1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слика според прекарот (nickname)

Дискусија во 'Форумски игри' започната од LoveRain, 14 април 2018.

 1. LoveRain

  LoveRain Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2017
  Пораки:
  381
  Допаѓања:
  1.362
  Пол:
  Женски
  Се надевам дека нема ваква тема. Колку што проверив, нема. Ако има слободно во канта нека оди.
  Треба да прикачите слика која најдобро го опишува вашиот прекар (nickname).
  Еве од мене:
  F0FEC8C7-A8EE-44ED-B3F3-973EABD3B2DB.jpeg
   
  На Purplelilac, ♡BuBaLe♡, kikkki и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.743
  Допаѓања:
  4.842
  [​IMG]
   
  На Purplelilac, Elisabeth, Scott Weiland и 3 други им се допаѓа ова.
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.140
  Допаѓања:
  76.530
  Пол:
  Женски
  635902084861987921134776879_cropped-Bittersweet.jpg
  Флорида :lol:
   
  На kikkki и LoveRain им се допаѓа ова.
 4. Amellie13

  Amellie13 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  3.643
  Допаѓања:
  52.600
  Пол:
  Женски
  660F6.jpg
  За изработка на кукли нешто претпоставувам. Не најдов нешто друго конкретно. :lol:
   
  На Elisabeth, kikkki, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. capuchino

  capuchino Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  242
  [​IMG]
   
  На Purplelilac, Elisabeth, kikkki и 3 други им се допаѓа ова.
 6. Snow white

  Snow white Популарен член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2016
  Пораки:
  1.096
  Допаѓања:
  1.945
  Пол:
  Женски
  is.jpg
   
  На Elisabeth, kikkki и LoveRain им се допаѓа ова.
 7. Scott Weiland

  Scott Weiland Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2018
  Пораки:
  2.701
  Допаѓања:
  11.261
  Пол:
  Машки
  [​IMG]

  Скоти ми даде личност од форумов и го прифатив.
   
  На Elisabeth, kikkki, КикиМаус и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Harper

  Harper Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2018
  Пораки:
  619
  Допаѓања:
  7.395
  Пол:
  Женски
  :inlove:

  rs_1024x759-160830102451-1024-harper-beckham5.jpg
   
  На Purplelilac, Elisabeth, kikkki и 2 други им се допаѓа ова.
 9. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.594
  Допаѓања:
  155.796
  Пол:
  Женски
  Нели би било игра и поинтересно ако кажуваме за членот над нас, на пример?
  Сепак да не бегам од тема:
  tumblr_ou0bwtcDWN1tnfy3eo1_500.jpg
   
  На Purplelilac, Elisabeth, Scott Weiland и 4 други им се допаѓа ова.
 10. LoveRain

  LoveRain Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2017
  Пораки:
  381
  Допаѓања:
  1.362
  Пол:
  Женски
  Мислам дека има таква игра.
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 11. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.743
  Допаѓања:
  4.842
  На theowndemon, Scott Weiland, LoveRain и 2 други им се допаѓа ова.
 12. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.089
  Допаѓања:
  163.461
  Пол:
  Женски
  Erm... :D :D :D
  [​IMG]

  Хахахаха, good one Кикуш! :rofl:
   
  На Elisabeth, Scott Weiland, Dadusicka и 4 други им се допаѓа ова.
 13. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.743
  Допаѓања:
  4.842
  [​IMG]
   
  На Purplelilac, Scott Weiland, LoveRain и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.134
  Допаѓања:
  17.714
 15. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.743
  Допаѓања:
  4.842
 16. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.169
  Допаѓања:
  105.778
  Пол:
  Женски
  16894132146_8a12d768dc_b.jpg

  :?:
   
  На LoveRain и kikkki им се допаѓа ова.
 17. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.582
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На stetoskop, LoveRain, Elisabeth и 6 други им се допаѓа ова.
 18. filip4

  filip4 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2016
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  3.671
  Пол:
  Машки
  The_Prince.jpg
   
  На LoveRain му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Tetrapak

  Tetrapak Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2017
  Пораки:
  323
  Допаѓања:
  1.384
  Пол:
  Машки
  53791357-milk-tetra-pak-packaging-mockup-on-grey-background.jpg
   
  На LoveRain, kikkki, Elisabeth и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Purplelilac

  Purplelilac Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  2.417
  Допаѓања:
  34.774
  Пол:
  Женски
  :f::f::sun:

  lilac.jpg
   
  На LoveRain, Oscar Lady, kikkki и 3 други им се допаѓа ова.