1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми - на што ве асоцираат

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од FemmeBrunette, 29 ноември 2011.

  1. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Психолошките симптоми на анксиозноста се претерана плашливост и загриженост, чувство на внатрешна напнатост и немир, ослабена концентрација, раздразливост, зголемена чувствителност на бука, лесно заморување, слаба меморија која често е резултат на намаленото внимание и концентрација. Телесните симптоми на анксиозноста се забрзана работа на срцето, тешко дишење, чувство на недостаток на воздух, стегање во градите, сува уста, потешкотии во голтањето („кнедла во грлото“), зголемено потење на дланките, често мокрење, вртоглавица, „пеперутки“ во стомакот, болки во мускулите, ослабена сексуална желба, треперење на целото тело. Присутни се и пореметувања во однесувањето: чувство на блокираност, преувеличување на доживувањата, тешкотии во спиењето во смисла на несоница, често будење или пак ноќни кошмари.
     
    На Avokado му/ѝ се допаѓа ова.
  2. stojna1234

    stojna1234 Активен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2016
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Nekoj raboti od tie mi se slucuvaat,skoro site.ama sega me mace toa sto mi se desi so grloto dali e samo nastinka
    inace na pregled nemozam da idam momentalno ne sum vo mk
     
  3. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.430
    Пол:
    Женски
    Земи лути бонбони ако не можеш да одиш на преглед, врзи си на грлото крпа со ракија потопена или пиј горен шеќер.
     
  4. stojna1234

    stojna1234 Активен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2016
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    fala devojki,ne e nisto strasno spored objasnetoto neli?
     
  5. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.430
    Пол:
    Женски
    Не е страшно, мене колку пати тоа ми се случувало... :)
     
  6. stojna1234

    stojna1234 Активен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2016
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    ti blagodaram srcka,malku mi pomogna da si gi razbistram mislite
     
  7. theunforgiven

    theunforgiven Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2012
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    2.147
    Дај смири се, не е крај на светот! За болка во грло не смееш така да се тресеш и да си ги кинеш нервите. Па какви проблеми носи животот, тоа е една обична смешка. Земи лимон, мед, чаеви, масажа, ракија намокри на крпа и врзи си, стопли се... Зошто толку да паничиш, не треба!
    Крај краева, ако мислиш дека е нешто сериозно, на лекар отиди, форумски мислења нема да ти помогнат, може само да те испаничат уште повеќе.
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. blue eye

    blue eye Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2016
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    70
    Пол:
    Женски
    pozz devojki od vekje 5 dena imam ponekogas 2-3 sekundi vrtoglavica vo tekot na denot ...da napomenam deka mi dojde ciklusot pred 2 dena
    Dali treba da se zagrizuvam ?
     
  9. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.367
    Допаѓања:
    317.440
    Пол:
    Женски
    Proveri si ja krvta
     
    На blue eye му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Asero

    Asero Активен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2018
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Zdravo na site imam 18 godini i vo posledno vreme imam eden problem neznam sto e ama mnogu cesto zaboravam opsti zborovi i premnogu gi mesam zborovite gi prevrtuvam i kazuvam nekoj ne svrzani raboti i pocnuvam da dtkam (ne sum dtkal do sega) sto moze da mi bide ako znae nekoj da mi pomogne Blagodaram odnapred