1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сите што пораснавме со „Дајте музика“!

Дискусија во 'Насмевка' започната од iv4ence, 22 декември 2009.

  1. iv4ence

    iv4ence Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2009
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    4
    najubavo detstvoo so muzikaaa so nasmevki i so ljubovv za razlika od denesnoto detstvooo !!!!!
     
  2. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Даааа сеќавам се и јааас, едвај чекав да почне, а за денешното детство немам појма, некако многу ми се понапредни помалите.
     
  3. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.114
    Бев вљубена во Раде и Оливер... Музиката влијаеше многу, особено хитовите од рани деведесети за она што сум денес.
    Секогаш имаше нешто едукативно, измеѓу скечевите, форите, зезањата... Глума од деца, на ниво! Едвај чекав да дадат, и делот кога Раде свирка на црвената флејта ми е врежано во глава... :)

    Штета што нема ништо толку креативно денес, и покрај техничките предности, за денешните генерации.
     
    На Lana del Rey му/ѝ се допаѓа ова.
  4. kristin4e

    kristin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    122
    Да Дајте музика беше една од поинтересните детски емисии која со нетрпение ја очекувавме.
    Еве јас и сега се обидувам да ја популаризирам. :lol: Им симнувам песнички на моиве дечиња и многу ги сакаат особено онаа од најавната шпица и Зелката има кошули триста...Се сеќавате на неа сигурно...
     
  5. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    леле таа ми е омилена. мајка ми ми кажуваше кога сум била мала сум им ја пеела таа песна и кога е она ША-НА-НА-НА-НА-НА-НА-НА сум се тресела со газето. хахаххахахаххахах
     
  6. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
  7. PoisonGirl

    PoisonGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    1.424
    Пол:
    Женски
    Lelee mi se vratija ubavite spomeni od detstvoto naljubavata edukativna zabavna emisija za deca,Uste godini i godini nema da se napravi vakvo nesto.Novive generacii ne gi interesira veke za nisto , ni za detski pesni nisto.Sreka golema sto vo naseto detstvo sme ja imale Dajte muzika
     
  8. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158

    I ne samo Dajte muzika... Vo svetot na Bajkite, Makedonski narodni prikazni, Busava azbuka,Vesela matematika, i eden kup vakvi edukativni emisii, od koi sme naucle mnogu raboti. A densnive deca zatupuvaat so serii od tipot Teletabisi, i od dremenje na internet i igranje igri...
     
    На Lana del Rey му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Fairybell

    Fairybell Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    37
    Lele od kaj vi tekna temava,super e,mi go razubavivte denot.Ama mn ja sakav i busavata azbuka.I jas bev zaljubena vo Rade,shmeker bese ,nema sto tuka.
     
  10. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    Леле, баш пред некое време си ги слушав сите овие песнички кои ме вратија наэад ниэ времето. Колку само ми беше убав тој период од эивотот, ме фати некоја носталгија колку време прошло. Сите ние расневме со Бушава аэбука, Дајте муэика, Народните прикаэни, Златно славејце и сл. Денешните деца эа жал мислам дека немаат такво детство, сега сите уште од мали имаат мобилни,компјутери и сл. а ние ја имавме улицата и исте тие игри и дружења. Ако некој сака да се врати наэад во детството нека иде на youtube, ги има скоро сите песнички од нашето време. Зелката, Дајте муэика, Дувна ветре,Во светото на бајките,Сакам кола убава, Боби бас ми е гајле, Огледалце, Никола Никола, Натаса од трето три, и многу многу други. Ви ги набројав эа да може да ги потражите.
     
  11. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
  12. Marley

    Marley Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.093
    Допаѓања:
    1.128
    Пол:
    Машки
  13. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    хехехех. фала Марлииии :D :D :mrgreen:
     
  14. Marley

    Marley Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.093
    Допаѓања:
    1.128
    Пол:
    Машки
    ...nema zashto...samo ti uzivaj... ;)
     
  15. Mikako

    Mikako Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    152
    Пол:
    Женски
    Mene najsmesen i najinteresen mi bese trajce debeloto detence,bas bese sladok!
     
  16. Minuska

    Minuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    11
    хаха =) дајтеee музика, дајтеee музика овде не сме на час, можее да вревии кој колку сакааа, колкууу го држи глас! :D Го памтам ова и мислам нема да го забораам никад :)
     
  17. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    а и некако оди во контекст на форумов :))))
     
  18. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
  19. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Najubavite vreminja..... Sega da gi dfavaat pak bi gi gledala i toa so zadovolstvo... sega za malite decinja nema nisto, angeli i takvi gluposti.... ni lastik na ulica ne igraat ni zmurka ni nisto, seto toa umre.... i ne samo dajte muzika, vi teknuva li sitel bambini, si-do festivalot... eve edna pesna sto sum si ja peela kako mala non stop http://www.youtube.com/watch?v=b3pSPZBG ... re=related
     
  20. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.196
    Допаѓања:
    235.274
    da be mi teknuva,omilena mi bese a kade se sega oliver i sara