Форумџика на годината 2020

Слатки VS Провокативни девојки!

Дискусија во 'Врски' започната од Scarlet88, 19 јули 2010.

 1. Gioia

  Gioia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  За слатки и природни девојки би гласала,ама факт е дека вниманието секогаш иде на провокативните,поразголените,цицлести,гзлести итн..
  Визуелниот впечаток е првиот фактор за да те привлече некој и да сакаш да имаш воопшто нешто со него!
  Ама сите забораваат дека убавината е минлива работа,не може вечно да си ист,стегнат,убав,со убави гради задник итн..
   
 2. Captain-Omni

  Captain-Omni Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2013
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  5.219
  Ако предвид го земеме стереотипот, лесно е да се најде совршената девојка - Цицки, штикли, минич и сигурен чекор. По оваа дефиниција, мажите генерално сакаат провокативни девојки.

  Кога на улица ќе помине ваква девојка, сите ќе се свртат. Никој нема да се сврти на девојка во лелеаво фустанче и патичиња, со големи црни очиња кои кога ќе трепнат додека те гледаат, како земјотрес да удрил. :o

  Ама, тоа се сè работи за стереотипните, меинстрим дечковци, оние кои се како калапени еден на друг, оние кои ви приоѓаат по дискотеки со глупи реченици, оние дечковци, за кои овие девојки се создадени.

  Сепак, има многу дечковци кои сакаат слатки девојки, ама лошата работа е што слатките девојки не ги сакаат овие дечковци. Слатките девојки ги сакаат меинстрим дечковците, оние глупите, со кељави глави, што не знаат азбука, што се фалат дека спиеле со 100 девојки, а уште не знаат прслук со една рака да откопчаат. :x
   
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.870
  Допаѓања:
  51.810
  Пол:
  Женски
  Сите сметаме дека машките сакаат провокативни девојки. Но, провокативните девојки ги сакаат само за онака, да се позабавуваат малку и толку. За сериозна врска и за брак, дефинитивно им треба некоја поштена, фина, паметна и слатка. Тие се девојките за цел живот.