1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слатки VS Провокативни девојки!

Дискусија во 'Врски' започната од Scarlet88, 19 јули 2010.

 1. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328
  Девојки кое е вашето видување околу оваа тема? Дали машките повеќе сакаат слатки, нежни, ангели....отколку провокативни, секогаш спремни за акција девојки? (ако веќе постои ваква тема, слободно избришете ја)! Поззззз :*
   
 2. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Се е до вкус. Сепак мислам дека овие вторите подобро проаѓаат кај момчињата од причина што се со послободен дух и машките ги сметаат за поинтересни и позабавни. Овие девојки полесно се опуштаат во машко друштво, не се срамат да покажат што знаат, се облекуваат послободно, зборлести се, кажуваат шеги, додека првите обично се срамежливи мамини ангелчиња, особина која машките баш и не ја обожаваат. Но не мора да значи. Се е до вкус. :)
   
  На Klaudi му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328
  Ок...а да речиме, секогаш си слатка, забавна зарем тоа не е добитна комбинација за машко??? Мора ли девојката да биде ептен провокативна за да привлече внимание...! Да и јас мислам дека се ствар на вкус! Јас кога би било машко, би одбрала слатка и забавна девојка, а не некоја провокативна и прчла! :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На kremiajvar му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Јас да сум машко би си нашла комбинација и од двата типа на девојки кои ги наведе :) Да знае во дадена ситуација како да се однесува. Не може исто да се однесува и во друштво и на пример пред родителите на дечко и ( на пример да кажува мрсни вицеви :D ) Кога прочитав провокативна, не го поврзав веднаш поимот со „лоша“ девојка. Туку си замислив онака забавна, зборлеста, ѓаволеста девојка а мислам дека машките ги преферираат таквите. Додека оние слатките ангелчиња си ги претставив како мирни, срамежливи мамини мази кои трепкаат со очињата и само се смешкаат. А тие баш и не изгледаат забавно. Затоа типував на вторите :)
   
 5. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  хммм....еве јас да си кажам....за провокативно не сакам провокативни алишта голи гради,размавани задници,вулгарно однесување не е во мој стил,јас си фаќав дечко во мој стил,па гледам успешна ми е финтата(4 год сум во врска)убаво облечена,скромно а сепак во тренд,надворешниот изглед да привлекува,е сеа може не е убаво да кажам ама ајде,....се знае провокативни погледи,скришни насмевки,па ако следува разговор,глумам се правам наивна примадона,трепкање со очињата,токмење усни, додека да го фанам во стапица,е после кога веќе ќе почниме во врска започнувам со итроштини,па од кога ќе започниме во интимни односи се зне понатаму како одат тие работ...што знам нешто комбинација од двете. :lol:
   
  На Cecko85 и Offspring им се допаѓа ова.
 6. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328

  Мене дури ме мава умот, дека машките сакаат да ги користат таквите прчли (ова прчла не го кажувам иронично, да не се сфатиме погрешно, не е ништо лошо да си прчла, некогаш тоа е и забавно) повеќе ради забава, а во резерва си имаат мирничко, нежно девојче, со кое продолжува во озбилните води! :lol:
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328

  Имаш 5 ка за муабетов, супер финта ......прво англече додека го привлечеш па потоа ѓаолиште :lol: :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На supersonic му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Јас мислам дека побрзо впечаток оставаат провокативните девојки, за разлика од слатките.
  Сепак, сметам дека е најдобро комбинација од двете. :)
   
 9. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Ова е прашање на вкус - некој сака повеќе слатки девојки, што би рекле Американците The girl next door, некој сака провокативна девојка во која сите ќе зјапаат и ќе биде центар на вниманието каде и да се појави.

  Инаку, јас поимот провокативна девојка не го поистоветувам секогаш со претерано разголена или невкусно облечена или нашминкана девојка. Баш напротив, кога велам провокативна - помислувам секси, девојка што умее да заведува и флертува, да танцува, да се движи, и е' шармантна. За мене провокативната девојка е еден комплетно убав пакет (изгледа премногу сум идеалистички настроена :lol: ), и знам дека машките повеќе преферираат и загледуваат такви девојки, барем на прв поглед.
  Од друга страна, машките барем сметаат дека пристапот до слатките девојки е полесен, полесно се разговара со нив, можеби прво ќе и пристапат како на другарка или пријателка. Си имам другар кој целиот живот е во потрага по токму таква - слатка, срамежлива, фина девојка. Јас му викам дека Пепелашка веќе си најде принц. :lol:
   
  На 1209, Ella.313 и Klaudi им се допаѓа ова.
 10. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  203
  Знаете како викаат : Испод мира,300 вира... :D знаат тие мирните да бидат доста опасни.. Провокативните девојки привлекуваат погледи тоа е факт...но кога се ви е сервирано и гради и нозе и задник ... станува досадно по некое време.Најдобро е комбинација фина и културна девојка со цврст став и мала доза сексапил и мистерија.Поинтересно е за момците.Треба да се потрудат малку повеќе да ја "провалат" :lol: :rofl:
   
  На sj *O*, Sara123, Mawata77 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Lady-Sweet

  Lady-Sweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  90
  Мислам дека кај момците подобро котираат провокативните девојки, бидејќи се позабавни, поопуштени и слично...
  Но верувам дека сепак, момците повеќе ги почитуваат слатките девојки бидејќи ниту еден маж не верувам дека сака неговата девојка да биде со прст покажана :^) :lol:

  Како и да е, се работи за вкус на мажите...
  Многупати мирните, слатки девојки знаат да имаат мнооогу скриени ѓаволести тајни :rofl:
   
 12. stella83

  stella83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  218
  Допаѓања:
  129
  Се сложувам. :)

  Мојот најдобар другар еднаш ми кажа дека според него постојат два типа на девојки:
  1.Девојки кои ти се свиѓаат уште на прв поглед
  2.Девојки кои почнуваат да ти се свиѓаат на втор поглед.

  Оние првите се интересни за забава, да си ја поминеш убаво вечерта со нив, да се забавуваш, но не се знае што понатака и не се знае дали ќе ги биде за сериозна врска. Тоа се девојки кои се провокативни на изглед, привлекуваат внимание на прв поглед, најчесто отворено кокетираат и заведуваат, но не се мачат да сврзат некој содржаен муабет. За нив најчесто се е забава.
  Оние вторите се од оние слатки, но не толку провокативни девојки во однос на изгледот, кои немаат цел да флертуваат со колку што е можно повеќе машки во дискотеката. Нив им е доволен и само еден симпатичен дечко кој знае да сврзе квалитетен муабет што не вклучува чаламџиски муабети од типот каква кола имам, колку станови имаат моите, каде се сум бил по светов и тн. Тие девојки покрај тоа што се привлечни (иако не толку како провокативните на прв поглед), односно слатки, имаат и внатрешна убавина.
  Морам да се согласам дека до некаде е во право, иако не е се нели црно и бело, има и нијанси помеѓу. ;) :)
   
  На kremiajvar му/ѝ се допаѓа ова.
 13. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  слично на мојта тактика 8) успева да ви кажам!!!!
   
 14. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  ако бидеш цело време слатка или цело време провокативна ќе станеш дсадна,без разлика какви девојки дечкото сака.затоа,треба да знаеш да процениш во која ситуација каква да бидеш и нема каде да бега :lol:
   
 15. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  Ми се допаѓа твоето размислување затоа што го практикувам тоа.Несакам нападен изглед,не сакам да одам на излегување полу голаа можам да го полудам со други гестови.......
   
 16. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  па така него како :rock: :rock: :rock:
   
 17. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.420
  слатки
  :D :D
   
 18. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  153
  Мислам дека на послободните и провокативни девојки машките гледаат како на женски за една вечер или за мување, а доколку сакаат нешто поозбилно сигурно ќе бараат пофина, мила и слатка девојка.
  Сепак најдобра е комбинација на двете-провокативност и нежност, и тоа во умерена доза и во точно одредени ситуации.
  За да биде забележана девојката мора да биде комуникативна, кокетна, малку провокативна (до одредена мера, со вкус) ненападна, а потоа е важно покаже дека е фина, нежна, добро воспитана.
  Златна средина, умереност во се.
   
 19. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Дефинитвно мислам дека треба комбинација од двете...Во одредени моменти треба да преовладува провокативното а во друго тоа слаткото :) Треба да се погодат тие моменти..Кога си во друштво треба да си таа симпатична,дружељубива,паметна :geek: девојка.А кога си насамо со него треба да настапи таа провокативноста!Барем јас така мислам..Можеби грешам..А исто зависи и од самата девојка...
   
 20. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  399
  Сите машки за девојки ги сакаат слатките, кои провокативноста ја покажуваат само кога се со својот дечко..Повеќето оние провокативните ги сметаат како женски за една вечер. Можеби ако помине некоја слатка девојка покрај момче нема ни да ја забележи, а ако помине некоја провокативно облечена ќе рече “Уууфф каква е..“..А попрво би бил во врска со таа слатката, него со провокативната, од проста причина што личноста како физичка појава со тоа го искажува и нејзиниот карактер. Провокативната не мора да значи дека оди со многу машки, но дефинитивно е повеќе посакувана од слатката, бидејќи поголем впечаток остава.
  Имам правено муабет со многу машки на оваа тема и тие вака ми рекоа од нивно гледиште :)
   
  На kremiajvar му/ѝ се допаѓа ова.