1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слатки VS Провокативни девојки!

Дискусија во 'Врски' започната од Scarlet88, 19 јули 2010.

  1. zoki-poki

    zoki-poki Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    370
    ОК, дефинитивно на темава треба да се приклучи некое машко, чисто за да потврди или демантира некои од ставовите. Притоа, целта ја погодија Stella83 и Ennie :clap:
    Ќе ви кажам како машко гледа на таа работа:
    1. Поминува провокативна девојка (притоа за машките провокативна е онаа која покажува што е можно повеќе од своите ...„телесни атрибути“ да ги наречеме). Машките (поради малото видно поле што го имаат) ги криват вратовите по неа и фантазираат каква би била таа во кревет. Врски, деца запознавање со родители, заеднички излети воопшто не се предмет на фантазијата. Таа да можат би ја смувале за една вечер и во оној момент кога би...„завршиле работа“ би изрипале како попарени од кревет и би му ја спраштиле накај дома, со некој глуп изговор („еј, извини, се брзам, морам да....“)
    2. Поминува слатка девојка. Мажите ја перцепираат но не и посветуваат посебно влијание. Откога ќе ги заболи вратот од кривење по провокативни, ја загледуваат и го следат нејзиното однесување. Замислуваат како и приоѓаат и како започнуваат муабет со неа. Врски, деца запознавање со родители, заеднички излети не се предмет на фантазијата во овој момент...нив подоцна. И оваа да можат би ја смувале за една вечер, но во оној момент кога би...„завршиле работа“ не би изрипале како попарени од кревет и не би му ја спраштиле накај дома, со некој глуп изговор.....би останале покрај неа и би сакале да ја видат пак.
    Притоа, една другарка ми кажа дека направила еден тип на анкета со нејзините другари, користејќи ги ликовите од Сексот и градот како типизирани женски карактери. На прашањето: која би сакал да ти биде девојка, на нејзино големо изненадување, скоро сите мажи без многу двоумење одговориле:
    „Шарлот“!
    А таа ги прашала: „Што? Зар не Саманта?“
    „Саманта? Саманта би ја плеснал, ама би останал со Шарлот“
    За ваша информација, јас ја оженив Кери :D .... и сега се чудам кај да ги сместам во мојот стан сите тие нејзини чевли!
     
    На sj *O*, girl-in-love и ma4o4female им се допаѓа ова.
  2. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.051
    ^^Е Зоки :lol: ...И секоја ти чест какви добри постови имаш. :y:
     
  3. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    :y: Ништо Зоки, ќе и направиш плакар како Mr.Big во првиот дел од филмот ;)
    Шегата на страна, уште еднаш ќе кажам браво за Зоки-Поки :clap: Супер постови, позз
     
  4. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Симпатичен машки одговор :D браво, баш како што и повеќето мажи сакаат, макар што не признаваат...ама сепак слатките девојки се за брак, за озбилна врска, провокативните прво асоцираат на секс :!: :D
    Браво Зоки-поки, влегуваш во одговорните и паметни мажи на женски сајт, поздрав за тебе :)
     
  5. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    Ајде и едно браво од мене :clap: :lol:
    Еве и јас како женско се согласувам со зоки поки
     
  6. zoki-poki

    zoki-poki Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    370
    Фала девојки :$
    Се надевам дека нема да ве разочарам со идните постови! Ќе се потрудам сите да бидат издржани
     
  7. Echo

    Echo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    114
    Па може слатки, кои се притаено провокативни. Мислам, навивам за слатки, ама треба да се поседува и она другото. Тоа во нормални граници е совршен зачин во секоја прилика. Значи, слатко провокативни, зашто постојат и такви. :)
     
  8. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    Има и такви молчи толчи.Мислиш во бандерата ќе ударе,а таа по жица да ти одела.Има и да такви слатки кои си се скриени жарчиња.
     
  9. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Слатки во друштво, провокативни во спална а во кујна куварици - вака некако би сакале машките, хм? :)
     
  10. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    Да кажаное тоа дека жената треба да биде домаќинка во кујна,дама во друштво и кучка во кревет !
     
  11. zoki-poki

    zoki-poki Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    370
    Мислам дека тоа за што збори Ехо е следниот виц:
    Среќните мажите имаат жени кои се:
    1.Домаќинки во кујна
    2. Госпоѓи на улица и
    3. К**ви во кревет

    Несреќите мажи имаат жени кои се:
    1. Госпоѓи во кујна
    2. К**ви на улица и
    3. Домаќинки во кревет
    :D :)
     
    На sj *O*, girl-in-love, interesna и 2 други им се допаѓа ова.
  12. Hiroglifa

    Hiroglifa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    3

    Зоки,иако сум нова на форумов и сеуште ги немам прелистено останатите теми,али до сега кај што сум ги прочитала твоите постови, се онака се на место, баш најдобро дефинирани за темата. Браво !
     
  13. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Ех, што се може да се крие под тие слатки и мирни наивни девојчиња....Нормално дека и јас би ја одбрала онаа слатката, а не провокативната, јес да нормално прво внимание ке привлече провокативната.
    Јас знам кога треба да бидам слатка и мила, а кога и малце провокативна....Не иде сеа јас да се праам наивно мало слатко девојченце ..мене тоа понекогаш ми е толку лигаво. Се треба да биде со усул. Да не се претерува нит со едно нит со друго.
     
  14. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    :y: :y: :y: така е
     
  15. violinistka

    violinistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2010
    Пораки:
    334
    Допаѓања:
    152
    Најдобро е мешавина од двете.Да знаеш да бидеш и слатка,но и провокативна ;)
     
  16. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    зависи од вкусот на машкото, некои сакаат слатки, некои провокативни, ама работата е шо за провокативните повеќе владее мислење дека се без морал, дека се развратнички, а за слатките дека се фини, пристојни.И мое мислење е дека повеќето машки за веза без обавеза сака провокативна девкоја, а за озбилна врска/брак сака слатка, бидејќи кај нас за жал сеуште се обрнува внимание на тоа шо мислат другите околу нас т.е. друштвото, роднините и сл.
     
    На sj *O* и Night.Star им се допаѓа ова.
  17. meruska

    meruska Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    103
    слатката мозе да биде и провокативна а провокативната немозе да биде слатка посто ја нема таа слаткос незност
     
  18. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    Јас мислам дека се зависи од вкусот на машкото. И ден денес има машки кои сакаат нивните женски да изгледаат провокативно со разголени гради и задници и така гордо ги шетаат :lol: , а има машки кои неможат да ги смислат провокативните девојки и бараат слатки, нежни. :D
     
  19. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.833
    Се согласувам се е до вкусот ;)
     
  20. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Не можеме да донесеме заклучок кога се во прашање не еден ами 100000 типови на мажи! А и мажите се многу неодлучни :shake: , и тие самите не знаат каков тип на жена сакаат...така да уште потешко ние да им ја разрешиме дилемата! провокативните девојки мислам дека полесно влегуваат во очи, а пак слатките полесно влегуваат во срце! Нема маж што не би се загледал во провокативна девојка која мами со поглед и гестови :emo: , а од друга страна пак нема маж што би одолеал на слатката насмевка и наивното фаце на некоја нежна девојка :$ ! Значи... тешко дека ќе стигнеме до конечен одговор!
    Ни самата не знам јас во која категорија да се ставам... но знам дека мојот повеќе ме сака провокативна!
     
    На girl-in-love му/ѝ се допаѓа ова.