Смени збор од филмски наслов во зборот „Срање’

Дискусија во 'Форумски игри' започната од ccca, 1 мај 2016.

 1. teteks

  teteks Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2017
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  786
  :rofl:
  Rosemary's shit-Rosemary's baby
  28 days shit-28 days later
   
 2. Matotheja

  Matotheja Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  920
  Допаѓања:
  8.065
  Пол:
  Женски
  The Shape of Shit
   
  На Someonespecial, Bender Rodriguez и Ketchup им се допаѓа ова.
 3. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.065
  Допаѓања:
  2.429
  Пол:
  Женски
  50 shades of shit
   
  На $ophia и КикиМаус им се допаѓа ова.
 4. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  9.976
  Допаѓања:
  52.576
  Monty Python and the Holy Shit
   
 5. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.922
  Допаѓања:
  49.516
  Пол:
  Машки
  Harry Potter and the Chambers of shits
   
 6. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  9.976
  Допаѓања:
  52.576
  The 40-Year-Old Shit
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Mr.X

  Mr.X Активен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  190
  Пол:
  Машки
  Need for shit
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Mr.X

  Mr.X Активен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  190
  Пол:
  Машки
  Shit hour :D:D:D:D:D
   
 9. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.061
  Допаѓања:
  160.692
  Пол:
  Женски
  Call me by your shit :worried: :D
  Омилен ми е, кај ја видов сеа темава и ми текна да си го расипувам :drunk: :D
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Scott Weiland

  Scott Weiland Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2018
  Пораки:
  2.002
  Допаѓања:
  9.860
  Пол:
  Машки
 11. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.565
  Допаѓања:
  17.284
  Schindler's Shit
   
 12. simonka93

  simonka93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  2.401
  Допаѓања:
  66.682
  Shitseption
  (Inseption)
   
 13. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  796
  Допаѓања:
  2.828
  Пол:
  Женски
  Infinity shit :rofl::rofl::rofl::rofl:
   
 14. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.561
  Допаѓања:
  10.961
  Пол:
  Машки
  Behind Enemy shit :?:
   
 15. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  17.596
  The Shit of water (the shape of water) :?:
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 16. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  9.976
  Допаѓања:
  52.576
  Water for Shits

  The Shape of Shit :D
   
  На КикиМаус и Someonespecial им се допаѓа ова.
 17. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.061
  Допаѓања:
  160.692
  Пол:
  Женски
  Three Shits Outside Ebbing, Missouri :?: :D
   
 18. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.922
  Допаѓања:
  49.516
  Пол:
  Машки
  Enemy of the shit
   
 19. simonka93

  simonka93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  2.401
  Допаѓања:
  66.682
  The silence of the shit
   
 20. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  9.976
  Допаѓања:
  52.576
  A Shit on Elm Street