Смешни огласи

Дискусија во 'Насмевка' започната од Angelche, 31 јули 2010.

 1. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.462
  Допаѓања:
  790
  менувам 40 год жена за 2 ве по 20 :wasntme: :wasntme: :wasntme: :wasntme:
   
  На Arthur и kikav им се допаѓа ова.
 2. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.137
  Допаѓања:
  2.421
  Играм по свадби, за цена ќе се договориме, зависи од сватовите. :D :D

  Чувам женски деца од 19 до 24 години. :rofl:
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 3. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  1.973
  Допаѓања:
  3.115
  Пол:
  Женски
  Плачам на погреби.. цена по договор :rofl:
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 4. patika19

  patika19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  54
  Продавам тоалетна хартија на старо користена од едната страна :D :D
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 5. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Издавам соби во Видобишта, 250 денари по човек, на 50 метра од езеро. :D
   
  На Arthur и Hipica им се допаѓа ова.
 6. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.534
  Чешам каснато од комарец, многу поволно.
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 7. MilanoGirl

  MilanoGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  417
  Допаѓања:
  152
  Продавам стан!!!
  Француски кревет,Шведска маса,Полско ВЦ...

  Поволно пишувам коментари на Фејсбук од типот „хаха закон!“ и „јака фотка“.

  Тресам првут од коса. Цена по договор.
   
  На Arthur и unhappyy им се допаѓа ова.
 8. cool-girl

  cool-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  160
  во една продавница имаше ваков натпис:
  -купената роба не се враќа,освен за лица над 99 години со присуство на двајцата родители
  -не даваме на рати ,освен ако лицето има 120 години и е дојден со родител или старател

  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На Arthur и unhappyy им се допаѓа ова.
 9. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.873
  - Куќата се прдава

  - продавам фиќо старо 20години со мотор од ферари, цена по договор
  xD
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 10. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  1.271
  Пол:
  Женски
  Во категорија Лични контакти, во огласник пред неколку години прочитав нешто, што мислам на смртна постела ќе го памтам.
  - Може не сум убав како Бред Пит, може не сум згоден како Рамбо, ама затоа лижам како Леси.

  :lol:
   
  На Arthur и kikav им се допаѓа ова.
 11. cipi-ripina

  cipi-ripina Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  6
  Менувам здравствена книшка за штедна. Шифра: Здравјето е најголемото богатство.
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 12. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.879
  Продавам стан од 50 метри кубни, на место..... тоа и тоа :D

  Од кога становите се во метри.. КУБНИ?! :lol:
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 13. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.658
  :D Mи текна на овој некни го видов сосем случајно. Напишале оглас на дуќанот
  Дуќанот се изНАдава. Демек,се издавал,се издавал,и сега веќе му пукнал филмот и се изнадавал дуќанот.. Се пукнав од смеење. :rofl:
   
  На P.S.love, Arthur и kikav им се допаѓа ова.
 14. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  1.973
  Допаѓања:
  3.115
  Пол:
  Женски
  Лајкнувам статуси и слики по фб,цена по договор!

  Лечам од менструација, гаранција 9 месеци .
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 15. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  133
  Ставам лајк. цена по договор :lol:
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.103
  Допаѓања:
  74.432
  Пол:
  Женски
  Бареам раобота, типикиам 30 букби ов секоунда.

  шфира: Дактиолографккка.

  Барам работа, типкам 30 букви во секунда. - Дактилографка. :D
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.205
  Допаѓања:
  16.771
  Пол:
  Женски
  Продавам бубрег
  Шифра-каменот гратис

  Многу згодна плавуша, 19 години, витка, висока, со мил изглед, интелигентна и ведра, постојано насмеана, финансиски добро ситуирана, нема никакви предрасуди и комплекси, без обврски, моментално не е во врска, има малку по изразени гради, продава мотокултиватор од 5 kw. Поволно
  Шифра-Јави се

  Покрај нас и нај храбрите се усраа
  WC D.O.O.

  Продавам велосипед со 18 брзини. Деветта и дванаесетта брзина никогаш не се користени.

  Продавам убав падобран,неотворен, еднаш користен, малку извалкан.

  Продавам извонредно добро преработена храна
  Шифра-Дебело црево
   

  Прикачени фајлови:

  • nokiayp5hn3kg6.jpg
   nokiayp5hn3kg6.jpg
   Големина на фајлот:
   17,5 KB
   Прегледи:
   860
  • 0.jpg
   0.jpg
   Големина на фајлот:
   26,3 KB
   Прегледи:
   860
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.951
  Пол:
  Женски
  Цитирам: "ja sam decko koi jako dugo pati za zenskom,zainteresirana cura neka se javi na xxxxx"
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 19. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  3.256
  Пол:
  Женски
  Плачам на погреби и кревам мишки на свадби.
  Цена по договор.

  Менувам жена од 40 години за 2 по 20.

  Млада, згодна и осамена девојка со плава коса и големи гради
  продава трактор по поволна цена.
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 20. NikiTheGamer

  NikiTheGamer Активен член

  Се зачлени на:
  31 март 2013
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  25
  Менувам цимер што хрчи за цимерка што воздивнува
  Овој ептен ме насмеал :lol:
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.