1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми - на што ве асоцираат

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од FemmeBrunette, 29 ноември 2011.

  1. stojna1234

    stojna1234 Активен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2016
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    za tiroidni hormoni krv mi zemaa pred 2 meseci a pred eden mesec mi ja gledaa na eho i rekoa deka e se kako so treba,u moment koga go pisav postot stvarno nemozev da zemam ubavo vozduh a sega malku sum po kako vesela so prijatelite muabet i nekako osekam podobruvanja pak osekam nesto ama ne mnogu,sega malku osekamkoga zemam vozduh kako ladno na grloto isto kako koga dzvakas luta mastika.
     
  2. stojna1234

    stojna1234 Активен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2016
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    da ama nekako ne se pronajdov tamu bash
     
  3. ToksycznaReakcja

    ToksycznaReakcja Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2016
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    1.809
    Ако немаш проблем со тероидната и веќе си ја испитала, сигурно е стрес.
    Пробај во такви моменти да се фокусираш да вдишуваш и издишуваш правилно или пак повикај некој близок на разговор можеби тоа ќе те смири малце.
    Избегнувај ситуации што ти предизвикуваат да се чувствуваш овака.
    Доколку почнува да станува сериозно, не треба да чекаш туку да се посоветуваш со стручно лице.
     
  4. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    Napravi i alergotestovi. Odi kaj specijalist za respiratorni alergii. Jas imav nesto vakvo i mi dadoa ventolin i fleksotide evohaler, bas cuvstvo ko da sum ispila na eks cavce ljuta rakija imav, gorenje, gusenje...
     
  5. Doris123

    Doris123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2016
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    543
    Пол:
    Женски
    И јас бев така,ги проверив хормоните и имам проблем со тироидата
    Погледни ја таа тема и види дали имаш од тие симптоми некои
     
  6. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.475
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    АнкСиозност!

    За вакви проблеми не форум ниту пак интернет воопшто, само лекар. Може да бидат многу работи и може да биде симптом на повеќе болести, можеш да се насочиш кон погрешен третман. Не губи време тука и оди на лекар.
     
  7. stojna1234

    stojna1234 Активен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2016
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    no bev na lekar,ispitav mi rekoa dena nema nisto voopsto strasno i teroidna i se,mislam deka tamu se dobri lekarite i zatoa otidov tamu,toa cesto mi se slucuva navecer,a i mozno e i podvest da deluva da ne mi e nisto a ustvari jas da si pravam filmovi stvarno neznam sto bi mozelo da bide,a da kako sto edna od vas navede pogore mozno e i stres posto momentalno imam nekoj mali stresni situacii i na momenti cuvstvuvam nekako kako srceto da mi lupa pobrzo a ustvari nema vrska.nz veke sto da mislam takva licnost sum syo stavam se na vrh srce i za sekoja sitnica se nerviram ili bilo sto. :(
     
  8. ***nekoja***

    ***nekoja*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2015
    Пораки:
    496
    Допаѓања:
    873
    Пол:
    Женски
    тоа ти е психа значи штом се си испитала и се си ок тоа ти е психа кога ке ти дојде да не можеш ваздух да земеш само кажи си сама на себе бре шо се занасам ништо не ми е глупости не сум можела ваздух да земам и диши смирено пушти си музика забрави на тоа не мисли и ке видеш се ке биде ок
     
  9. NovusOrdoSeclorum

    NovusOrdoSeclorum Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2011
    Пораки:
    1.044
    Допаѓања:
    2.269
    Пол:
    Женски
    Ако се дебелееш сосе раце, нозе,гушавост, а немаш промени во исхрана (не јадеш повеќе од порано) и гушење во грло, дефинитивно е хипотиреоидизам (намалена функција). Нема врска тоа што си ја проверила пред два месеци, тироида може да смени однос за еден час.
    Ако се дебелееш само во одредени предели на телото (пример само стомак или нозе), јадеш повеќе или пропушташ оброци е депресивна епизода.
     
  10. stojna1234

    stojna1234 Активен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2016
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    ouu zdebelena sum 12-13 kila ama jadam stvarno nogu jadam i ne sum fizicki aktivna.inace vi blagodaram mnogu devojki mi bevte od pomos se cuvstvuvam malku podobro,veruvam vo sebe ovaa ke go nadminam najbrzo. :*
     
  11. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Psiha ti e....i jas ko imav ednas psihicki stres porano - kako grutka mi sedese vo grloto non stop. Samo poveke relaks bidi i ke pomini. Ni tiroidnata ne ti e sho mozi da ti e drugo? Sigurno ne ti ima zaglaveno jabolko tamu heheh
     
  12. stojna1234

    stojna1234 Активен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2016
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    taka si e,sekako toa e jasno psiha i nisto drugo :D
     
  13. blackwave

    blackwave Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2014
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    1.815
    Пол:
    Женски
    Да не имаш расипан заб? Јас имав таков проблем, и на крај се испостави дека е жлезда како последица на расипана 6-ка. Ми беше како надворешен оток (топче), но осеќав и притисок во грлото, особено пред спиење. Ако не е тоа, сигурно се работи за реакција на стрес.
     
  14. stojna1234

    stojna1234 Активен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2016
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    neznam mislam deka imam edna 6ka dole malku me zaboluva cat pat ama ne sum sigurna dali e rasipana,kako i da e mora da pomini
     
  15. stojna1234

    stojna1234 Активен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2016
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    sega osetiv malku i kako glavata na levata strana kako nekoj so cuk da me udara i taka me cukne nekolku sekundi pominat pa isto i edno 5 pati mi pravese taka.a ne osekam bolki vo glavata
     
  16. Petra777

    Petra777 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    2.877
    Допаѓања:
    29.047
    Пол:
    Женски
    Настинка е.
     
  17. stojna1234

    stojna1234 Активен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2016
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    i jas go mislam toa no nekako panicarka sum mnogu,pijam caj nz drugo so sto bi si pomognala,neubavo cuvstvo e ova da nemozes da si zemes vozduh niti od usta niti od nos
     
  18. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    да не имаш анксиозност ти? по сите теми така некако ми делуваш...
     
  19. stojna1234

    stojna1234 Активен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2016
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    neznam,no mnogu se plasam sega sto osetiv taka i vo glavata se plasam vi se ima li nesto deseno na vas takvo?
     
  20. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.140
    Допаѓања:
    76.530
    Пол:
    Женски
    Оди на преглед :)