали и тт ми се покачува од тоа што мислам, или вистински имам не знам ;(;(
   
 16. ToksycznaReakcja

  ToksycznaReakcja Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2016
  Пораки:
  374
  Допаѓања:
  1.439
  Јас од дете кога памтам ми е секогаш толку навечер, немам никакви симптоми.
  Секаде ме носеа ме проверуваа се ми беше во ред, и на крајот ми рече доктор дека е нормална, ако веќе имаш над 37.5 се смета за температура.
  Обично кога имам температура макар и 37.5 да е и чувствувам треска и болка во мускули тогаш дефинитивно сум болна.
  Тоа што се покачува температурата може да зависи од многу фактори ако толку те загрижува консултирај се со некое стручно лице. Иако јас мислам дека немаш простор за паника.
   
  На Корнелија му/ѝ се допаѓа ова.
 17. kristina.k

  kristina.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  4.124
  Допаѓања:
  19.033
  Пол:
  Женски
  Од стрес, а особено од страв, може да се покачи малку температурата. Побарај за psychogenic fever.
   
  На Корнелија му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Simgeee

  Simgeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2017
  Пораки:
  171
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  Isto
  sum i jas eve nekolku dena neznam sto se slucuva drugi simtomi ni jas nemam a i mi bese denovi za ciklus dali od toa pojma nemam ama od ednas osekam edna toplina u sebe I me faka panika
   
  На Корнелија му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Корнелија

  Корнелија Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2015
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  874
  Пол:
  Женски
  И јас бев пред добивање. Два дена пред тоа имав 37, 37.1/2. Добив, па немав 2 дена. Па после тоа пак измерив 37.1. Се надевам дека е на психичка база, ми дадоа малку утеха @kristina.k и @ToksycznaReakcja
   
  На kristina.k му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Simgeee

  Simgeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2017
  Пораки:
  171
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  Pa moze toa e psihata ni pravi taka i taka malku sum anksiozna i me faka panika od ovaa
   
  На Корнелија му/ѝ се допаѓа ова.