Слабеење со Orbitrek

Дискусија во 'Фитнес' започната од Yvona, 17 јануари 2010.

 1. Yvona

  Yvona Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  На форумот прочитав дека некои од вас користат Orbitrek за зацврстување на телото и слабеење..го имам и јас и го користам повремено па би сакала да споделите искуства за користењето на Orbitrek, по колку вежбате и дали има резултати :) искрено заприметив дека е добар за оформување на нозете па се ограничив да го користам мах 2 пати недело по 20 мин бидејќи несакам да имам многу мускули на нозете :| па повелете и давајте коментари со вашето мислење и искуство за вежбите со Orbitrek :) ;)
   
 2. Peace.Love.Happiness

  Peace.Love.Happiness Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  32
  Орбитрекот е добар за зацврстување на цело тело, нозете, задникот, стомакот, па и донекаде рацете...
  Многу е добар за топење на масните наслаги....
  Јас не го користам многу, затоа што повеќе сакам да излезам надвор и да трчам... Најубаво е да го користите 3-4 пати неделно по минимум 30 мин, за видливи резултати. за задникот ги вртам педалите наназад едно 10-тина минути...
  Инаку исхраната игра може да кажам најголема улога за слабеењето, не викам да бидеш на ригорозна диета, но здрава балансирана исхрана со многу зеленчук, протеини , овошје...
   
  На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.488
  Допаѓања:
  63.093
  Супер е, многу го сакам.
  Јас се трудам да вежбам секој ден по еден саат, ама не секој ден ми успева, и не по толку. Како и да е мислам дека барем по пола саат на ден убаво е да се вежба. Најдобри ефекти има на нозете, но и на целото тело. Јас на пример имам болки во грбот, и кога вежбам ми поминуваат.
  Во комбинација со диета се постигнуваат страшни резултати! Кога вежбав и ја држев УН диетата слебеев по околу 300 грама дневно, т.е. 2 кила неделно. А плус страшно те полни со енергија.

  Е сега ако може човек да оди на фитнес, или да трча надвор - веројатно подобро е. Надвор е секогаш подобро колку што знам, а на фитнес може да се посвети внимание на различните делови од телото. Јас имам многу обврски преку ден, па вежбам или наутро во 7, или навечер во 11, а тоа време не можам да одам на фитнес. И трчањето не ми одговара воопшто, орбитрекот ми е супер.
   
 4. Yvona

  Yvona Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  А каква е УН диетата? Прв пат слушам :oops: :D

  Секогаш е подобро да се вежба надвор без разлика дали е трчање или некакво спортување, но со денешниот начин на живот вежбањето не треба да изостанува така да домашниот фитнес (посебно со справа) е супер за одржување на линијата и зацврстување на телото...20тина мин не се многу за да се посветат на тоа а и секако има еден сигурен резултат-повеќе ЕНЕРГИЈА :)
   
 5. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.488
  Допаѓања:
  63.093
  Ја има на форумов кај диетите: dieti/un-dieta-t518/
  Многу е ефикасна.
   
  На Just.Someone му/ѝ се допаѓа ова.
 6. gwen

  gwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  75
  Дај споделете инфо колку чини тоа задоволство,
  пошто сум на два ума да си купам :?: :?: :?: :?: :D
   
 7. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.770
  Допаѓања:
  108.093
  Јас вежбам пет пати неделно,пола саат до 45 мин,ако имам време и цел саат.
  Го комбинирам отпорот различно.На пример кога вежбам пола саат,10 мин.на 2 отпор,па 10мин.на 3 отпор и последните 10мин.на 1 отпор.И има супер резултати,повеќе него ли на ист отпор цело време.
   
  На Eli23 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Peace.Love.Happiness

  Peace.Love.Happiness Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  32
  Tochno, mnogu e vazno da go menuvate otporot kako shto kazuva -Lilit-
  "challenge" pred se :)
   
 9. Mitevska

  Mitevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  9
  Odlichen e :)
  edno vreme go koristeff sekoj den :) a
  ali sea... se poretko samo prasina fakja po doma :worried: :) iam mng. drugi obvrski i neam vreme :D
   
 10. Yvona

  Yvona Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  Го има во Top Shop чини околу 13000 мислам, можеш да провериш на страната за повеќе информации...незнам дали го има во продажба некаде на друго место :? Сепак мислам дека спрема некои други справи баш се исплаќа :) поздрав
   
 11. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  1.633
  Најбрзо и најефикасно можеш да си ослабнеш со оваа справа .. Братучед ми беше многу дебел ии вежбаше секој ден по 20 мин. .. ии внимаваше на исхрана малце .. значи .. нема браго , нема многу леб ,газирани соковии ии др . :D Сега е манекен :D
  Јас ја имам дома .. имам и Тотал џим и степер .. си вежбам на сите справи секој втор ден по пола саат .. колку да си се држам во форма :)
   
 12. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  20
  и јас го имам и се трудам да го користам ( речиси ) секој ден по 20 до 30 мин.Ама сега зимава немам ни прашина избришено од него :D Ќе се стопли па ќе го загреам секој ден ...
   
 13. barca

  barca Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2010
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  0
  Pozz do site na forumov,Pocnav da odam na fitnes veke eden mesec,vezbam i na ORBITREK i navistina e efikasen pa si kupiv za po doma:)Samo edno ke vi kazam,kolku i da koristite spravi,dieti i se drugo,prirodno si e prirodno.Mora da gi balansirate rabotite vo zivotot,bilo da e hrana ili drugo nesto.I uste nesto,ne kupuvajte ORBITREK od top shop,bidejki go kupiv pred dve nedeli , posle 2 dena koristenje pocna nekoj zvuci da ispusta i go odnesov na servis.Ne gi davajte parite i ne kupuvajte od tamu,se e skart.
   
 14. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  1.633
  Јас сум многу задоволна од производите на топ шоп .. скоро сите производи ги имам домаа .. :D
  И мене ми беше расипан Орбитрекот .. па се јавив во топ шоп .. сепак имаат и сервис за се што ќе се расипее ..
  Фала богу ништо не е трајно .. :D Јави се и прашај во топ шоп ;)
   
 15. barca

  barca Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2010
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  0
  Znaci ORBITREKOT e kaj site rasipan a:))))Se slozuvam so tebe,nisto ne e trajno,no posle nekolku dena da se rasipe:((( Se javiv vo top shop,go odnesov na servis,pomina edna nedela i seuste ne e gotov:))) Moze takva mi e srekata,mozebi imam losa karma:))) Pozz do tebe
   
 16. AnjaF

  AnjaF Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2010
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  10
  Го имам и сум задоволна премногу , го користам веке две години 3-4 пати наделно по 30 мин ( 10 од тие 30 мин вртам наназад за задникот и ммммммм одлично) од октомви до април ми е омилена играчка , после тоа фала богу се префрлам на кеј :D
   
 17. zija

  zija Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  5
  :lol: superrrrr denovive sedam pred oglasite i baram orbitrek da kupam, se mislev celovreme dali toa e ispravno ili ne nemam mnogu podrska od domasnite vo pogled na orbitrekot ,,,,no sega procitav nekoi koi go imale i se zadovolni od nego i se poveke sum sigurna deka ja pravam vistinskata rabota ,,mnogu sum srekna sto imam kade da najdam podrska i uteha
   
 18. LadyD

  LadyD Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2010
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  36
  Благодарение на Орбитрекот значително ослабнав за помалку од два месеци. Се разбира дека е потребна соодветна диета и режим на исхрана што никако не смее да се поистовети со гладување туку со умерено јадење и распоред на оброците во денот. Справата значи прави чуда а за оние што се плашат дека ќе станат премногу мускулести на нозете нема причина - едноставно ги затега и зацврстува ;) Најтопло препорачано од мене :up: поздрав до сите
   
  На Chimera му/ѝ се допаѓа ова.
 19. natashaaddiction

  natashaaddiction Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  4
  баш ми требаше темава.. чекам утре да ми го донесат, па да му викнам вежбање секој ден.. се надевам ќе има резултати:))
   
 20. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  81
  Еве јас имам Орбитрек веќе 6 год супер функционира не ми се расипал до сега го користев едно време додека слабеев плус со нормална диета,вежбав секој ден прво ппо 30 мин па после по 1 саат и ослабев 9кг за 3 месеци и не ги вратив ефикасен е за одржување на форма,секој ден по 15мин или 3 пати неделно по 30мин е доволно и напорот може да се зголемува за оформување стварно е супер,само треба упорност,со не редовно вежбање е џабе :D купете си го нема да згрешите....