1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Синдром на немирни нозе - Како го лекувате?

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Mila 30, 4 јули 2018.

 1. Mila 30

  Mila 30 Нов член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво женички,

  Дечкото (сега мој маж) го има овој синдром на немирни нозе. Навечер кога ќе си легне да спие, веднаш штом заспие почнуваат да му играат нозете. Како да рипа во сон. И ова доста често се случува. И јас не можам да спијам покрај него и страшно ме нервира, па го бркам во дневна...:/ Но тоа не е решение...Некогаш кога седи подолго време во иста позиција ми се жали и дека му трнат нозете од глуждовите надолу и стапалата. Дали има некој ваков проблем и како се справувате со ова? Како се лекува ова чудо? Што треба да испита за да добие точна дијагноза? Ве молам за одговори....Ве гушкам :*