1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Си ја откажав свадбата

Дискусија во 'Брак' започната од encimenci, 27 февруари 2013.

  1. Agatha

    Agatha Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    1.147
    Претпоставувам дека секој си има своја причина да го направи тоа. Подобро да се реагира на време, отколку цел живот после тоа да се јадосува или да се сомнева дали постапил како што треба или не. Некогаш проблемот немора да е во партнерот, може и во тој што ја откажува свадбата. И тука нема ништо храбро, тоа е следење на својот став, па ако неможе да си го замисли животот со некоја личност подобро е да не го ни започнува тој заеднички живот.
     
    На Moira и Annath им се допаѓа ова.
  2. Stefaani

    Stefaani Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2012
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    285
    ти благодарам и тебе и на сите :*
    тешко е многу ама ќе помине. ете можеби требаше да му го фрлам во лице ама немав храброст до толку. деновиве сум хаос :worried: тешко ми е а капак на се и мајка ми ми досадува :doh: зошто сме се скарале? оти вака оти така ... како сум била незрела личност бла бла... и не можев веќе да издрзам како што седеа двајцата (мајка ми и татко ми) станав и му реков а вие што очекувавте дека ќе се случи? наместо да не подржите кога сакавме да се земеме вие што направивте? сега што сакате?
    и навистина е така. тогаш да не поддржеа од двете страни сега ќе бевме заедно а не разделени. ама тоа е што е. мораше да се прекини. кога еднаш ќе ти го уништат кефот после касно е. сега е касно за се. го сакам уште и најверојатно ќе го сакам секогаш ама не можам да поминам низ исто два пати поточно 100 пати, имам пишувано во друг пост дека одамна сакавме ама овој пат започнавме и не успеавме. ;( секоја песна ме потсеќа на него. се ме потсеќа на него. па и дека седам дома само :( од работа дома ќе се затворам и плачам и така заспивам и се будам следното утро за на работа. знам ќе ми речете сетај ама од една страна не ми се шета од друга мајка ми кај ќе одиш со кого... бла бла и дури да објаснувам и да се карам вака седи си дома стефани.
     
  3. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Сигурно ја знаеш поговорката тоа што еднаш се скршило колку и да се лепи потоа не е исто и да сакаме така?тоа е точно и затоа треба да се трудиме да не дојде до тоа но тука вмешува прсти и судбината и околностите а и во многу случаеви и трети личности за жал кога работите ќе почнат да се одвиваат во поинаков тек неможеме над све да имаме контрола па така и ти,вашето како што те сватив цело време било тргни застани е пак тоа не го бидува бе Стефани за жал не го бидува овај е против онај е против и на крај човек се изморува и експлодирва или се откажува од све или све ќе отера упм зошто твоите се проивеле јас незнам ама кога не го сакале твојот бивши сега немаат никакво право и отчет да ти бараат така да плеснимуго тоа во лице или како и сите така и нив побитно му е што ќе кажат другите отколку среќата на нивната ќерка знаеш што?не се грижи 90 % од родителите се такви така да џабе ќе се нервираш за нив а и за него не е крај на светот кога не си можела да го замислиш животот покрај него и кога си сватила дека не е тоа тоа не треба да ти е воопшто криво зошто на крај краева срцето ти кажало дека ова не е тоа што треба да е вистински а тоа никогаш не греши ок плачи викај олеснисе ама свртисе и на другата страна и размисли трезвено типот си се рашетал слободно со некоја си таму и на фб си објавил дека си е слободен а сеуште бевте верени така да нема тука многу за што да се жали а на крај краева можеби и вашата љубов и не била доволно јака и силна да издржи на све и да помине преку све тоа и не е љубов...
     
  4. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Знаеш дека ти давав голем поддршка за да се смирите и да не дозволите Петко и Станко од страна да ви го расипат односот. Но очигледно е дека тука има многу подлабоки проблеми. Секое зло е за добро, и не верувам дека нешто си изгубила, верувај ми дека само си добила. Затоа што еве, да речеме ќе се земевте, ќе направевте свадба, ќе се народеа дечиња многу бргу и ќе почнеа проблемите. Ако не те поддржува од самиот старт, он мила нема да те поддржи никогаш. Зошто да бидеш мажена а сама?Ќе си го поминеше животот во каење. Ти честитам на храброста, доста ти посакувам што побрзо опоравување! :*
     
  5. encimenci

    encimenci Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2013
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    439
    Стефани, види цела тема си имаме :rofl:

    ај сега сериозно, ама стврано-не се секирај..ако тоа ти е конечна одлука, биди силна, кога ќе почне да те бара за да те врати-остани силна..и продолжи напред...
    може некогаш ќе ти изгледа дека на патот нема никој вреден за да сретнеш...
    ама ќе продолжиш, и на крај се ќе биде добро...

    еве ти една песна од џибони, за среќа

    http://www.youtube.com/watch?v=-BLJ4dZRvmE
     
  6. Forko

    Forko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2012
    Пораки:
    954
    Допаѓања:
    586
    Аб не вредат да се помислат а не па цела тема за нив тука :)
    Убав ден е надвор - уживајте и бидете среќни што сте се освестиле на време сте спасиле жива глава.
    Уште да седам и да го зборам тука - не ми паѓа на памет!
     
    На encimenci му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Stefaani

    Stefaani Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2012
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    285
    ете сум јас :D повесела од сонцево денес... али ми недостига ама ќе бидам јака.
    ќе помине, период е :) се ќе биде добро... си се тешам сама ама слабо ми оди... ;(
     
  8. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.721
    Допаѓања:
    4.220
    Пол:
    Женски
    Кога ја сретнав темава мислев дека се работи за некој трол што си измислува. Но, гледам дека не било така. Сретнав две многу јаки личности кои во една таква сложена ситуација успеале да размислат со ладна глава и да ја согледаат реалноста. :)
    Многу ми е мило што има се похрабри и се посилни жени, кои знаат што сакаат и што не сакаат. Вие сте меѓу тие и целосно ја имате мојата поддршка.
    Ја пролистав целата тема и знам дека ви е тешко, ама имате тотално неочекувана иднина, животот ве чека, ви посакувам светла иднина, а не животот од вашите кошмари како што е многу веројатно дека би бил ако сте се омажеле. Подобро да посветите некој месец да помине оваа болка и понатаму животот да го живеете со полна брзина.
    Честитки уште еднаш, ви посакувам се најубаво! :*
     
    На okcenzi, encimenci и Springy им се допаѓа ова.
  9. Stefaani

    Stefaani Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2012
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    285
    како си енцименци? се држиш ли? :)
    јас тешко некако :(
    ми пишал порака као демек јас сум била нетрпелива вака така не сум можела да се стрпам затоа сме се разделиле. а ако тој може да го издржи целиот тој притисок јас не можам :worried:
    пишал дека ќе најдел работа и се ќе се средело ќе си направевме и бебе кое толку многу го посакував ама и тоа тој не го сакаше :doh: велеше дека сака а се случуваше да му „дојди“ да го извади надвор.. од навика... не беше од навика туку затоа што неќеше... немаше работа да ама ќе најдеше а за почеток можевме да поминиме со мојата плата. се согласив дури и да не правиме свадба и пак не чинеше ништо
     
  10. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Стефани и Енци :clap: за храброста, јас искрено никогаш не би имала храброст за вакво нешто.
    Знам дека ви е тешко но ќе помине се, можеби најдобро е вака, Господ ве чува за некои кои ќе знаат вистински да ве сакаат и ценат.
    Само напред :* :*
     
  11. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Стефани да сме реални отпослем сите кажуваат како ќе направеле и како требало да биди ДА а кога имал шанса не направил ништо не бил јак ни да застани позади вашата љубов да му се спротистави на сите да се докажи и покажи пред твоите и како МАЖ за рака да те фати и неговиот машки збор да биде последен туку сега цмизри не верувај на зборови кој се касно и во погрешно време кажани NE SE VREDNI SEGA...
     
  12. encimenci

    encimenci Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2013
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    439
    мислам дека миме е во право..сега и мојот се јавува, вака ке прави, така ке прави...ама тогаш кога ми требаше, незнаеше како да застане на моја страна..

    иначе, се држам, ама мн ми е тешко..секој ден ми е потежок,почнав да плачам почесто..некако безволна сум..знаев дека ке биде тешко, ама доволку...сите продолжуваме понатака, сите околу мене си тераат...морам и јас, ама ете без него, сама...
    мн ми е тешко...
    го молам господ да помине болката...
    тоа е...ке помине, за добро е вака
     
  13. Stefaani

    Stefaani Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2012
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    285
    енци оваа од мене за тебе и од мене за мене :lol:
    http://www.youtube.com/watch?v=UMT490UD5MY

    Sta je trebalo, zbog nekoga
    da bolujem ili da se otrujem,
    hvala ipak ne!

    Volim zivot svoj,
    bas je dobro biti ja,
    svasta sam prezivela,
    prezivecu sve.

    REF:
    Ma neka ide zivot
    ja se ne zurim,
    jer dobijam ponekad,
    nekad izgubim.

    A, novi je pocetak,
    svaki novi dan,
    svako zivi zivot svoj,
    ja cu kako znam.


    Samo zamisli,
    da je ovo srecan dan,
    da je ovo prvi dan,
    novog zivota.

    Vreme prolazi,
    srecna ili nesrecna,
    uzmi srecu zgrabi je,
    jer ti pripada.
    :hug:
     
    На 17mart му/ѝ се допаѓа ова.
  14. 17mart

    17mart Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2012
    Пораки:
    416
    Допаѓања:
    398
    Мојата омилена песна!!! :inlove: :inlove:
    :* :* за двете :*
     
  15. Tumblr

    Tumblr Популарен член

    Се зачлени на:
    22 март 2013
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    992
    Пол:
    Женски
    Си го направила вистинскиот чекор.Биди среќна што навреме си сфатила дека нема да успее и дека залудно ќе ги потрошиш моментите кои би требало да бидат најубавите во твојот живот.Подобро е сега да се откажеш,отколку подоцна да патиш.Бидејќи колку побрзо го сфатиш тоа толку повеќе време си даваш себеси да го запознаеш вистинскиот со кој би сакала да го минеш животот.За брак треба маж а не дете,затоа немој да патиш туку напротив продолжи со животот и ова нека ти биде само уште една грешка со поука!
    еве и од мене:
    http://www.youtube.com/watch?v=PsO6ZnUZI0g
    http://www.youtube.com/watch?v=Xn676-fLq7I
    :inlove:
     
    На encimenci му/ѝ се допаѓа ова.
  16. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.721
    Допаѓања:
    4.220
    Пол:
    Женски
    Стефани ако навистина сака да имате дете и свадба да правите, ќе кажел додека било време верувај. Сега само сака да те намами пак кај него. Сите така прават, а да се вратиш ништо од тоа нема да се оствари. :(
    Black Angel почит од мене бидејќи не си м удозволила да ти го упропасти животот. Најверојатно немало ни да те пушти да студираш. Како што ти се залечила раната на тебе, така ќе им се залечи и на енци и стефани. Подобро ли е цел живот да се каете?
    Доаѓа лето, ако имате можности идете си на одмор, прошетајте се некаде, приуштете си се што не сте можеле до сега.
     
    На encimenci му/ѝ се допаѓа ова.
  17. 17mart

    17mart Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2012
    Пораки:
    416
    Допаѓања:
    398
    Луѓе живејте си го животот!!! Еднаш се живее не тагувајте по некој што не ве заслужува!!!
    ЖЕНАТА НЕМОЖЕ ДА БИДЕ ОСТАВЕНА ОД ПАМЕТЕН МАЖ, НЕГО ОСЛОБОДЕНА ОД ЕДЕН НЕЗРЕЛ ИЗРОД!!!! :* :* :*
     
    На srcekrsacka и Forko им се допаѓа ова.
  18. Forko

    Forko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2012
    Пораки:
    954
    Допаѓања:
    586
    Така е! И јас И кажав на Енци-Менци некои работи ама гледам паѓа во депресија,а еден ден ќе се чуди за која будала го правела сето тоа.Да ми бил овој памет тогаш друго ќе беше... :)
     
  19. encimenci

    encimenci Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2013
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    439
    еве да се јавам :$

    подобра сум, ми помина безволниот период...дури си чистев денес...

    сега...не сум старата енци, мислам дека и никогаш нема да бидам старата...

    одсега( добро не баш одсега-за едно две недели одсега) ќе бидам нова и подобрена енцименци ;)
     
    На Forko му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Stefaani

    Stefaani Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2012
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    285
    :* за новата енци. јас предмалку се слушнав со него... ми недостига.. ми е страф да не направам глупост, да не му се вратам... се залажувам сама себеси дека се ќе биде поинаку кога ќе му се вратам.. знам дека и него му е тешко и дека пати... плаче... оф леее стефанијооо... ќе се фрлам в река :tmi: