Смешни огласи

Дискусија во 'Насмевка' започната од Angelche, 31 јули 2010.

 1. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  728
  Ружан,тужан и до бога дужан,тражи особу супротних особина :D
   
  На MonnaSi и Elennaa им се допаѓа ова.
 2. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.420
  Допаѓања:
  12.333
  Да не идеме у иста продавница? :D
   
 3. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.006
  Правам друштво на автобуска, цена по договор ! ;)
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.413
  Допаѓања:
  7.592
  Пол:
  Женски
  Не знам во оваа само еднашка влегов !
  Беше за пијалоци разни да купиш :D
   
  На Arthur и x.Daisy.x им се допаѓа ова.
 5. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  705
  -Колам по куќи со сопствен алат
  -Рентам свекрви за фамилијарни расправии.
  -Продавам сметки за струја, вода, телефон, ѓубре, парно
  -млада згодна женска, вискоа 175 цм. со димензии 90 - 60 -90, со плава коса....
  -продава трактор „фeргусон“
  -висок, црн, згоден,набилдан
  -вработен
  со кола
  викендичка во Маврово
  стан во скопје
  вила во охрид

  ништо не ми треба, само се фалам
  -Продавам... уствари, не продавам.
  Шифра: Неодлучен.
  -Копам фекали, нужници, септички јами.
  -Менувам цимер кој грчи за цимерка која стенка
  -Снимам порничи по поволни цени, со оригинална содржина.
  :D :rofl:
   
  На CrazyGirl15 и Arthur им се допаѓа ова.
 6. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.006
 7. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.387
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Не е оглас , ама вакво нешто до сега не сум прочитала :rofl:
   
  На Abeja, Smilly, Cacy и 6 други им се допаѓа ова.
 8. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.667
  [​IMG]

  *Оглас: Рентам свекрви за фамилијарни расправии.

  Менвам жена од 40 за 2 од по 20 :rofl:

  висок, црн, згоден,набилдан
  вработен
  со кола
  викендичка во Маврово
  стан во скопје
  вила во охрид

  ништо не ми треба, само се фалам :lol: :rofl:

  Барам убава, паметна, шармантна девојка со автомобил. Пожелна слика од автомобилот.
  Кавал бара деветта дупка. |( :lol:
  Пеглам, чистам, готвам.. Не е оглас, си ги кажувам маките. :D
   
  На CrazyGirl15 и Arthur им се допаѓа ова.
 9. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.006
  [​IMG]
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 10. simonnaaa

  simonnaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  мењам тегла ајвар за куќа на ХАВАИ!!!!!!!! :D
   
  На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.006
  Сакате да ги оставите цигарите, алкохолот и дрогата ? :^)
  - Оставете ги кај мене. :wasntme:
   
  На CrazyGirl15 и Arthur им се допаѓа ова.
 12. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.687
  Пол:
  Женски
  Извинете ако се дуплираат некои, попосле ќе ги прочитам вашите. :$
  - Чистам по куќи. Шифра: Лева рака, десен џеб.
  - Чувам машки деца од 40 до 50 год. Шифра: БејбиСиктер.
  - Поволно, продавам тоалетна хартија, користена само од едната страна. Шифра: Хигиената е половина здравје.
  - Продавам врвно преработена храна. Шифра: Дебело црево.
  - Продавам, полу автоматска мотика. Ти ја дигаш, таа сама паѓа. Шифра: Црногорец.
  - Менувам кец по хемија, за било што. Шифра: Умна на мама.
  - Загубен е црн добермен, ве молиме ако некој го види, нека бега. Шифра: Среќник.
  - Мафтам по аеродроми и по автобуски станици. Шифра: Мафтач.
   
  На CrazyGirl15, Arthur и aaaaa им се допаѓа ова.
 13. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.100
  ^ Лелееее, ај ако ги имате и другите коментари под сликава на девојката, пратете хаааахаххаха
   
 14. anita.lipsy

  anita.lipsy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  еднаш еден другар од училиште го испита хемија
  Тој незнаеше ништо наставничката му рече ајде размисли .......
  и тој вели наставничке кога ќе размислам .. подобро да не мислам .. лелее .. заврши детето кај психолог педагог ХАХАХАХАХАХА лелее колку се смеевме
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 15. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.540
  Допаѓања:
  7.411
  Чувам машки деца од 19 до 25 години :D :D :D :D :D
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Sm.real

  Sm.real Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  64
  Млад дечко,богат,има скапа кола,мотор,авион и јахта,сопственик на хотел,оженет и не бара ништо :D
   
  На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  743
  Пол:
  Женски
  Мора да те дополнам ...не бара ништо САМО СЕ ФАЛИ :rofl:
   
  На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  леле се пресмејв....ееее какви не луѓе има на земјава...господ да не чува..... :D
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 19. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.702
  Пол:
  Женски
  Поволно продавам тоалет хартија, користена само од едната страна :wasntme:
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Lady-Love

  Lady-Love Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  32
  Играм ора по свадби..цена:5 денари метро.xDD
   
  На CrazyGirl15 и Arthur им се допаѓа ова.