1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слики за руса коса

Дискусија во 'Коса' започната од girl-miri, 19 март 2012.

 1. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.878
  Пол:
  Женски
  девојки ми требат совети за убава плава коса...
  значи не е вазно дали ке е само плава,илисатирана,лесник,или било како..да не е црна коса..

  би сакала да ставите слики на плава коса која мислите дека е убава?!!...
  поз :hai:
   
  На malo-bebe му/ѝ се допаѓа ова.
 2. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  505
  Пол:
  Женски
  слики за плава коса?!..

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] :*
   
  На heart.stealer му/ѝ се допаѓа ова.
 3. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.878
  Пол:
  Женски
  слики за плава коса?!..

  добар предлог..фала :*
  ај да видиме и други...
   
 4. malo-bebe

  malo-bebe Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2011
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  4
  слики за плава коса?!..
   

  Прикачени фајлови:

  На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
 5. malo-bebe

  malo-bebe Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2011
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  4
  слики за плава коса?!..
   

  Прикачени фајлови:

  На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  слики за плава коса?!..

  :P
   

  Прикачени фајлови:

  На malo-bebe и girl-miri им се допаѓа ова.
 7. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.878
  Пол:
  Женски
  слики за плава коса?!..

  и јас планирам да се фарбам...malce da smenam od temno kafeavo... али незнам како..затоа поставив тема ;)
   
  На Steff.Unique му/ѝ се допаѓа ова.
 8. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.878
  Пол:
  Женски
  девојки ајде ставете некои убави руси коси..
   
 9. RIRIFENTY

  RIRIFENTY Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  435
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

 10. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
 11. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  135
  [​IMG], [​IMG],[​IMG],[​IMG],[​IMG],[​IMG],[​IMG],[​IMG],[​IMG] :hai:
   
 12. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.728
  Допаѓања:
  8.048
  Пол:
  Женски
 13. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Да ставам од мојата ако сакате :P :wasntme: Има голема разлика од плава до плава коса, стварно, а и различна на различно лице стои :) Да напоменам, сликите не даваат баш реална претстава за бојата на косата. Утврдено е тоа, како што кога се фарбаш не испаѓаш исто како девојката на сликата на фарбите. А и кај секој различно испаѓа и на различен начин!

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 14. Cloee

  Cloee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  35
  :*
   

  Прикачени фајлови:

 15. Cloee

  Cloee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  35
  Леле колку ми е само погодена темава :inlove: Таман планирам да се фарбам некоја руса нијанса,а не бев сигурна точно каква.Сега ќе гледам од темава слики и ќе видам дали ќе пронајдам каква сакам.Темава дефинитивно ми иде во омилени :inlove: :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 16. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.878
  Пол:
  Женски
  и јас планирам да се фарбам,нешто како лешник со некои прамени..па не знам како и затоа ја отворив темава..
   
 17. Cloee

  Cloee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  35
  Можеш вака со плави прамени убаво стои :mm:
   

  Прикачени фајлови:

 18. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.878
  Пол:
  Женски
  би сакала фарбата да е посветла од ова на девојката... :?: тешко додека се одлучам..затоа барам слики тука :lol:
   
 19. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.878
  Пол:
  Женски
  девојки а вака убаво е да си ја направам косава :?: уште се мислам како??

  имам костенлива боја на коса зеленки очи и не сум ни бела ни темна кожа...што мислите?? :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  • fab_3.jpg
   fab_3.jpg
   Големина на фајлот:
   43,9 KB
   Прегледи:
   401
 20. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  881
  Пол:
  Женски
  Ми се допаѓа.

  Еве нешто што ми се допаѓа за руса коса :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG] -нешто измеѓу руса и кафена

  [​IMG]

  [​IMG]