1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сина коса

Дискусија во 'Коса' започната од 3m43, 9 март 2013.

 1. 3m43

  3m43 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  88
  Пол:
  Женски
  Девојки дали некоја од вас ја има фарбано косата плава (сина).Незнам кај да најдам нешто со што ќе ја направам плава.Сакав со степ ама не постои плав степ.Фарба не сум видела плава.Спрејови незнам кај има.
  Ако знае некој плис да ми каже :call: .. Ве сакам :*
   
  На fighter му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  576
  jас сакав со колор шампон црна да си ја напрам косата па нагрешка сина ми излезе :lol: можиш и ти да пробаш во секој случај :D
   
  На x-MajaEsposito-x му/ѝ се допаѓа ова.
 3. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  1.730
  Допаѓања:
  3.498
  Пол:
  Женски
  А зошто сина? :lol: Мислам смешно ми изгледа. Иначе сакам да си напрам прамени сини ,преубаво изгледа
   
  На FoodLover му/ѝ се допаѓа ова.
 4. 3m43

  3m43 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  88
  Пол:
  Женски
  Многу убаво изгледа слика ќе ти пратам :D
  http://i3.cdnds.net/13/06/618x772/jade-thirlwall-blue-hair.jpg
  http://i1.cdnds.net/13/10/618x820/cher-lloyd-blue-hair.jpg
  Колку се убавии :clap:
  Ти каква боја на коса имаш ?
  Јас имам темна кафеава скоро црна и плус тоа можеби нема да ја направам истата грешка :lol:
   
 5. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.694
  Допаѓања:
  4.112
  Пол:
  Женски
  Би си ставила сина боја на еден прамен само или на таа коса што е под ушите. Не знам, изгледа немам храброст, а додуша и не ми се сака цела коса сина. Нема ни да ми личи на зелениве очи. Не личи на секого ова.
  На Кејти Пери предобро и стои! Како и се друго.
  http://3.bp.blogspot.com/-5Rs5G8KuC_4/T ... 32x691.jpg
   
 6. 3m43

  3m43 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  88
  Пол:
  Женски
  А каде ќе најдеш сина боја ???
   
 7. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.694
  Допаѓања:
  4.112
  Пол:
  Женски
  Кај фризерката каде што одам има и сини нијанси па ако се решам оттаму ќе си порачам. Што фирма се, појма немам, само каталог имам гледано. :tmi:
  Може и со прелив и колор шампон.
   
  На 3m43 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. 3m43

  3m43 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  88
  Пол:
  Женски
  Ај ако порачаш кажи ми што пари е :D
   
 9. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.694
  Допаѓања:
  4.112
  Пол:
  Женски
  180 денари и 20 за хидроген. Бааги голема тубичка е.
   
 10. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.724
  Допаѓања:
  102.197
  Пол:
  Женски
  Мене не ми изгледаат убаво воопшто ваквите бои сина , розева , лилјакова и незнам каква :^) се знае руса ,црна , кафена , црвена.. Другото ми е се папагалско
   
  На FoodLover и sweet-star им се допаѓа ова.
 11. 3m43

  3m43 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  88
  Пол:
  Женски
  Фалааа најмногуу одма купувам :D
  Па добро секој има раличен вкус :)
   
 12. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.694
  Допаѓања:
  4.112
  Пол:
  Женски
  ^Да ставиш слика да видиме како ќе испадне. :D
   
 13. 3m43

  3m43 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  88
  Пол:
  Женски
  Кога ќе ја направам косата ќе ставам сега црвена ми е :D
  Инаку вака сакам да ја направам и плава на ист начин. :wasntme:
   

  Прикачени фајлови:

  • crvena2.jpg
   crvena2.jpg
   Големина на фајлот:
   228,4 KB
   Прегледи:
   268
  • crvena1.jpg
   crvena1.jpg
   Големина на фајлот:
   210,8 KB
   Прегледи:
   262
  На WarriorAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555
  Сина боја коса ми е толку одвратна! :puke:
   
 15. pancake

  pancake Активен член

  Се зачлени на:
  2 март 2013
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  27
  синаа коса!? :o мене искрено ич не ми се допаѓа :^)
   
  На FoodLover му/ѝ се допаѓа ова.
 16. popi

  popi Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2013
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  63

  со колор шампон, ама треба да ти биди светла косата за да фати баш сина, јас бев на времето исфарбана плава со кене фарба, и со еден прамен син и то со колор шампон лесно и брзо паѓа бојата ако не се бендисаш :)
   
  На 3m43 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  576
  Немаат врска зелените очи. Јас имам зелени па преубаво стоеше со сината боја. :wasntme:
   
 18. ivyych

  ivyych Нов член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Јас сум од битола и тука нема сини фарви со што да си ја направам косата??
   
 19. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.912
  Допаѓања:
  75.414
  Пол:
  Женски
  Јас еднаш правев сини прамени, таква боја мислам дека само на фризер можете да најдете.
   
 20. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  9.285
  Пол:
  Женски
  Син прамен ама еден би било убаво :)
   
  На mia993 му/ѝ се допаѓа ова.