Форумџика на годината 2020

Слатки VS Провокативни девојки!

Дискусија во 'Врски' започната од Scarlet88, 19 јули 2010.

 1. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Jас сум за златна средина, ни некоја утепана, да треба за се со стап да ја тераш, да ја молиш и убедуваш, ниту па од тие нападните и агресивни типки-кои искрено ми се одвратни.
  Провокативни за мене не се тие што се упикуваат со сила и излегуваат по гаќи, и тие гаќите треба да знаеш да ги носиш, а не некои си мислат облечи се како проститутка и сега провокативна типка сум :)
  Значи тоа прво одвнатере излегува, до карактер, став и харизма е, најмалку до облека.
   
  На sweet-star и antilla им се допаѓа ова.
 2. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.659
  Допаѓања:
  7.619
  :D Испадна како другарки да сме демек кукличка некоја си делеме. :rofl:
  Океј сакам те за другарче и заедно одиме во лов по јаки и провокативни женски! Deal? :P

  Него... јас како шо разбрав некои од вас за провокативни ги сметаат оние шо личат на бугарски, силиконски певаљки, некои со гол г*з и деколте до попок. Абе дечки :D
   
 3. antilla

  antilla Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  380
  А мене сеа ме збунивте со се ова шо е напишано тука. :?: Јас не знам во која категорија спаѓам |(
   
 4. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.035
  Мене ми викаат дека имам само слатка фаца :D инаку сум провокаторче.
  Не, јас под слатки не подразбирам носење ролка и сукњи до под колена, ниту за провокативни деколте до пупак и минич до пич. Тука станува збор за карактер. Е кога веќе сме кај карактер што треба да претставува карактерот на слатката девојка, лигалвење, гласче кое едвај се слуша, најголема желба ворлд пис, трепкање со очињата ... или пак кај провокативните, главна тема на муабет да им е секс, гласно смеење и зборење...
  Темава баш и не ја разбирам што сакал да каже авторот ама ниту сум за слатки ниту за провокативни девојчиња затоа што не сум машко, а да сум реално не би сакал лигла поред мене или пак некоја налик провокативна певаљка.
  Мислам нема потреба од глумење лудила, секој треба да си биде нормален и да не глуми лудило, тоа е најбитно.
   
  На Rose96 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  А нели може нешто помеѓу :) .

  Ако под провокативни се подразбира длабоко деколте,суќна до под газ,еден тон шминка и невкусно облекување тогаш не сакам да бидам таква а ниту сум.

  А ни слатка не би рекла баш дека сум.Мислам ми имаат кажано дека во фаца сум слатка :wasntme: но не сум баш од оние нежни,мили,ангелчиња можеби поради карактерот да не кажам знам некогаш да бидам намќорче :) .
   
 6. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.796
  Допаѓања:
  66.854
  Пол:
  Женски
  Не сакам слатки, мили, невини девојки, сакам провокативни, со секси поглед. Тоа не подразбира да изгледа ко да излегла по долна облека, него едноставно провокативноста се гледа во лицето, во движењата итн.

  Јас не се доживувам ко слатка девојка, пре би рекла дека сум во другиве. Но, секој не гледа исто. На некои сум им слатка, на други провокативна.
   
  На 1209 и Ella.313 им се допаѓа ова.
 7. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3.871
  Допаѓања:
  37.094
  Да не се лажеме, мажите прво сакаат провокација, а со тоа и она што следува. Доколку добијат многу брзо она што сакаат, може и да ги снема, а секогаш на крајот си бараат слаткиш со кој ќе имаат врска и стабилност.
  Така да, стандардите за провокативните девојки важат дека треба да се само набилдани со сексапил, да пуштаат вода, да немаат врска со емоционална стабилност и да служат само за подгревање. Е сега, ние сакаме да се доживуваме и како сакливи и ебливи, што е сосема коректно, оти сме жени и сакаме да бидеме комплетен пакет за еден маж.

  Но, ним само едно им се врти во глава додека да стигнат до терминот - слатка ми е.
  Прво мора да пробаш нешто, за да ти биде слатко.
  Ми се чини дека нема дипломатија околу тоа каква една жена е или може да биде. Секоја од нас знае да биде опасна кога и се сака нешто, а и да глуми розевка пуфка за да измами нешто.
  Жени, жени сме, пред се’, и во нас имаме и слаткоќа и провокативност, само моментот е како и кога ќе ја покажеш и дали тоа е вистинскиот потег кон неговото височество, да не речам, Мажот :lol:
   
  На 1209 и mims-89 им се допаѓа ова.
 8. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  Абе, јас пре би рекла дека одговорите пред мене кои што ги прочитав ја имаат некако изместено границата за „слатко“ и „провокативно“. А и воопшто дефиницијата за ова, се мери од една до друга крајност. Демек, слатките се срамежливи, мирни, скромни, као Есмералда, продаваат цвеќиња на пазар, имаат болна мајка, вагината им е запустена оти не виделе пенис и сл.
  Додека пак провокативните, јаооооо, што е тоа. Гради на мегдан, веќе знаеш што модел на прслук носи бидејќи пола и више и се гледа, тангата наравно е тука, све ти е достапно за раче, као „Додирни мееее“. Ајде да ја кажам Сораја од ВБ. Според муабетиве горе, тоа е провокативна.


  Дали сум ја традиционална во некои сфаќања, или моето воспитување зборува од мене за мене е сосем друго да си слатка, и да си провокативна. И еве ајде да кажеме, ме окарактеризираат како слатка, некои како убава, не секси, или провокативна. Очито јас сум многу тупа и мирна, па ме тешат со „комплиментов“. :( Ахххх јадна ја...
  Јас би комбинација од двете работи, кога више се збори за ова. Да си слатка и мила, да имаш смисла за хумор, да знаеш да ја насмееш околината, да не бидеш намќор, да шириш позитивна енергија, слатка = убави црти на лице. Провокативна можам да бидам во кревет кај што правам свашта со дечко ми, и сум и више од перверзна и си ги остварувам моите фантазии. Е да, тоа е за мене комбинација од овие две. И тоа сум јас.

  Не ја гледам убавината во ужасно „провокативна“ девојка со парталче на себе од 50 сантима, шминка нападна као у хорор филм, трепки да ти истераат очи, нападно зборење, непостоење на никаков речник, буљање кој поише златни ланци има на себе. Епа да, очигледно и Фејсбукот си го направи своето. И ова е провокативно во денешно време. За жал, ќе речам. :puke:
   
  На marama му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.843
  Допаѓања:
  114.602
  Помеѓу,молим лепо!
  Ниту еден маж не сака розе и кикици и панделки,дете за цел живот,па да си ја гледа и да му цмиздри,а и ниту еден маж не сака опајдура (тм еден мудар татко) која штом ја изнесе,да не може да ја собере,да не знае каде гледа и кого шмека,да е у миниќ и деколте,макар суптилно,ама секојдневно (мислам по стереотип провокативна,ај замислете си,ве молам!). Не ги сакам ниту двата екстреми и одма ми доаѓа да го искористам боксот ко алатка или да закубам некое косиче запеглано,па уште и плаво.

  Јас мислам дека сум помеѓу. Никад не ми рекле слатка си,а ни провокативна си,ниту пак сама се осеќам некако,ама затоа ми рекле АЛФА СИ и сум мошне среќна заради тоа! :D Во еден период од животот имав проблем со една мушкарчина ме обивинуваше дека сите ги гледам ... изазовно,ама мене таков ми е погледот,мајку му га опалим! А и другарка ми па уште и го поддржуваше,ама и со двајцата раскинав потоа! :D До нив беше,не беше до мене! :D
  Држам средина,дозирам според потреба. Како и да е,изнудувам почит,сеуште не ми рекле,мутава е остај ја или види ја каква е,сигурно се рока ко ... или нешто такво грозно. Затоа имаат желба да им заплетам чарапи,да им захеклам миљенце,да им скухам нешто,да им бидам кормилар,па и да фрлам сидро кога треба! Тоа е...шо да праам! :D
   
  На Mistery му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.262
  има мажи што бараат девојки чија главна дилема е краток фустан или тесни панталони. има мажи што бараат девојки чија главна дилема е постипломски студии веднаш по дипломирање или неколку години работа. овие вторите се поретки. да речеме, ги нема... :)
   
 11. HardSex

  HardSex Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  2.149
  Пол:
  Машки
  Провокативни девојки се ОК за прв аудио-визуелен впечаток.Но за мене побитно е како таа девојка стои на интелектуелен план,за да загризам.Доколку е само провокативна а нема супстанца,онака не може да се вклучи у ниту една тема тогаш провокативноста и е само обична фасада,и таквите типки по default идат у категорија for sex only.Од друга страна може да загризам на интелектуалка, која на сред муабет за спорот помеѓу Северна и Јужна Кореја у дискретен амбиент додека ги вкрстува нозете,ми ги покажува нејзините црни гаќички.Само на секунда. :D Да се разбереме,ако девојката ми е привлечна може да носи и руска Ушанка со сина лудачка кошула у комбинација. :D Облеката и провокативниот говор можат само да ја направат целата ствар повозбудлива.Според мене провокативна облека е ОК,но highly overrated.Ако девојката не ми е привлечна џабе е се.

  Значи,независно дали е "слатка" или провокативна,битно е дали е паметна,дали има смисол за хумор,и дали е откачена.Под откачена, мислам доколку има проблеми со интимната зона, да и биде ОК идејата да голтне X mg Viagra,само нека не претерува со дозата. :D
  Значи да има некој посебен ентузијазам.Страст за поезија,за филм, за музика,за животот...

  А,и ќе заборавев,треба да знае да свири на флејта. :D
  Ако е срамежлива девојка и не знае да свири на флејта,најдобро е да остане срамежлива.Иако е turn off иницијално,понекогаш знае да биде возбудливо,особено целиот тој процес на "расипување" на добрата и срамежлива девојка. :D
   
  На 1209, Hipster, pepperutka30 и 2 други им се допаѓа ова.
 12. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.758
  Колку и да е некоја слатко, паметно, добродушно девојченце, стално паѓала во заборав кога во просторијата ќе влезела провокативна девојка. |(
  За жал.
  На еден другар го изневери женска му, па пак наседна на провокаторка и таа го изневери, па кој му е крив? :fubar:
   
  На Gioia му/ѝ се допаѓа ова.
 13. 1234girl

  1234girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2011
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  33
  Дефинитивно провокативна девојка но не во негативен контекст туку онака пошармантни се,попривлечни,позабавни.
  И да овие тако званите слаткиши девојки што се прават дека ништо немаат видено во животот(со чест на исклучоци) се мноооооооогу поопасни од овие провокативните(но не се мисли на лоша или вулгарно облечена).
  Во животот имам видено xxxxxxx примери такви мирни мали слатки речиси бебиња кои ништо не знаат а уствари како они можат гадно да те заебат.
  А тие мирните всушност имааат и видено и превиденооооо и баш тие таквите се оние кои се буфтаат по студентските соби и интернати..
  Мене искрено ми се гади од тие мирните.. :swear:
   
 14. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.894
  Се е до вкус ....провокативните доајгаат полесно до машко од причина што се послодобни...
   
 15. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.091
  Допаѓања:
  5.719
  Изгледот може и да лаже. Познавам девојка секогаш затворена облека, ролка, без деколте, се покриено, а празната е друга со неа.
   
 16. marijaz

  marijaz Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  190
  Пол:
  Женски
  јас мислам дека под -слатки не се подразбира -срамежливи девојки туку фини, паметни добри девојки, секогаш насмеани и забавни. зарем не е доволно една слатка и насмеана девојка со доза шарм и сексапил за да знае да привлече машко, а секоја може да биде провокативна... да се разголува и едноставно да биде прчла и центар на внимание.
  поздрав девојки <3
   
 17. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  3.767
  Допаѓања:
  29.263
  Пол:
  Женски
  Мене искрено слатките девојки секогаш ми се помалку сомнителни, има милон такви во моето окружување кои на прв поглед делуваат слатко, мил глас и треперење со очињата, а уствари се едни од оние најлошите.Не знаеш шо може тие да направат.Не сакам слатки девојки.
  Од друга страна да се биде провокативен не значи да носиш минич до п** и цицки на изволте.Провокативна девојка може да биде и облечена како калуѓерка, ама да провоцира со поглед, движење, разговор. Некоја граница е битна, мислам да бидеш помалку и од двете, уствари да знаеш во која ситуација каков впечаток да оставиш.
   
  На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
 18. blond.bunny

  blond.bunny Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  118
  Секоја девојка е убава на свој начин,и со ролка знае да изгледа провокативно,и по бикини да делиува шармантно и страмежливо,зависно од моментот :) Најдобри се девојките кои знаат да го искористат тоа што го имаат на прав начин и во вистинскиот момент,без разлика дали е шарм или сексипил ;)
   
 19. MerlinMonro8

  MerlinMonro8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2012
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  206
  Ако сакаш облечи ролка што и целиот врат ќе ти го покрие и освен лицето и дланките никава друга кожа не покажувај, ако си ја знаеш работата можеш да бидеш најпривлечната било каде. Едноставно, без разлика на полот секогаш се приметува харизмата кај личноста, шармантноста.
  Всушност мислам дека најмногу има во харизмата и умешноста да заведеш.

  Од друга страна, имам една другарка која што беше тип на девојче кое е многу, дури претерано срамежливо, не зборуваше со никого во живо, посебно не со машки. Онака руса (природна) долга, предолга коса, плави очиња и цело време ќутлива, но :!: да ја видиме сега. Ја ишиша косата и ја доби онаа кратка секси фризура, малку нагласување на очињата, телото и оп, преку ноќ привлече внимание на толку многу машки, но сепак сеуште она ќутливото од неа не излезе. На фејсбук можеш да видиш да збори на секој можна тема, но во живо :x .. е тоа е друга приказан. Таа е од оној тип на слатки девојчиња. И како што кажале старите:Тивка вода, брег рони
   
 20. K-pozitiv

  K-pozitiv Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  142
  слатки :D кога би била машко не би сакала женската да ми бидит на седмо небо и да се замислуват незна што, дека светот се вртит околу нејзе и дека е центар на внимание поради провокативноста 8)
  слатка,своја девојка ;)