1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слабост

Дискусија во 'Психологија' започната од maya..a, 27 април 2013.

  1. maya..a

    maya..a Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2012
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Што кога знаеш дека си слаб ? Јас себеси се сметам за слаб човек , лесно можам да се разочарам и од најмала ситница посебно кога е предизвикана од него ...
    Незнам , има моменти кога се ми смета и се замарам со непотребни работи
    Чуствувам како сама да сум крива за сопствената несреќа затоа што сама си ја предизвикувам од нисшто правам слон и се малтретирам психички
    Што да правам за да станам посилен човек ???
     
  2. Ketrin.Moon

    Ketrin.Moon Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2013
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    7.172
    Пол:
    Женски
    И јас се фаќам себеси слаба на многу нешта од ситници па се до големи нешта.
    Лесно се разочарувам , ранлива сум, понекогаш лесно тонам во депресии и сама си уништувам нешта.
    Клучен фактор ми се чини самодовербата и оптимизмот.
     
  3. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Мислам дека ретко се наоѓа човек кој нема слабост или можеби нема таков.Секој од нас некогаш во некое време ќе го пронајде тоа.Но треба да се биде силен и да се има подршка за да се надмине тоа.Можеби звучи чудно и смешно но мене слабост ми претставуваат стари,злоупотребени,изнемоштени лица.Се соживувам со нив и ми навираат солзи,овде ме дотепува и емотивноста.Страв ми е дури да се потсетам на некои моменти,не сакам да поминуваат низ тоа тие луѓе кои најмалку го заслужиле тоа.
    Мислам дека со се ќе се справам но со ова неможам.Можеби вака мислам затоашто не сум се сретнала со некои поголеми проблеми во мојот живот,а не дај Боже и да ги има :)
     
  4. KittyCat84

    KittyCat84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Секој човек за да постигне нешто треба прво да си има доверба во себе да верува дека тој тоа може да го постигне иако ситуацијата е премногу напорна тој сепак не треба да се откажува од тоа!
    Па да кажам за себе мене човек лесно може да ми го скрши срцето бидејќи премногу сум ранлива и кршлива.И како рекле:
     
  5. ColoursOfTheRainbow

    ColoursOfTheRainbow Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Женски
    Не треба да се сметаш за слаб човек. НЕ! И самата викаш дека има моменти кога ти смета да се замараш со непотребни работи. Ти смета? Па не се замарај, непотребни се работите ;) Нормолно дека ќе се чувствуваш не среќна, кога од мравка правиш слон. Немој, гледај на СЕ со позитивност, труди се, секој ден се труди се повеќе да не се грижиш, ќе видиш ќе успееш, мораш :*
     
  6. fatamorgana123

    fatamorgana123 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2013
    Пораки:
    1.273
    Допаѓања:
    1.530
    се сметам за слаба личност.Не ме повредуваат зборовите на луѓето,колку што ме боли зборот на мајка ми.Кога сум разочарана сум депресивна,особено после кавги со моите. :?:
     
  7. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    За жал свесна сум за тоа дека сум слаба личност.Карактерно.
    Секогаш сум тажна,огорчена,нерасположена.Не од што сакам,туку поради проблемите кои ги имам.А тие се безброј..И не,не сум само јас виновна за мојата несреќа.
     
  8. ColoursOfTheRainbow

    ColoursOfTheRainbow Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Женски
    И мене зборовите на мајка ми највеќе ме повредуваат ама никогаш не и го покажувам тоа
     
  9. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.171
    Најголемата слабост и светост на човека е семејството. Затоа пазете што, како, кога се мешате во туѓото.
     
  10. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    И јас се сметам себеси за слаба личност. Попуштам под секакви притисоци. Криво ми е што немам цврст карактер.
     
  11. ku4ence

    ku4ence Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    883
    Допаѓања:
    1.753
    Пол:
    Женски
    Најголема слабост ми е фамилијата.. Најмногу ме боли некој кога ке ми прокоментира за тоа шо имаме стварно чуден начин на живот, сепак тоа си е наша работа! И да, и јас се сметам за слаб човек, често зборовите ме погодуваат, и ретко кога покажувам дека не ме боли..
     
  12. sweetgirl77

    sweetgirl77 Активен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2014
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    12
    Имам многу слабости.
    Слабости од него и од фамилијата...
    Можат многу работи да ме повредат ама никој не го гледа тоа, затоа што сето тоа што ме боли го кријам под една НАСМЕВКА-која не е вистинска............
     
  13. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.552
    Допаѓања:
    21.650
    Пол:
    Женски
    Не се сметам за претерано слаба личност.Ме погаѓа само кога ке ме погодат во слабата точка а тоа ми е фамилијата.Инаку за се друго не ми чуе :)
     
  14. Femina777

    Femina777 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2013
    Пораки:
    534
    Допаѓања:
    236
    Не се сметам за слаба личност воопшто,всушност сум многу силна личност .
    Но единствена слабост ми е фамилијата..
     
  15. misel23

    misel23 Активен член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2013
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    10
    Претерано сум емотивна и се влијае на мене... Лесно може да ме изнервира некој посебно ако ми значи ваљда тоа ме прави слаба... а слабост како слаба точка мојата фамилија и луѓето што ги сакам( него и пријателите)
     
  16. lightning123

    lightning123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    391
    не се сметам себеси за слаба личност. Повеќе сум како заштитник на некои поблиски личности, но дури и кога сум разочарана од нив сепак не се чувствувам слабо. Има моменти кога сакам да се закопам, но ни тоа не е слабост. Сепак, што не те убива те прави посилен. :)
     
  17. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Слабост ми е кога некој зборува за сите оние што ги сакав а што сега не се меѓу нас. Тогаш се трудам да не заплачам, секогаш успевам да не заплачам иако внатре вријам.
     
  18. ancebanance

    ancebanance Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2013
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    71
    Пол:
    Женски
    Слабост... Имам многу слабости, фамилијата, него, јас како личност, но издржувам се борам, и поради тоа се сметам за силна личност која издржува многу, а исто така однадвор изгледам како премногу кршлива, плашлива, страмежлива, и кога некој ке ме потсети на тоа, ме нервира ама само се насмевнувам, зашто воопшто не сум таква каква што изгледам :)
     
  19. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    Слаба сум на луѓе:)
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.