1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слики од вашите парчиња облека

Дискусија во 'Слики' започната од Plavusa.17, 24 април 2011.

 1. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Ај да почнам јас.. :)

   

  Прикачени фајлови:

  • 100_0629.jpg
   100_0629.jpg
   Големина на фајлот:
   303,2 KB
   Прегледи:
   4.947
  На Twinkles, Anja98, Steff.Unique и 14 други им се допаѓа ова.
 2. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Слики од вашите парчиња облека и модни додатоци

  Еве неколку , ќе каже Плавуша дали нешто не ми одговара во постот :)

   

  Прикачени фајлови:

  • P070511_12.37.JPG
   P070511_12.37.JPG
   Големина на фајлот:
   190,3 KB
   Прегледи:
   4.692
  • P070511_12.38.JPG
   P070511_12.38.JPG
   Големина на фајлот:
   183,6 KB
   Прегледи:
   4.688
  • P070511_12.40.JPG
   P070511_12.40.JPG
   Големина на фајлот:
   150,7 KB
   Прегледи:
   4.688
  • P070511_12.39.JPG
   P070511_12.39.JPG
   Големина на фајлот:
   152,8 KB
   Прегледи:
   4.690
  На esperanca, Gluvcee, Smilly и 10 други им се допаѓа ова.
 3. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.056
  Допаѓања:
  11.602
  Пол:
  Женски
  Слики од вашите парчиња облека и модни додатоци

  Некои мои парчиња

   

  Прикачени фајлови:

  • S3010025.JPG
   S3010025.JPG
   Големина на фајлот:
   209,4 KB
   Прегледи:
   4.474
  • S3010026.JPG
   S3010026.JPG
   Големина на фајлот:
   313,7 KB
   Прегледи:
   4.476
  • S3010027.JPG
   S3010027.JPG
   Големина на фајлот:
   232,7 KB
   Прегледи:
   4.472
  • S3010029.JPG
   S3010029.JPG
   Големина на фајлот:
   330,2 KB
   Прегледи:
   4.472
  • S3010030.JPG
   S3010030.JPG
   Големина на фајлот:
   382,6 KB
   Прегледи:
   4.473
  На calliope, Smilly, Missbutterfly и 7 други им се допаѓа ова.
 4. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Слики од вашите парчиња облека и модни додатоци

  Еве нешто што ми дојде при рака да сликнам:)

   

  Прикачени фајлови:

  На Elika, baguf4e, Izaabella и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Слики од вашите парчиња облека и модни додатоци

  Love them :$

   

  Прикачени фајлови:

  • 100_0100.JPG
   100_0100.JPG
   Големина на фајлот:
   85 KB
   Прегледи:
   4.190
  • 100_1671.JPG
   100_1671.JPG
   Големина на фајлот:
   78,5 KB
   Прегледи:
   4.192
  • 100_0630.jpg
   100_0630.jpg
   Големина на фајлот:
   331,7 KB
   Прегледи:
   4.187
  На calliope, Divinebutterfly, FortuneTeller.xD и 8 други им се допаѓа ова.
 6. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  Слики од вашите парчиња облека и модни додатоци

  Еве нешто од мене :)
  Само што дава само 5 слики па ќе ставам уште во друг одговор :)
   

  Прикачени фајлови:

  • Picture 082.jpg
   Picture 082.jpg
   Големина на фајлот:
   32,6 KB
   Прегледи:
   4.086
  • Picture 089.jpg
   Picture 089.jpg
   Големина на фајлот:
   24,7 KB
   Прегледи:
   4.086
  • Picture 090.jpg
   Picture 090.jpg
   Големина на фајлот:
   23,3 KB
   Прегледи:
   4.086
  • Picture 100.jpg
   Picture 100.jpg
   Големина на фајлот:
   19,9 KB
   Прегледи:
   4.086
  • Picture 106.jpg
   Picture 106.jpg
   Големина на фајлот:
   25 KB
   Прегледи:
   4.086
  На Doris-Sk му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ynafets

  ynafets Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  17
  Слики од вашите парчиња облека и модни додатоци

  Еве неколку парчиња облека од мојот плакар...:)

   

  Прикачени фајлови:

  • IMG0291A.jpg
   IMG0291A.jpg
   Големина на фајлот:
   197 KB
   Прегледи:
   4.062
  • IMG0294A.jpg
   IMG0294A.jpg
   Големина на фајлот:
   211 KB
   Прегледи:
   4.061
  • IMG0295A.jpg
   IMG0295A.jpg
   Големина на фајлот:
   287,5 KB
   Прегледи:
   4.063
  • IMG0296A.jpg
   IMG0296A.jpg
   Големина на фајлот:
   221,4 KB
   Прегледи:
   4.060
  • IMG0297A.jpg
   IMG0297A.jpg
   Големина на фајлот:
   209,1 KB
   Прегледи:
   4.061
  На TS-310 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  202
  Слики од вашите парчиња облека и модни додатоци

  овие ги носам на сред коса ко хипик :) освен големото


  и овие....посебно ми се свиѓаат цветните кига така ги носам баш се винтеџ...или па на врат или на панталони

  еве вака :) со омилените шорцеви

  ракавици без прсти

  за коса
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC01612.JPG
   DSC01612.JPG
   Големина на фајлот:
   327,9 KB
   Прегледи:
   4.000
  • DSC01617.JPG
   DSC01617.JPG
   Големина на фајлот:
   265,6 KB
   Прегледи:
   4.002
  • DSC01622.JPG
   DSC01622.JPG
   Големина на фајлот:
   399,2 KB
   Прегледи:
   4.001
  • DSC01619.JPG
   DSC01619.JPG
   Големина на фајлот:
   250,5 KB
   Прегледи:
   4.002
  • DSC01615.JPG
   DSC01615.JPG
   Големина на фајлот:
   374,8 KB
   Прегледи:
   4.001
  На Lella, maca99, nice.girl9090 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. IwyDior

  IwyDior Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  42
  Слики од вашите парчиња облека и модни додатоци

  Најубавото (според мене) и најскапото нешто во мојот плакар е фустанот Су Вонг од дечко ми за 18 роденден. Едноставно го обожавам...Многу ми е префинет и нежен... :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • sue wong x3.jpg
   sue wong x3.jpg
   Големина на фајлот:
   110,9 KB
   Прегледи:
   3.976
  На Beauchamp, Steff.Unique, Smilly и 10 други им се допаѓа ова.
 10. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Слики од вашите парчиња облека и модни додатоци

  Со оглед на тоа што дечко ми ми купи , веќе ми станаа омилени :)
  Се извинувам за горната пижама :tmi: :tmi: и за квалитетот ама сликав со камерата од компјутерот.
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG0016.jpg
   IMG0016.jpg
   Големина на фајлот:
   43,2 KB
   Прегледи:
   3.881
  На FortuneTeller.xD, Plavusa.17, teddybear и 2 други им се допаѓа ова.
 11. esperanca

  esperanca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  3.166
  Слики од вашите парчиња облека и модни додатоци

  Сите овие ми се нови :D
   

  Прикачени фајлови:

  • ABCD0006.JPG
   ABCD0006.JPG
   Големина на фајлот:
   211,5 KB
   Прегледи:
   1.478
  • ABCD0004.JPG
   ABCD0004.JPG
   Големина на фајлот:
   239,3 KB
   Прегледи:
   1.440
  • ABCD0002.JPG
   ABCD0002.JPG
   Големина на фајлот:
   235,1 KB
   Прегледи:
   1.441
  На Twinkles, potterholic, Elika и 7 други им се допаѓа ова.
 12. milky-candy

  milky-candy Нов член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  713
  Слики од вашите парчиња облека и модни додатоци

  Сликиве се од телефон и се страшно неквалитетни, ама може да се види барем малку од неколкуте парчиња облека...
   

  Прикачени фајлови:

  • 110611-2004.jpg
   110611-2004.jpg
   Големина на фајлот:
   29,8 KB
   Прегледи:
   1.410
  • 110611-2005.jpg
   110611-2005.jpg
   Големина на фајлот:
   29,3 KB
   Прегледи:
   1.408
  • 110611-2006.jpg
   110611-2006.jpg
   Големина на фајлот:
   28,1 KB
   Прегледи:
   1.408
  • 110611-2009.jpg
   110611-2009.jpg
   Големина на фајлот:
   78,3 KB
   Прегледи:
   1.408
  • 110611-2011.jpg
   110611-2011.jpg
   Големина на фајлот:
   24,8 KB
   Прегледи:
   1.410
  На Doris-Sk и Kika30 им се допаѓа ова.
 13. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Слики од вашите парчиња облека и модни додатоци

  Моментално ги имам само овие слики.... :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На Twinkles, donna.17, girl.23 и 7 други им се допаѓа ова.
 14. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  775
  Слики од вашите парчиња облека и модни додатоци

  моето омилено кратко фустанче, но го носам само со дебели хулахопки или хеланки затоа што е прекратко :lol:

  мојата омилена сукњичка, маичка, каиш... но не ги носам во таа комбинација бидејќи маичката е широка и мн долга, и ја носам на хеланки, а сукњичката ја носам на обична рамбовка :) каишот само на фармерки :) ташничката ми е стара но една од омилените :)

  ташнава ми беше една од омилените, но сега не ја носам ми 'рѓоса сиџирот ;( (би ја носеле вие ваква?)
  најнови :)
   

  Прикачени фајлови:

  • DSCF1006.jpg
   DSCF1006.jpg
   Големина на фајлот:
   119,4 KB
   Прегледи:
   1.331
  • DSCF1009.jpg
   DSCF1009.jpg
   Големина на фајлот:
   194 KB
   Прегледи:
   1.331
  • DSCF1010.jpg
   DSCF1010.jpg
   Големина на фајлот:
   293,7 KB
   Прегледи:
   1.332
  • DSCF1012.jpg
   DSCF1012.jpg
   Големина на фајлот:
   202,7 KB
   Прегледи:
   1.331
  На Pufche, Beauchamp, FortuneTeller.xD и 6 други им се допаѓа ова.
 15. esperanca

  esperanca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  3.166
  Слики од вашите парчиња облека и модни додатоци

  Сите овие ми се посебни затоа што ми се подарок од дечко ми (освен пликчето) :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • 110612_173201.jpg
   110612_173201.jpg
   Големина на фајлот:
   342,8 KB
   Прегледи:
   1.197
  • 110612_173217.jpg
   110612_173217.jpg
   Големина на фајлот:
   313,8 KB
   Прегледи:
   1.196
  • 110612_171423.jpg
   110612_171423.jpg
   Големина на фајлот:
   304,9 KB
   Прегледи:
   1.196
  • 110612_163646.jpg
   110612_163646.jpg
   Големина на фајлот:
   195,3 KB
   Прегледи:
   1.196
  • 110612_164902.jpg
   110612_164902.jpg
   Големина на фајлот:
   216,9 KB
   Прегледи:
   1.196
  На girl.23, dancing.queen, Smilly и 4 други им се допаѓа ова.
 16. TeddyS

  TeddyS Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  121
  Слики од вашите парчиња облека и модни додатоци

  [​IMG]

  [​IMG]
  Bandanas rule ! :inlove:
  [​IMG]

  [​IMG]
  :inlove: мојата убава практична ташничка хаха

  :!:
  [​IMG]
  [​IMG]
  fav. Badges :inlove:

  [​IMG]
  можеби изгледа како црвена али уствари циклама розева е :inlove:
  [​IMG]
  ако не се гледа, како плетена блузичка , ја обожавам :inlove:

  [​IMG]
  :inlove: Lots of love, дуксеров стар ми е веќе али го отепав од носење ! :lol:

  ете го и од задна страна
  [​IMG]

  [​IMG]
  епа и ова го обожавам , на се ми оди !

  [​IMG]
  кожичкии :inlove:

  Ланчиња :

  [​IMG]
  [​IMG]
  пентаграм х)
  [​IMG]

  :inlove:
   
  На Beauchamp, La.Reina.Del.Sur, Floyd12 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. FlameFairy

  FlameFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  197
  Слики од вашите парчиња облека и модни додатоци

   

  Прикачени фајлови:

  • P250611_15.46.jpg
   P250611_15.46.jpg
   Големина на фајлот:
   595,9 KB
   Прегледи:
   1.499
  • P250611_15.47.jpg
   P250611_15.47.jpg
   Големина на фајлот:
   434,8 KB
   Прегледи:
   1.501
  • P250611_15.48.jpg
   P250611_15.48.jpg
   Големина на фајлот:
   480,2 KB
   Прегледи:
   1.498
  • P250611_15.49.jpg
   P250611_15.49.jpg
   Големина на фајлот:
   475,6 KB
   Прегледи:
   1.498
  На Twinkles, beautiful.butterfly, Smilly и 6 други им се допаѓа ова.
 18. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.792
  Допаѓања:
  3.261
  Пол:
  Женски
  Слики од вашите парчиња облека и модни додатоци

  Еве го Ф. за кое цел ден зборував - фустанчето. :D Тоа беше љубов на прв поглед и за две недели ќе одиме заедно на свадба (ама не наша) :D
  Фустанчето е целото набрано, многу поубаво стои на мене отколку вака празно. На едно рамо е а другата прерамка се префрла преку глава. :)
  * Одпозади еден ред од светките е откинат ради мојата немарност. :angel:

   

  Прикачени фајлови:

  На Beauchamp, Lepaaa, Steff.Unique и 10 други им се допаѓа ова.
 19. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  Фустанчево :P
  Е ова ми беше љубов на прв поглед :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На Lella, beautiful.butterfly, Simona.95 и 9 други им се допаѓа ова.
 20. esperanca

  esperanca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  3.166
  Мојата нова ташна. :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • 325.jpg
   325.jpg
   Големина на фајлот:
   139,5 KB
   Прегледи:
   696
  На bluegirl7 и dancing.queen им се допаѓа ова.