Сите што пораснавме со „Дајте музика“!

Дискусија во 'Насмевка' започната од iv4ence, 22 декември 2009.

 1. iv4ence

  iv4ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2009
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  3
  najubavo detstvoo so muzikaaa so nasmevki i so ljubovv za razlika od denesnoto detstvooo !!!!!
   
 2. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.625
  Даааа сеќавам се и јааас, едвај чекав да почне, а за денешното детство немам појма, некако многу ми се понапредни помалите.
   
 3. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.130
  Допаѓања:
  38.404
  Бев вљубена во Раде и Оливер... Музиката влијаеше многу, особено хитовите од рани деведесети за она што сум денес.
  Секогаш имаше нешто едукативно, измеѓу скечевите, форите, зезањата... Глума од деца, на ниво! Едвај чекав да дадат, и делот кога Раде свирка на црвената флејта ми е врежано во глава... :)

  Штета што нема ништо толку креативно денес, и покрај техничките предности, за денешните генерации.
   
  На Lana del Rey му/ѝ се допаѓа ова.
 4. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  116
  Да Дајте музика беше една од поинтересните детски емисии која со нетрпение ја очекувавме.
  Еве јас и сега се обидувам да ја популаризирам. :lol: Им симнувам песнички на моиве дечиња и многу ги сакаат особено онаа од најавната шпица и Зелката има кошули триста...Се сеќавате на неа сигурно...
   
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.786
  леле таа ми е омилена. мајка ми ми кажуваше кога сум била мала сум им ја пеела таа песна и кога е она ША-НА-НА-НА-НА-НА-НА-НА сум се тресела со газето. хахаххахахаххахах
   
 6. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.819
  Допаѓања:
  2.111
 7. PoisonGirl

  PoisonGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  498
  Допаѓања:
  868
  Пол:
  Женски
  Lelee mi se vratija ubavite spomeni od detstvoto naljubavata edukativna zabavna emisija za deca,Uste godini i godini nema da se napravi vakvo nesto.Novive generacii ne gi interesira veke za nisto , ni za detski pesni nisto.Sreka golema sto vo naseto detstvo sme ja imale Dajte muzika
   
 8. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.819
  Допаѓања:
  2.111

  I ne samo Dajte muzika... Vo svetot na Bajkite, Makedonski narodni prikazni, Busava azbuka,Vesela matematika, i eden kup vakvi edukativni emisii, od koi sme naucle mnogu raboti. A densnive deca zatupuvaat so serii od tipot Teletabisi, i od dremenje na internet i igranje igri...
   
  На Lana del Rey му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Fairybell

  Fairybell Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  31
  Lele od kaj vi tekna temava,super e,mi go razubavivte denot.Ama mn ja sakav i busavata azbuka.I jas bev zaljubena vo Rade,shmeker bese ,nema sto tuka.
   
 10. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Леле, баш пред некое време си ги слушав сите овие песнички кои ме вратија наэад ниэ времето. Колку само ми беше убав тој период од эивотот, ме фати некоја носталгија колку време прошло. Сите ние расневме со Бушава аэбука, Дајте муэика, Народните прикаэни, Златно славејце и сл. Денешните деца эа жал мислам дека немаат такво детство, сега сите уште од мали имаат мобилни,компјутери и сл. а ние ја имавме улицата и исте тие игри и дружења. Ако некој сака да се врати наэад во детството нека иде на youtube, ги има скоро сите песнички од нашето време. Зелката, Дајте муэика, Дувна ветре,Во светото на бајките,Сакам кола убава, Боби бас ми е гајле, Огледалце, Никола Никола, Натаса од трето три, и многу многу други. Ви ги набројав эа да може да ги потражите.
   
 11. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.819
  Допаѓања:
  2.111
 12. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.087
  Допаѓања:
  1.119
  Пол:
  Машки
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.786
  хехехех. фала Марлииии :D :D :mrgreen:
   
 14. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.087
  Допаѓања:
  1.119
  Пол:
  Машки
  ...nema zashto...samo ti uzivaj... ;)
   
 15. Mikako

  Mikako Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  151
  Пол:
  Женски
  Mene najsmesen i najinteresen mi bese trajce debeloto detence,bas bese sladok!
   
 16. Minuska

  Minuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  10
  хаха =) дајтеee музика, дајтеee музика овде не сме на час, можее да вревии кој колку сакааа, колкууу го држи глас! :D Го памтам ова и мислам нема да го забораам никад :)
   
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.786
  а и некако оди во контекст на форумов :))))
   
 18. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
 19. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  86
  Najubavite vreminja..... Sega da gi dfavaat pak bi gi gledala i toa so zadovolstvo... sega za malite decinja nema nisto, angeli i takvi gluposti.... ni lastik na ulica ne igraat ni zmurka ni nisto, seto toa umre.... i ne samo dajte muzika, vi teknuva li sitel bambini, si-do festivalot... eve edna pesna sto sum si ja peela kako mala non stop http://www.youtube.com/watch?v=b3pSPZBG ... re=related
   
 20. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  9.738
  Допаѓања:
  154.630
  da be mi teknuva,omilena mi bese a kade se sega oliver i sara