Форумџика на годината 2020

Слатки VS Провокативни девојки!

Дискусија во 'Врски' започната од Scarlet88, 19 јули 2010.

 1. zoki-poki

  zoki-poki Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2010
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  361
  ОК, дефинитивно на темава треба да се приклучи некое машко, чисто за да потврди или демантира некои од ставовите. Притоа, целта ја погодија Stella83 и Ennie :clap:
  Ќе ви кажам како машко гледа на таа работа:
  1. Поминува провокативна девојка (притоа за машките провокативна е онаа која покажува што е можно повеќе од своите ...„телесни атрибути“ да ги наречеме). Машките (поради малото видно поле што го имаат) ги криват вратовите по неа и фантазираат каква би била таа во кревет. Врски, деца запознавање со родители, заеднички излети воопшто не се предмет на фантазијата. Таа да можат би ја смувале за една вечер и во оној момент кога би...„завршиле работа“ би изрипале како попарени од кревет и би му ја спраштиле накај дома, со некој глуп изговор („еј, извини, се брзам, морам да....“)
  2. Поминува слатка девојка. Мажите ја перцепираат но не и посветуваат посебно влијание. Откога ќе ги заболи вратот од кривење по провокативни, ја загледуваат и го следат нејзиното однесување. Замислуваат како и приоѓаат и како започнуваат муабет со неа. Врски, деца запознавање со родители, заеднички излети не се предмет на фантазијата во овој момент...нив подоцна. И оваа да можат би ја смувале за една вечер, но во оној момент кога би...„завршиле работа“ не би изрипале како попарени од кревет и не би му ја спраштиле накај дома, со некој глуп изговор.....би останале покрај неа и би сакале да ја видат пак.
  Притоа, една другарка ми кажа дека направила еден тип на анкета со нејзините другари, користејќи ги ликовите од Сексот и градот како типизирани женски карактери. На прашањето: која би сакал да ти биде девојка, на нејзино големо изненадување, скоро сите мажи без многу двоумење одговориле:
  „Шарлот“!
  А таа ги прашала: „Што? Зар не Саманта?“
  „Саманта? Саманта би ја плеснал, ама би останал со Шарлот“
  За ваша информација, јас ја оженив Кери :D .... и сега се чудам кај да ги сместам во мојот стан сите тие нејзини чевли!
   
  На girl-in-love и ma4o4female им се допаѓа ова.
 2. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.561
  Допаѓања:
  19.990
  ^^Е Зоки :lol: ...И секоја ти чест какви добри постови имаш. :y:
   
 3. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.517
  :y: Ништо Зоки, ќе и направиш плакар како Mr.Big во првиот дел од филмот ;)
  Шегата на страна, уште еднаш ќе кажам браво за Зоки-Поки :clap: Супер постови, позз
   
 4. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.830
  Пол:
  Женски
  Симпатичен машки одговор :D браво, баш како што и повеќето мажи сакаат, макар што не признаваат...ама сепак слатките девојки се за брак, за озбилна врска, провокативните прво асоцираат на секс :!: :D
  Браво Зоки-поки, влегуваш во одговорните и паметни мажи на женски сајт, поздрав за тебе :)
   
 5. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  93
  Ајде и едно браво од мене :clap: :lol:
  Еве и јас како женско се согласувам со зоки поки
   
 6. zoki-poki

  zoki-poki Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2010
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  361
  Фала девојки :$
  Се надевам дека нема да ве разочарам со идните постови! Ќе се потрудам сите да бидат издржани
   
 7. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  96
  Па може слатки, кои се притаено провокативни. Мислам, навивам за слатки, ама треба да се поседува и она другото. Тоа во нормални граници е совршен зачин во секоја прилика. Значи, слатко провокативни, зашто постојат и такви. :)
   
 8. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  93
  Има и такви молчи толчи.Мислиш во бандерата ќе ударе,а таа по жица да ти одела.Има и да такви слатки кои си се скриени жарчиња.
   
 9. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.777
  Слатки во друштво, провокативни во спална а во кујна куварици - вака некако би сакале машките, хм? :)
   
 10. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  93
  Да кажаное тоа дека жената треба да биде домаќинка во кујна,дама во друштво и кучка во кревет !
   
 11. zoki-poki

  zoki-poki Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2010
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  361
  Мислам дека тоа за што збори Ехо е следниот виц:
  Среќните мажите имаат жени кои се:
  1.Домаќинки во кујна
  2. Госпоѓи на улица и
  3. К**ви во кревет

  Несреќите мажи имаат жени кои се:
  1. Госпоѓи во кујна
  2. К**ви на улица и
  3. Домаќинки во кревет
  :D :)
   
  На girl-in-love, interesna, slobodka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Hiroglifa

  Hiroglifa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  3

  Зоки,иако сум нова на форумов и сеуште ги немам прелистено останатите теми,али до сега кај што сум ги прочитала твоите постови, се онака се на место, баш најдобро дефинирани за темата. Браво !
   
 13. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  567
  Ех, што се може да се крие под тие слатки и мирни наивни девојчиња....Нормално дека и јас би ја одбрала онаа слатката, а не провокативната, јес да нормално прво внимание ке привлече провокативната.
  Јас знам кога треба да бидам слатка и мила, а кога и малце провокативна....Не иде сеа јас да се праам наивно мало слатко девојченце ..мене тоа понекогаш ми е толку лигаво. Се треба да биде со усул. Да не се претерува нит со едно нит со друго.
   
 14. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  391
  :y: :y: :y: така е
   
 15. violinistka

  violinistka Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2010
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  150
  Најдобро е мешавина од двете.Да знаеш да бидеш и слатка,но и провокативна ;)
   
 16. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  зависи од вкусот на машкото, некои сакаат слатки, некои провокативни, ама работата е шо за провокативните повеќе владее мислење дека се без морал, дека се развратнички, а за слатките дека се фини, пристојни.И мое мислење е дека повеќето машки за веза без обавеза сака провокативна девкоја, а за озбилна врска/брак сака слатка, бидејќи кај нас за жал сеуште се обрнува внимание на тоа шо мислат другите околу нас т.е. друштвото, роднините и сл.
   
  На Night.Star му/ѝ се допаѓа ова.
 17. meruska

  meruska Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  102
  слатката мозе да биде и провокативна а провокативната немозе да биде слатка посто ја нема таа слаткос незност
   
 18. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  122
  Јас мислам дека се зависи од вкусот на машкото. И ден денес има машки кои сакаат нивните женски да изгледаат провокативно со разголени гради и задници и така гордо ги шетаат :lol: , а има машки кои неможат да ги смислат провокативните девојки и бараат слатки, нежни. :D
   
 19. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.825
  Се согласувам се е до вкусот ;)
   
 20. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  622
  Не можеме да донесеме заклучок кога се во прашање не еден ами 100000 типови на мажи! А и мажите се многу неодлучни :shake: , и тие самите не знаат каков тип на жена сакаат...така да уште потешко ние да им ја разрешиме дилемата! провокативните девојки мислам дека полесно влегуваат во очи, а пак слатките полесно влегуваат во срце! Нема маж што не би се загледал во провокативна девојка која мами со поглед и гестови :emo: , а од друга страна пак нема маж што би одолеал на слатката насмевка и наивното фаце на некоја нежна девојка :$ ! Значи... тешко дека ќе стигнеме до конечен одговор!
  Ни самата не знам јас во која категорија да се ставам... но знам дека мојот повеќе ме сака провокативна!
   
  На girl-in-love му/ѝ се допаѓа ова.