Симптоми на коронавирус

Дискусија во 'Коронавирус' започната од Dream-Girl, 20 март 2020.

 1. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  2.015
  Допаѓања:
  9.394
  Пол:
  Женски
  Буквално овие денови сум ептен со пореметена психа. Само јас ли поткашлувам овие денови? Температура нормална. А, поткашлувам чат пат и си правам филмови дека е корона ;(
   
 2. Simgeee

  Simgeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2017
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Mislam deka se psihata pravi drugo neznam daj boze taka da bide
   
 3. Корнелија

  Корнелија Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2015
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  885
  Пол:
  Женски
  И мене, посебно дека со малп дете сум дома ;(;( претпазливи сме, ама Бог знае како ќе заврши сето ова ;(
   
 4. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  5.592
  Допаѓања:
  75.052
  Пол:
  Женски
  Ме искина грло, не можам да голтнам. И нос затнат имам. Друго ништо се си е ок. Знам дека не е корона, нема кај да ја фатам...( Ваљда)
   
 5. Simgeee

  Simgeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2017
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  I mene po vise mi e za decata i jas imam mali deca doma za niv mislam i zatoa po vise me faka panika
   
 6. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  5.592
  Допаѓања:
  75.052
  Пол:
  Женски
  И јас сум иста. Едно 3 годишно и плус сум бремена. Ама тоа е.:/
   
 7. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  5.592
  Допаѓања:
  75.052
  Пол:
  Женски
  Корона вирусот кај заболените лица главно се манифестира со сува кашлица и треска, како и болки на грлото, главата, телото и исцрпеност со помал интензитет.

  Лицата заразени од корона вирус не се карактеризираат со дијареја, кивање и затнат нос, кои обично се јавуваат при настинки.

  Кај обичниот грип се истакнува суво кашлање, треска, главоболка, болки во телото и исцрпеност.
   
 8. Simgeee

  Simgeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2017
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Malku e strasno posto od koga ne odime na robota se doma sme bile osven do market i apteka i so nikogo kontakt ne sme imale samo majka sestra i starite doma, si mislam nema od kaj da fatime, treba malku po vise da ne izvestat ovie sto se bolni od kaj fatile da bideme malku svesni i nie
   
  На mariatim и LadyC им се допаѓа ова.
 9. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  467
  Пол:
  Машки
  Сестрами има 4-5 дена температура 37.2 па после апче и паѓа на 36.7-8. Нема болки во грло, нормално дишење. Дали е е настинка или?
   
 10. NarCis@

  NarCis@ Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  3.391
  Допаѓања:
  70.709
  Пол:
  Женски
  На 37.2 пие апче? Зошто? Не го остава да се избори организмот, без разлика која и да е причината.
   
  На Bezimenka90 и emiliana им се допаѓа ова.
 11. Корнелија

  Корнелија Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2015
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  885
  Пол:
  Женски
  Таа температура ја има константно? И сабајле кога ќе стане? Јас заприметив дека кога сум во денови на овучација или пред да добијам имам покачена тт.
   
 12. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  467
  Пол:
  Машки
  Навечер крева и поретко на сабаље. А можи да е и од тоа ама срам мие да спомнам.
   
 13. bambina carina

  bambina carina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2015
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  Дали е можно едномесечна кашлица да е симптом за срањево и две недели пред тоа активно кивање? Колку трае чудово воопшто?
   
 14. bambina carina

  bambina carina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2015
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  Како си сега и колку време ти трае(ше)?
  Јас суво искашлувам бел исцедок,други симптоми немам. 5 години не сум настинала. Којзнае што е ова.
   
 15. kristina.k

  kristina.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  4.229
  Допаѓања:
  19.824
  Пол:
  Женски
  И јас суво кашлам неколку дена особено ноќе ко да ми смета нешто во грлото.
   
  На bambina carina му/ѝ се допаѓа ова.
 16. bambina carina

  bambina carina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2015
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  Кај мене кашлицата почна пред 25 дена, па се смири по 2-3 дена, две недели кашлав ретко, пред некој ден пак исто. Како плуќата да ми се полни со шлајм и кашлам.
   
  На kristina.k му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Maro87

  Maro87 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2013
  Пораки:
  1.043
  Допаѓања:
  3.918
  Пол:
  Женски
  Тоа не е симптом, штом имаш шлајм не е корона. Само сува остра кашлица и силна болка во грлото.
   
  На kristina.k му/ѝ се допаѓа ова.
 18. bambina carina

  bambina carina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2015
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  Кашлицата е сува, едвај го плукам со сила.
   
 19. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.594
  Допаѓања:
  13.480
  Пол:
  Женски
  истата сум, ова психава е страшна работа :(
   
  На GirlRose му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Maro87

  Maro87 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2013
  Пораки:
  1.043
  Допаѓања:
  3.918
  Пол:
  Женски
  Можно е веќе од многу мислење и дека се тоа се збори, да самата те тера така, на симптомите. Секако дека не сте болни луѓе, многу од вас запаѓаат и со право шо мислат така, ама мора малку да се кренете.
   
  На bambina carina му/ѝ се допаѓа ова.