Смешни мисли

Дискусија во 'Насмевка' започната од sexybaby22, 19 октомври 2010.

 1. sexybaby22

  sexybaby22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  22
  ...неколку интересни мисли од животот:

  1. После разводот и се вратив на жена ми. Нас дури ни разводот не ни успеа.

  2. И тогаш Ева му рече на Адам: Ајде да земеме станбен кредит!

  3. Се оженив преку интернет. Се разведовме затоа што ми падна системот.

  4. Мора по грешка да сум запишан во гласачкиот список. Па јас ни дома немам право на глас.

  5. Сакам секс и со задоволство се сеќавам на него.

  6. Се оженив од чиста љубопитност. Ме интересираше дали им живот пред смртта.

  7. Во очите на мајка ми сум најубавиот човек на светот. Штета што девојките го немаат диоптерот на мама.

  8. Најопасна храна е тортата. И тоа свадбената.

  9. Јас и кажав дека ќе одам во кафана, а она рече дека не сака. Подоцна и јас одлучив дека не сакам.

  10. Прво немаш со кого, после немаш каде, па немаш кога и на крај немаш со што!

  :D :D :D :D
   
  На Arthur, Vladus, Happygirl13 и 2 други им се допаѓа ова.
 2. NelChe

  NelChe Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  277
  Интересни мисли

  If you're one in a million, there are six thousand people exactly like you! :D
   
  На Arthur и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 3. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.685
  Интересни мисли

  За добро маче секој месец е февруари. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На Arthur, 2036, fallenangel и 4 други им се допаѓа ова.
 4. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.346
  Пол:
  Женски
  Интересни мисли

  “Секој што зборува по нешто премолчува , а најчесто она најдоброто“ Емил Лудвиг
  “Младоста е нешто што го имаат само младите, а го ценат само старите“ Хаксли
   
  На Arthur, K.e.ll.y, Libra19 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  101
  Интересни мисли

  Младите мислат дека се е во парите, кога ќе остарат се сигурни дека тоа е така. ;)
   
  На Arthur и IamSexyAndIKnowIt им се допаѓа ова.
 6. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  4.069
  Допаѓања:
  30.029
  Пол:
  Женски
  Интересни мисли

  Постојат три страни во секоја приказна: неговата, нејзината и вистината. :lol:
   
  На Arthur и Agatha им се допаѓа ова.
 7. maleckaa

  maleckaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  15
  Интересни мисли

  мислам дека ги имам некаде напишано :?: ама не сум сигурна...
  14 животни мисли-Габриел Гарсија Маркес
  1*Те сакам не заради тоа што си,туку заради тоа што сум јас кога сум покрај тебе.
  2*Ниедна личност не ги заслужува твоите солзи,а онаа која ги заслужува никогаш нема да те расплаче.
  3*Само заради тоа што некој не те сака онака како што би сакала,не значи дека не си сакана со неговото целокупно битие.
  4*Вистинскиот пријател е онаа личност која те држи за рака,а ти го допира срцето.
  5*Најлосиот начин некој да ти недостасува е да седиш покрај него и да знаеш дека никогаш нема да го имаш.
  6*Никогаш не престанувај да се смееш,дури ни кога си тажна.Можеби некој ке се заљуби токму во твојата насмевка.
  7*Можеш да бидес само личност на овој свет,но некому ти си цел свет.
  8*Немој да го поминуваш времето со некого кому не му е важно да го поминува со тебе.
  9*Мозеби бог сака да запознаеш многу погрешни луѓе пред да го запознаеш вистинскиот.
  10*Не плачи за тоа што завршило.Смеј се за тоа што се случило.
  11*Секогаш ке има луѓе кои ке те повредат.Продолзи да веруваш,само биди по внимателна.
  12*Стани подобра личност и биди сигурна дека знаеш која си пред да сретнеш некој нов и надевај се дека таа личност знае која си...
  13*Не се спротивставувај толку.Најдобрите нешта се случуваат тогаш кога не ги отчекуваш.
  14*запомни....НИШТО НЕ СЕ СЛУЧУВА БЕЗ ПРИЧИНА....
   
  На Arthur, IamSexyAndIKnowIt, Vladus и 2 други им се допаѓа ова.
 8. thatsmysecret

  thatsmysecret Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  214
  Интересни мисли

  Оној миг кога ќе ја почувствуваме љубовта, земјата се преобразува: нема зима и нема ноќ, сите трагедии и сетa здодевност исчезнуваат, дури и сите должности. :clap:

  редактирано поради печатна грешка=)
   
  На Arthur и IamSexyAndIKnowIt им се допаѓа ова.
 9. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.163
  Пол:
  Женски
  Интересни мисли

  "Шармот е начин да добиеш позитивен одговор без да поставиш јасно прашање"
   
  На Arthur, IamSexyAndIKnowIt, glorijaMKD и 3 други им се допаѓа ова.
 10. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.009
  Интересни мисли

  Кога на жените треба да им се прочита нешто во очите, тогаш мажите главно се неписмени.
  На патот на мудроста глупостите се сообрајќајни знаци.
  Блазе си им на празноглавите, неможат да добијат потрес на мозокот.
  Со лагата се стигнува до крајот на светот, но прашање е како оттаму да се вратиш.
  Убавината е минилва, грдоста те следи до гроба.
  Јас сум глупав како ноќ…ама сега е ден па не се гледа.
  Медицината толку многу напредувала што практично ниту еден човек не е здрав.
  Не се плашаам да кажам што мислам. Се плашам да мислам.
  Животот е факултет на кој студираме, а смртта приемен испит на кој сите паѓаат.
  Имаме одличен просек: секој петти е неписмен, ама затоа секој четврти е писател.
  Ти си едно слатко маче со мали очи, и слатко мало носе. Ти си најслаткото животно. Штета што имаш болви
  Здраво срце јас сум инфаркт дојдов да те распарчам.
  Во мојот живот поминуваат многу будали. Само јас останувам.
  Кислородот е пронајден во 1874г. Не е откриено како љуѓето дишеле пред тоа.
  Ако тревата е дрога тогаш кравите би биле најголеми наркомани.
  Вчера бев умен, затоа што сакав да го менувам светот. Денес сум мудар атоа се менувам себе си.
  Жената е единствено суштество кое може да плачи и да се смее за една работа во исто време.
  Кој рано рани или е пекар или е будала.
  Што вреди преубаво чело ако зад него нема мозок.
  Мудроста е трик што го користи снаодливиот човек.
  Кога и погледнав на вистината во очи не се препознавме.
  Кога тагата ќе го облее твоето срце, кога солзите ќе се појават во твоите очи…Повикај ме ПРОДАВАМ ПАЛОМИ.
  Можам да кренам слон со една рака, но каде да најдам слон со една рака.
  Ќе сватиш дека си стар кога свеќите на тортата ќе бидат поскапи од самата торта.
  Покажи ми го патот до твоето срце или ќе повикам такси.
   
 11. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.163
  Пол:
  Женски
  Интересни мисли

  Се што можам да загубам го држам во раце,а се што несакам да загубам го чувам во срцето.

  За да научиш да водиш, прво треба да научиш да следиш.
   
 12. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.298
  Пол:
  Женски
  Интересни мисли

  Животот е единственото училиште каде дипломата, на крајот на школувањето,ти ја ставаат на бандера. :)
   
  На Vladus му/ѝ се допаѓа ова.
 13. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.469
  Интересни мисли

  [​IMG]

  ;)
   
  На Shila89 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.766
  Допаѓања:
  13.125
  Интересни мисли

  :D :)
   

  Прикачени фајлови:

  На Ruby.rose, Hipica и BeYourself им се допаѓа ова.
 15. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.685
  Интересни мисли

  Фала ти Боже, Господ здравје да ти даде! :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На marija305, Hipica и BeYourself им се допаѓа ова.
 16. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.009
  Интересни мисли

  Животот е како факлутет, а смрта приемен испин на кој сите паѓаат.
   
 17. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  6.134
  Допаѓања:
  53.282
  Пол:
  Женски
  Интересни мисли

  Ниту една жена не го добива она што се надева и ниту еден маж не се надева на она што го добива
   
  На Hipica и K.e.ll.y им се допаѓа ова.
 18. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.827
  Интересни мисли

  Не може да бидеш стар и мудар, ако никогаш не си бил млад и луд ;)
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 19. sonce777

  sonce777 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  Интересни мисли

  Простувајќи се возвишуваме,
  над оние што не понижиле.
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 20. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158
  Интересни мисли

  Еве некои извинете што некои се на англиски.

  A man who wants something will find a way, a man who doesn’t will find an excuse.
  Дај и на жена 10 совети, на крај ќе го послуша 11-тиот-својот
  Искуството е најлошиот учител..прво ти го дава тестот па лекцијата.
  Човекот што се фали дека никогаш нема да си го промени мислењето ,се нафаќа да оди секогаш по права линија,тој е глупак кој верува во непогрешливоста
  Бакнежот е молба која што се доставува на вториот спрат, за да се види дали е слободен влезот на првиот кат!
  Me, I'm dishonest. And a dishonest man you can always trust to be dishonest. Honestly, it's the honest ones you want to watch out for, because you can never predict when they're gonna do something incredibly stupid. Jack Sparrow (Johnny Depp)
  The most exiting,challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you find someone to love the you you love,well, that's just fabulous!" -Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker) Sex and the city.