Слика според прекарот (nickname)

Дискусија во 'Форумски игри' започната од LoveRain, 14 април 2018.

 1. LoveRain

  LoveRain Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2017
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  1.083
  Пол:
  Женски
  Се надевам дека нема ваква тема. Колку што проверив, нема. Ако има слободно во канта нека оди.
  Треба да прикачите слика која најдобро го опишува вашиот прекар (nickname).
  Еве од мене:
  F0FEC8C7-A8EE-44ED-B3F3-973EABD3B2DB.jpeg
   
  На Purplelilac, ♡BuBaLe♡, kikkki и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.582
  Допаѓања:
  4.668
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Purplelilac, Elisabeth, Scott Weiland и 3 други им се допаѓа ова.
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.657
  Допаѓања:
  53.590
  Пол:
  Женски
  635902084861987921134776879_cropped-Bittersweet.jpg
  Флорида :lol:
   
  На kikkki и LoveRain им се допаѓа ова.
 4. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  2.647
  Допаѓања:
  39.871
  Пол:
  Женски
  660F6.jpg
  За изработка на кукли нешто претпоставувам. Не најдов нешто друго конкретно. :lol:
   
  На Elisabeth, kikkki, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. capuchino

  capuchino Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  242
  [​IMG]
   
  На Purplelilac, Elisabeth, kikkki и 3 други им се допаѓа ова.
 6. Snow white

  Snow white Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2016
  Пораки:
  1.017
  Допаѓања:
  1.759
  Пол:
  Женски
  is.jpg
   
  На Elisabeth, kikkki и LoveRain им се допаѓа ова.
 7. Scott Weiland

  Scott Weiland Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2018
  Пораки:
  2.099
  Допаѓања:
  9.888
  Пол:
  Машки
  [​IMG]

  Скоти ми даде личност од форумов и го прифатив.
   
  На Elisabeth, kikkki, КикиМаус и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Harper

  Harper Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2018
  Пораки:
  493
  Допаѓања:
  6.223
  Пол:
  Женски
  :inlove:

  rs_1024x759-160830102451-1024-harper-beckham5.jpg
   
  На Purplelilac, Elisabeth, kikkki и 2 други им се допаѓа ова.
 9. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  9.863
  Допаѓања:
  125.444
  Пол:
  Женски
  Нели би било игра и поинтересно ако кажуваме за членот над нас, на пример?
  Сепак да не бегам од тема:
  tumblr_ou0bwtcDWN1tnfy3eo1_500.jpg
   
  На Purplelilac, Elisabeth, Scott Weiland и 4 други им се допаѓа ова.
 10. LoveRain

  LoveRain Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2017
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  1.083
  Пол:
  Женски
  Мислам дека има таква игра.
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 11. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.582
  Допаѓања:
  4.668
  Пол:
  Женски
  На theowndemon, Scott Weiland, LoveRain и 2 други им се допаѓа ова.
 12. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.829
  Допаѓања:
  161.230
  Пол:
  Женски
  Erm... :D :D :D
  [​IMG]

  Хахахаха, good one Кикуш! :rofl:
   
  На Elisabeth, Scott Weiland, Dadusicka и 4 други им се допаѓа ова.
 13. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.582
  Допаѓања:
  4.668
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Purplelilac, Scott Weiland, LoveRain и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.079
  Допаѓања:
  17.609
 15. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.582
  Допаѓања:
  4.668
  Пол:
  Женски
 16. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.944
  Допаѓања:
  101.657
  Пол:
  Женски
  16894132146_8a12d768dc_b.jpg

  :?:
   
  На LoveRain и kikkki им се допаѓа ова.
 17. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.489
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На stetoskop, LoveRain, Elisabeth и 6 други им се допаѓа ова.
 18. filip4

  filip4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2016
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  3.670
  Пол:
  Машки
  The_Prince.jpg
   
  На LoveRain му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Tetrapak

  Tetrapak Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2017
  Пораки:
  323
  Допаѓања:
  1.372
  Пол:
  Машки
  53791357-milk-tetra-pak-packaging-mockup-on-grey-background.jpg
   
  На LoveRain, kikkki, Elisabeth и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Purplelilac

  Purplelilac Популарен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  2.406
  Допаѓања:
  34.601
  Пол:
  Женски
  :f::f::sun:

  lilac.jpg
   
  На LoveRain, Oscar Lady, kikkki и 3 други им се допаѓа ова.