1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сина коса

Дискусија во 'Коса' започната од 3m43, 9 март 2013.

  1. OmniaVanitas

    OmniaVanitas Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    1.438
    Допаѓања:
    1.450
    Многу ми се допаѓа трендот со пастелна боја на косата и коса во боја различна од стандардните (под стандардни мислам на природните - кафеави, руси, црни, црвени нијанси). Конечно доаѓа до израз храброста за поразлично. Уште подобар е фактот што наидува на огромно одобрување од страна на поголемата популација. Ова важи за западните земји, овде немаат многумина усул за да си премолчат нешто што нив не ги засега.
    Да не беше во прашање голема трпеливост и оштетување на косата ако се направи наеднаш трансформацијата, веднаш би направила.
    Но, пред се' е недостатокот од фарба различна од стандардните на нашиве пазари. Би направила трансформација но после пребарани 3 градови во македонија, почнувам да се откажувам. Не би сакала да порачувам преку интернет зошто заедно со поштарина ќе ми биде поисплатливо да си купам 3-4 перики отколку материјал за еднократно фарбање, а такви нијанси бараат одржување. Во фризерските салони немам многу доверба, затоа и не ги земам во предвид.

    Ги поздравувам сите со нестандардна боја на коса. ;)
     
    Последна измена: 12 август 2015
    На the.vampire.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Мис Стоун

    Мис Стоун Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2014
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    359
    Пол:
    Женски
    каде низ скопје можам да најдам син колор шампон или лилав? барав низ битола син нема,а лилав имам најдено?
    но мојата коса е темна и незнам дали би ми фатил..
     
  3. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.485
    Јас порано икав сини прамени,ги правев со некоја смеса...не памтам како се викаше,тоа не беше ни фарба ни колор шампон.Ама тоа го нема во МК бидејќи го набавував додкеа живеев во странство.
    Инаку го обожавам трендот и те како би ја офарбала сина цела коса...ма мислам дека тоа утре ќе го сторам.
     
    На BojanaLegija и Мис Стоун им се допаѓа ова.
  4. Winter Lady

    Winter Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2015
    Пораки:
    3.421
    Допаѓања:
    26.046
    Пол:
    Женски
    Џенскии , а да ми кажете вие што сакате да се фарбате сина цела коса ке ја фарбате или ? и каква би е сегашната боја на коса . Фалаа :* Ааа и ако знаете добра фарба сина кажете . :!:
     
  5. Wild Ones

    Wild Ones Активен член

    Се зачлени на:
    25 август 2015
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Обожавам сина косаа, се надевам еден ден ќе ја имам :emo:
     
  6. MermaidKiky

    MermaidKiky Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    221
    Пол:
    Женски
    Јас планирам да ја фарбам косата сина, розева или виолетова, но малку ми е страв да не ја оштетам многу... На тие што имате потемна коса, прво треба да ја бланширате, па потоа со колор шампон. Иначе другарка ми имаше омбре и купи виолетов и розев колор шампон од зелен пазар за 150 денари.
     
  7. Winter Lady

    Winter Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2015
    Пораки:
    3.421
    Допаѓања:
    26.046
    Пол:
    Женски
    Ауу ке чекам слика.Сакам и јас ама ке почекам уште некој месец или сепак не :?: бланш не ставам вече никогаш во мојот живот.Едвај ја оправив косата.Колку и држи колор шампонот и каква боја се офарбала.Само со колор шампон или ке ставаш фарба некоја :D
     
  8. MermaidKiky

    MermaidKiky Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    221
    Пол:
    Женски
    Треба прво со мама да зборувам да видам дали ќе ми даде затоа што и она не сака да си ја оштетам.:wasntme: Инаку она ја бланшираше прво, па потоа само со колор шампон. Бојата паѓа со секое миење, би требало да стои 3-4 недели, а можеби и повеќе, зависи колку често ја миеш косата и како. Прво беше розево офарбана и кога и падна бојата се офарба виолетова. :D
     
  9. FoodLover

    FoodLover Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2015
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    469
    Пол:
    Женски
    Карлеушиии.Жити се кај отидовме,кај ке стигнеме... Свашта (facepalm)
     
  10. Winter Lady

    Winter Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2015
    Пораки:
    3.421
    Допаѓања:
    26.046
    Пол:
    Женски
    Секој со свој вкус и стил , не ти се допаѓа игнорирај не те тера некој на сила да те направи Карлеуша.(facepalm)
    Ако ставам убедена сум дека јако ке ми стои , каква било боја :inlove:
    @MermaidKiky Каков колор стави ако можеш името да ми го пишеш.
    И сега и падна цела , воопшто ли нема розево и за колку време неа и излезе. ;)
     
  11. kim.k

    kim.k Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    14.464
    Пол:
    Женски
    Карлеуша бе...(facepalm) Нит ја сакам, нит ја слушам, нит знам каква и е косата.
    Иначе браво за сите што имаат храброст, многу ми се свиѓа :)
    Јас сакам сивкаста, што би рекла мајка ми ко баба побелена :D ама како што ми е црна коста ќе ја упропастам со бланш сигурно..па немам баш храброст сега :lol:

    [​IMG]
     
    На BojanaLegija и Jordanovska-K им се допаѓа ова.