1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слабост

Дискусија во 'Психологија' започната од maya..a, 27 април 2013.

 1. maya..a

  maya..a Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2012
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Што кога знаеш дека си слаб ? Јас себеси се сметам за слаб човек , лесно можам да се разочарам и од најмала ситница посебно кога е предизвикана од него ...
  Незнам , има моменти кога се ми смета и се замарам со непотребни работи
  Чуствувам како сама да сум крива за сопствената несреќа затоа што сама си ја предизвикувам од нисшто правам слон и се малтретирам психички
  Што да правам за да станам посилен човек ???
   
 2. Ketrin.Moon

  Ketrin.Moon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2013
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.172
  Пол:
  Женски
  И јас се фаќам себеси слаба на многу нешта од ситници па се до големи нешта.
  Лесно се разочарувам , ранлива сум, понекогаш лесно тонам во депресии и сама си уништувам нешта.
  Клучен фактор ми се чини самодовербата и оптимизмот.
   
 3. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Мислам дека ретко се наоѓа човек кој нема слабост или можеби нема таков.Секој од нас некогаш во некое време ќе го пронајде тоа.Но треба да се биде силен и да се има подршка за да се надмине тоа.Можеби звучи чудно и смешно но мене слабост ми претставуваат стари,злоупотребени,изнемоштени лица.Се соживувам со нив и ми навираат солзи,овде ме дотепува и емотивноста.Страв ми е дури да се потсетам на некои моменти,не сакам да поминуваат низ тоа тие луѓе кои најмалку го заслужиле тоа.
  Мислам дека со се ќе се справам но со ова неможам.Можеби вака мислам затоашто не сум се сретнала со некои поголеми проблеми во мојот живот,а не дај Боже и да ги има :)
   
 4. KittyCat84

  KittyCat84 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Секој човек за да постигне нешто треба прво да си има доверба во себе да верува дека тој тоа може да го постигне иако ситуацијата е премногу напорна тој сепак не треба да се откажува од тоа!
  Па да кажам за себе мене човек лесно може да ми го скрши срцето бидејќи премногу сум ранлива и кршлива.И како рекле:
   
 5. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.408
  Пол:
  Женски
  Не треба да се сметаш за слаб човек. НЕ! И самата викаш дека има моменти кога ти смета да се замараш со непотребни работи. Ти смета? Па не се замарај, непотребни се работите ;) Нормолно дека ќе се чувствуваш не среќна, кога од мравка правиш слон. Немој, гледај на СЕ со позитивност, труди се, секој ден се труди се повеќе да не се грижиш, ќе видиш ќе успееш, мораш :*
   
 6. fatamorgana123

  fatamorgana123 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  1.529
  се сметам за слаба личност.Не ме повредуваат зборовите на луѓето,колку што ме боли зборот на мајка ми.Кога сум разочарана сум депресивна,особено после кавги со моите. :?:
   
 7. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.318
  Допаѓања:
  8.394
  За жал свесна сум за тоа дека сум слаба личност.Карактерно.
  Секогаш сум тажна,огорчена,нерасположена.Не од што сакам,туку поради проблемите кои ги имам.А тие се безброј..И не,не сум само јас виновна за мојата несреќа.
   
 8. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.408
  Пол:
  Женски
  И мене зборовите на мајка ми највеќе ме повредуваат ама никогаш не и го покажувам тоа
   
 9. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.161
  Најголемата слабост и светост на човека е семејството. Затоа пазете што, како, кога се мешате во туѓото.
   
 10. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.327
  Пол:
  Женски
  И јас се сметам себеси за слаба личност. Попуштам под секакви притисоци. Криво ми е што немам цврст карактер.
   
 11. ku4ence

  ku4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  873
  Допаѓања:
  1.715
  Пол:
  Женски
  Најголема слабост ми е фамилијата.. Најмногу ме боли некој кога ке ми прокоментира за тоа шо имаме стварно чуден начин на живот, сепак тоа си е наша работа! И да, и јас се сметам за слаб човек, често зборовите ме погодуваат, и ретко кога покажувам дека не ме боли..
   
 12. sweetgirl77

  sweetgirl77 Активен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2014
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  12
  Имам многу слабости.
  Слабости од него и од фамилијата...
  Можат многу работи да ме повредат ама никој не го гледа тоа, затоа што сето тоа што ме боли го кријам под една НАСМЕВКА-која не е вистинска............
   
 13. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.295
  Допаѓања:
  8.695
  Пол:
  Женски
  Не се сметам за претерано слаба личност.Ме погаѓа само кога ке ме погодат во слабата точка а тоа ми е фамилијата.Инаку за се друго не ми чуе :)
   
 14. Femina777

  Femina777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  534
  Допаѓања:
  236
  Не се сметам за слаба личност воопшто,всушност сум многу силна личност .
  Но единствена слабост ми е фамилијата..
   
 15. misel23

  misel23 Активен член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2013
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  10
  Претерано сум емотивна и се влијае на мене... Лесно може да ме изнервира некој посебно ако ми значи ваљда тоа ме прави слаба... а слабост како слаба точка мојата фамилија и луѓето што ги сакам( него и пријателите)
   
 16. lightning123

  lightning123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  390
  не се сметам себеси за слаба личност. Повеќе сум како заштитник на некои поблиски личности, но дури и кога сум разочарана од нив сепак не се чувствувам слабо. Има моменти кога сакам да се закопам, но ни тоа не е слабост. Сепак, што не те убива те прави посилен. :)
   
 17. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.220
  Допаѓања:
  1.543
  Пол:
  Женски
  Слабост ми е кога некој зборува за сите оние што ги сакав а што сега не се меѓу нас. Тогаш се трудам да не заплачам, секогаш успевам да не заплачам иако внатре вријам.
   
 18. ancebanance

  ancebanance Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2013
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  71
  Пол:
  Женски
  Слабост... Имам многу слабости, фамилијата, него, јас како личност, но издржувам се борам, и поради тоа се сметам за силна личност која издржува многу, а исто така однадвор изгледам како премногу кршлива, плашлива, страмежлива, и кога некој ке ме потсети на тоа, ме нервира ама само се насмевнувам, зашто воопшто не сум таква каква што изгледам :)
   
 19. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.090
  Слаба сум на луѓе:)
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.