Смени збор од филмски наслов во зборот „Срање’

Дискусија во 'Форумски игри' започната од ccca, 1 мај 2016.

 1. BoneMachine

  BoneMachine Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2014
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  3.370
  Shitty woman. :D
   
  На Kukla994, simonna.a, Sanjichka007 и 5 други им се допаѓа ова.
 2. Spenstar

  Spenstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2016
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  59
  Пол:
  Женски
  И тоа е добра варијанта:D
  The sisterhood of the traveling pants- The sisterhood of the traveling shit:wasntme:
   
  На BoneMachine му/ѝ се допаѓа ова.
 3. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.330
  Допаѓања:
  101.624
  Пол:
  Женски
  When Pigs Have Wings - When Shit Have Wings:tmi:
   
  На sugarlips, simonna.a, Lady Phoenix и 3 други им се допаѓа ова.
 4. blackpanter

  blackpanter Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  925
  Допаѓања:
  5.832
  Пол:
  Женски
  a christmas horror story = a christmas horror shit
   
 5. Reachel

  Reachel Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2014
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  1.904
  Пол:
  Женски
  My big fat Greek shit

  Lord of the shit

  How to lose a shit in 10 days

  Shit in wonderland

  The fault in our shits

  Shit pie


  Ај доста беше. :lol:
   
  На sugarlips, simonna.a, Sanjichka007 и 4 други им се допаѓа ова.
 6. ccca

  ccca Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.198
  The Girl on the Train=The Girl on the Shit
   
  На Lady Phoenix му/ѝ се допаѓа ова.
 7. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.088
  Пол:
  Женски
  La Dolce Vita = La Dolce Merda
  Eyes wide shit
  The Iron Shit
  The Other Boleyn Shit
  The Devil Wears Shit
  The girl with the shitty earing
  Republikata vo sranje
  Zorba the shit

  Dobra tema :D
   
  На simonna.a и Lady Phoenix им се допаѓа ова.
 8. Не знам

  Не знам Активен член

  Се зачлени на:
  2 мај 2016
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  Legally shit
   
 9. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  4.175
  Допаѓања:
  25.008
  War of the shits
  National shit
  40 days and 40 shits
  Scary shit
  The incredible shit
   
  На Lady Phoenix и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 10. Црвче

  Црвче Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2015
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  562
  Пол:
  Женски
  Aladdin and 40 shits :shake:
   
  На simonna.a и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 11. BoneMachine

  BoneMachine Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2014
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  3.370
  The day the Earth stood shit или The day the Shit stood still(по насловот звучи како да е филм за запек). :D
   
  На Аliсe, Sanjichka007, Lady Phoenix и 3 други им се допаѓа ова.
 12. YoungandBeautiful

  YoungandBeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  1.177
  Допаѓања:
  7.610
  Пол:
  Женски
  Into the Blue - Into the shit :tmi:
   
  На Bozica1980, simonna.a и Lady Phoenix им се допаѓа ова.
 13. Bender Rodriguez

  Bender Rodriguez The lovable rascal

  Се зачлени на:
  27 јуни 2015
  Пораки:
  2.599
  Допаѓања:
  32.746
  Пол:
  Машки
  Исто така и The Iron Shit и Shit of Steel.

  Од друга страна, Shit Express звучи као филм за пролив. :D

  П.С. Мислењево го пишувам од ВЦ-шолја.
   
  Последна измена: 4 мај 2016
  На Kukla994, zhap4e, Bozica1980 и 6 други им се допаѓа ова.
 14. blackpanter

  blackpanter Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  925
  Допаѓања:
  5.832
  Пол:
  Женски
  How to get away with shit
   
  На zhap4e, Bender Rodriguez и simonna.a им се допаѓа ова.
 15. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.796
  Допаѓања:
  22.944
  Пол:
  Женски
  Stolen by a shit
  Shit has fallen
  The theory of shit
  The Wedding shit
  How i met your shit
  The shits
  The Big Shit theory
  Илјада и едно срање
  A shit story
  The age of Shit
  enough...:nod::whew::rofl:8)
  :makeup:
   
  На zhap4e, Bozica1980 и Bender Rodriguez им се допаѓа ова.
 16. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  4.175
  Допаѓања:
  25.008
  The green shit
  Silence of the shits
  Peaceful shit
  A shit to remember
  Days of shit
  The last shit
  :lol:
   
  На BoneMachine, zhap4e, simonna.a и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.094
  Допаѓања:
  18.320
  Пол:
  Женски
  We are the shitters
   
  На simonna.a и BoneMachine им се допаѓа ова.
 18. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  11.087
  Допаѓања:
  284.730
  Лепа срања лепо горе :lol::lol:
   
  На simonna.a, BoneMachine, VladeMila и 2 други им се допаѓа ова.
 19. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.461
  Допаѓања:
  188.364
  Пол:
  Женски
  Game of Thrones- Game of shit |(
   
  На simonna.a, BoneMachine, zhap4e и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. JustFun

  JustFun Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2014
  Пораки:
  1.027
  Допаѓања:
  2.767
  Се на срање удривте :D

  Pretty little shits
   
  На zhap4e, simonna.a, BoneMachine и 1 друга личност им се допаѓа ова.