1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Си-До

Дискусија во 'Канта' започната од Cvetetto, 6 април 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  СИ-ДО,
  битолскиот детски музички фестивал се роди како резултат на долгогодишната музичка традиција на Битола. Имено, во изминатиот половина век, па сè до денес, во Битола делуваа неколку организации и асоцијации кои што непосредно се ангажирани со грижата за воспитување на децата. Една од тие организации беше пионерскиот центар до 1996, а од 2005 е здружението на граѓани од областа на културата Промедиа Битола.

  Познати личности кои пееле на овоj фестивал
  Каролина Гочева
  Христијан Спировски
  Димитар Андоновски
  Мартин и Стефан Филиповски (Некст тајм)
  Анета Мицевска

  Епа девојки дали сте оделе некогаш на овој детски фестивал?Дали сте слушале негови песни?
  Јас да како помала обожавав да одам на Си-До :)

  Еве и неколку песнички :D (едни од поомилените за мене ;) )
  http://www.youtube.com/watch?v=zIMVUagkjaM
  http://www.youtube.com/watch?v=qb4Z8SxCWGE
  http://www.youtube.com/watch?v=B27tVZQm57c

  Вие што мислите за овој детски фестивал? 8)
   
 2. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.987
  Пол:
  Женски
  Абе Цвете бе,и тебе не ми ти е лесно.
   

  Прикачени фајлови:

  • jiFfM.jpg
   jiFfM.jpg
   Големина на фајлот:
   66,6 KB
   Прегледи:
   124
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.095
  Допаѓања:
  61.991
  Пол:
  Женски
  dete/detski-festivali-t16951/
  Еве тема каде што можеш да си пишеш мислење за омилените детски фестивали, а и сместена е во соодветната категорија - Дете. :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.