1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Смешни огласи

Дискусија во 'Насмевка' започната од Angelche, 31 јули 2010.

 1. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Смешни огласи среќаваме насекаде околу нас, па зошто да не ги споделиме?
  Еве некои од мене:
  ‘‘Згодна плавуша, 19 години, витка, висока, интелигентна и ведра, постојано насмејана, во добра финансиска состојба, нема никакви комплекси, без обврски моментално не е во врска, сака друштво и ја сака искреноста, продава култиватор од 5KW цена поволна!‘‘

  ‘‘Фатална блондинка, со добри и убаво обликувани облини, цврста назад, цврста напред, сочни усни, секси поглед, спремна за секаков предизвик, ноншалантна и дива... бара озбилен дечко, со куќа и пари, по можности и со стан во Охрид... да му продаде еден кубик дрва!‘‘
  :lol: :lol: :lol: :lol:

  Тема за смешни огласи, по долго пребарување, не пронајдов, доколку темата е дупла-КЛУЧ.
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  „Барам убава девојка со автомобил. По можност слика од автомобилот. “ :D
   
 3. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  ‘‘Се бара видовит човек за да изврши една добро платена работа, тој самиот ќе знае каде да се јави‘‘. :lol: :lol:
   
  На QueenN и Valerin им се допаѓа ова.
 4. son

  son Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  5
  Iskoristavam starice i sve koje se tako osecaju.
  Sifra: Okreni broj i ja sam tvoj

  Menjam sobna antena za dvosobna.

  Mlada profesorica dava na casovi po matematika.

  Menjam 40 godisna zena za dve po 20.

  Nerviram luge po potreba i bez potreba. Cena po dogovor!!

  Menjam pusku za devojku. "Vodite ljubav a ne rat".
   
  На CrazyGirl15, Arthur и Lella им се допаѓа ова.
 5. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.088
  Пол:
  Женски
  Давам часови по азбука , физичко и музичко до трето одделение :^)
  Шифра : Евтино !!
   
  На Arthur и Valerin им се допаѓа ова.
 6. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.661
  Менувам цимер што не пуши,за цимерка што пуши! :D :D
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.095
  Допаѓања:
  199.414
  Пол:
  Женски
  Чистам по куќи. Шифра „Крадец“ :lol:

  [​IMG]
  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На CrazyGirl15 и CoverGirl10 им се допаѓа ова.
 8. zoki-poki

  zoki-poki Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2010
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  370
  Менувам електрична гитара за плинска!
  Менувам вила во Маврово за мотика во Струмица!
  Изгубен е ротвајлер, се одзива на име Џони! Кој ќе го најде нека бега !
   
  На CrazyGirl15, Arthur, Valerin и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.261
  Допаѓања:
  5.722
  Пол:
  Женски
  лечам од меунстрација гаранција давам 9 месеци :rofl:
  мењам канти за сирење за гарсоњера
  мењам собна антена и куче за двособна :rofl: :rofl:

  Тажни сте?
  Ви го скршиле срцето?
  Многу, многу ви се плаче?
  Јавете се продавам хартиени марамчиња-ПОВОЛНО !!!!!!!!! :rofl:

  Издавам филмови
  - Воз прегазио шине
  - Борба на црнци во темен тунел
  - Сува крпа на дното на морето
  - Двајца ќелави се скубат за коса и трет им ги собира влакната :rofl: :rofl: :rofl:

  Издавање на вересија само на лица постари од 80 години со лична карта и во присуство на двата родители. :rofl:
   
  На CrazyGirl15, Arthur и Maripos.a им се допаѓа ова.
 10. macaaaaa

  macaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  267
  Мењам долен веш.... еднаш неделно.
  Се бара секретарка за работа во фирма, атрактивна и со слободни сфаќања. Работно време - двокреветно.
  Чувам женски деца на возраст од 18-28 год. Шифра - бебиситер.
  Чувам мали деца. Шифра - Мајкл Џексон.
  Дактилографка со глемо искство бара рбота. Пишувм по 30 бкви во миута.
  Ако сакате да ги оставите цигарите и алкохолот оставете ги кај мене.
   
  На CrazyGirl15 и Arthur им се допаѓа ова.
 11. ludacaa

  ludacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  180
  менувам влезна врата за излезна...
  продавам брачни кревет едната половина неискористена..
  менувам жена од 50год за две од 25 хахахаха
  чистам по куќи-шифра лопов хахахаха :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Ema.D

  Ema.D Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Откупувам и продавам сметки за струја, вода, телефон, ѓубре, парно...
  Пеам на свадби плачам на погреби.
  Копам фекали, нужници, септички јами.
  :D :D
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Guinevere

  Guinevere Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  25
  -Менувам цимер што хрчи за цимерка што воздивнува
  -Се продава ZASTAVA 750 КОМПЛЕТ СО ЖЕНА МИ
  -Тражимо конобарицу са великим сисама,искуство није потребно
  -Млади откачени дечко,тражи посао
  -Постар човек во добри години,глув на десното уво бара постара жена глува на левото уво,ради познанства
  -Моето име е Дарио имам 28 години,многу сум успешен и богат,ништо не купувам ниту продавам само се фалам :D
  -Продавам кола... боја: трула вишња.... ма више трула него вишња...
  -Менувам...личен опис
  -Млад,перспективен,убав дечко се шета гол по вашиот дом
  -Лижам капачиња од јогурт..цена поволна
  -Играм по свадби
  многу поволно
  Шифра:Весело Македонче
  -Се продава трактор,гратис лаптоп
  Ај доста се :D
   
  На CrazyGirl15, Arthur и Trendafilka им се допаѓа ова.
 14. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
  Ружан, тужан и до Бога дужан, тражи жену супротних особина. :D

  Компјутерите и не ми се јака страна, што е и разбирливо, бидејќи сум на прагот на педесетите години. Кога на екранот ми се појави порака, дека на дискот нема повеќе меморија, ми светна една идеа. На своите документи ги сменив буквите, дури и оние најмалите за да заштедам на простор. Но ништо не се случи, така што ми остана само да го викнам шефот и да му раскажам. На крајот тој се згази од смењее, а јас се уште не знаев што се случува! ПОМОШ! :rofl:

  Изгубена жена на 40 годишна возраст, со смеѓа коса, кафени очи, се одзива на името Мара. На чесниот пронаоѓач му следува ќотек! :lol:

  Ми смо избеглице из Косова, чистимо таване и подруме. Шта је за бацање, узимамо!

  Гатам на грах, брусим ножеве, поправљам кишобране, проричем сутра, је*ем по кучи. Е-маил: www.com :D
   
  На CrazyGirl15, Arthur, Valerin и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.466
  Лични контакти

  1.Sakam da mi se javi mlado momce, moze feminizirano ili slicno. Bara aktiven mazjak.

  2.Samo za zenski osobi koi sto znaat sto sakaat od svojot zivot.
  Ozenet 39 godisen MK od Skopje.
  Diskrecija,higiena i zdravje garantiram,a voedno i baram.

  3.35 годишен дечко, уметник во душа со добри примања, роматичен, добро го познава женското тело и ерогените точки но без разбирање во љубовта, барам особа по можност постара од мене за дружба и нешто повеќе.
  За подетално можете да пишете, одговарам на сите.

  4.gospogi od stip ako sakate oralno da ve zadovolam samo pisete ni baram pari nisto samo da ve gledam kako uzivate

  5.BARAM ZREL MAZ SO NADAREN ALAT PO MOZNOST FUDBALER BILDER.MI TREBA DA ME PROSIRI.VIDI IME NA MAIL I JAVI SE.TE CEKA DISKRETEN DECKO ( а тебе запек да не те фати случајно? :D )
   
  На CrazyGirl15 и Arthur им се допаѓа ова.
 16. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.466
  1.Ima li devojka, dama ili mama zainteresirana za obicen tel razgovor, bez obvrski? (а каков е тој тел.разговор со обврски? :D )

  2.imas prostor i zelba za masaza
  i si spremen za setto toa da platis so mala nadoknata...
  doagam na povik... na mesto koe ti ke go kazes...
  ve molam samo seriozni
  vazi i za maski...
  masko, 33 skopje, 178 73, zgoden ! (снаџи се па живи :D )

  3.povelete gopogji i gospogjici na se*s na eks bez obvrski so situiran sportski tip intelektualec kola stan provod diskrecija zagarantirani idealen svaler samo dami do 45 god. homoseksualci nikako ( да беше интелектуалец, немаше на нет да бараш се*с на екс, кафанџијо :D )

  4.DELOVNA PRIDRUZBA i site ostanati uslugi samo za biznis dama ili odlicno situirnana. Nudi zgoden,inteligenten,romanticen maski primerok, raj za dusata izgor za dgebot ! (ваков *рај* ко тебе на секој чекор има, не мора да си го гориме џебот :D )

  5.Decko 33 god, obozavam da se oblecam kako devojka, tanga, hulahopki, minic, stikla... Baram nekoj so mesto koj sto ke uziva so mene i vo mene. Godini nebitni, diskrecija 100%. ( па облакај се де кој ти брани :lol: )

  6.Bi sakal da im bidam rob na dami od 18 do 55 godisna vozrast, da im gi ispolnuvam i najskrienite zelbi.Ve ceka vasiot poslusen rob.Stop za mazi. (робовладетелството оддамна изумре, читај историја :D )

  7.-din 34 god.od Skopje so neispolneti zelbi za intimni diskretni sredbi.Nadopolnete go ona sto vi nedostasuva vo zivotot.Nudam zadovolstvo i strast.Ve ocekuvam,nema da zazalite.(чекај тие да надополнат или ти? :D
   
  На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.466
  1.Vazi za site bracni parovi koi nemat deca a suprugite im se zdravi od medicinska gledna tocka,vo najgolema diskrecija im izleguvam vo susret.Zatoa ne gubete vreme so vestacko ploduvanje.Pisete mi na meil i za ke se dogovorime za ostanatoto. ( ти ке им праиш бебе ли? :D )

  2.Издавам партизани, комити, војводи,.....
  Шифра: Издајца. хехехехе :)D хаахах лол)

  3.Одгледувам вошки цена по договор

  4.Продавам стан!!!
  Француски кревет,Шведска маса,Полско ВЦ.............

  5.Поволно пишувам коментари на Фејсбук од типот „хаха закон!“ и „јака фотка“.

  тел за инфо

  070......и еден :D :D

  6.Meнувам шлогиран дедо за некоја друга недвижнина :( :D

  7.Видовити фрили.
  Гледам на кафе, ракија, пиво, лубеница, гледам и под вода, на антифрис, погодувам гатанки, гледам на дланка, и под неа, мањачам, тропам на канта, тропам зелени, пеам приспивни песни... имам и уште многу способности...

  8.Менувам здравствена книшка за штедна........ (здравјето е најголемо богатство)
   
  На CrazyGirl15, Arthur и peperutkaa им се допаѓа ова.
 18. MeLL

  MeLL Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  85
  Ваше е да умрете, другото е наше
  "Вечен сон" од Виница продава ковчези во разни големини со попуст до 50% доколку сте малолетни и попуст од 30% доколку извршите самоубиство.
  ПОВЕЛЕТЕ И УВЕРЕТЕ СЕ!

  тел: 071 *** ***
  :D
   
  На CrazyGirl15, Arthur, Strumfeta93 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Ова стварно го видов во една продавница :lol:
   
 20. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.833
  Менувам тегла ајвар за одмор на Хаваите :D
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.