1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Смешни поздрави и честитки

Дискусија во 'Насмевка' започната од kate-the-great, 13 јануари 2011.

  1. SanjaKirchner

    SanjaKirchner Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    512
    Допаѓања:
    760
    - Мајката и таткото му посакуваат среќен прв работен ден на нивниот син ( кој е ѓубретар ) со песната Остани џубре до краја. :D
    - Мајката ... и таткото ... на својата многусакана ќерка ... и пожелуваат среќно стапување во брак со песната Пази скиме спаваш.
    -Ја поздравувам погребната организација со песната “Доџи и узмиме”
    -Поздрав до дедо ми кој инаку е глув со песната “слушај кај шумат шумите”
    -Ги поздравувам сите слепи со песната “Ако ме погледнеш во очи”.
    :D :D
     
  2. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    И посакувам многу среќа на помалата сестра на тестот по математика со песната “лесно ко два и два“
    Гласачите ги поздравуваат своите омилени партии со песната “во дилема сум, дали со срце или ум“
    Мајката на својот син му ја честита веридбата со девојката од Белград со песната „вештица из србије“
    Нимфоманката ги поздравува сите свои пријатели со “се шекнувам и клекнувам на колена пред срам“
     
    На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
  3. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Македонски поздрави/честитки !!!

    Пред некоја вечер случајно налетав на оние “поздрави и честитки“ на кои се смеевме порано и кои станаа “ултимејт“ хит. Да ве потсетам, мислам...


    ...на оние од типот на - мажот ја поздравува жената која оди на пат со песната “Иди широко ти поле“... или поцрнохуморестите како - дедото ја поздравува својата внука инвалид со песната “стани моме да заиграш“, ама тоа е хумор кој не секому му е смешен, многу разбирливо...

    И така дојдов до идеја да седнам и напишам една серија “поздрави и честитки“ инспирирани од наслови и текстови на македонски песни, некои прилагодени на актуелни, но и класични ситуации и случки во нашава земја, а некои нормално фиктивни поздрави и честитки :)

    Ќе си дадам за слобода да си ја цензурирам колумнава со напомена - Стоп за луѓе без смисол за хумор, а уште повеќе стоп за оние без смисол за црн хумор :)

    Немам намера ниту да навредам некого, ниту да исмејувам... едноставно сакав само малку да се посмееме во ова “тмурно доба“ :)

    П.С. Немојте случајно на некој да му текнало да си ги престави овие “честитки“ како народни умотворби, или пак свои... пазете се, сè со адвокати и правници се дружам :)

    Шала на страна, уживајте драги мои и слободно “шерувајте“ :)

    1. И посакувам многу среќа на помалата сестра на тестот по математика со песната “лесно ко два и два“

    2. Есма му посакува среќен роденден на пријателот заедно со своите 40 деца и 128 внуци со песната „роденден, мала забава, еве дојдов без да ти се најавам “

    3. Последен поздрав до жена ми која неодамна се удави во реката близу село Коњско со песната “кој ја мати водата на коњите“

    4. Адела од пред мтв ја повикува својата 17 годишна колешка Вики на работа трета смена со песната “мамо пушти ме“

    5. Другарките ја поздравуваат Босилка што ја оговараа цел ден со песната “кога те нема, најприсутна си тогаш“

    6. Гласачите ги поздравуваат своите омилени партии со песната “во дилема сум, дали со срце или ум“

    7. Мајката на својот син му ја честита веридбата со девојката од Белград со песната „вештица из србије“

    8. Педофилот се кае поради своите злодела и им се извинува на своите жртви со песната “завољех те лудо, чини ми се, од роџења“ а тие му го простуваат злосторството со песната “нели ти стига мојата младост кажи ми ти“

    9. Перо и Јонче го поздравуват својот сосед Сокол кој пие пред коперација со песната “море сокол пие“

    10. Девојката го поздравува својот спонзор на кој моментално му се блокирани картичките со песната “кикирики ќе продаваш само да ме издржаваш“

    11. Честито успешно лечење од алкохолизам на Ванчо му посакуваат пријателите со песната “дајте му нему вино ракија, пак нека пие, да се опие“

    12. Васил им честита роденден на својата жена Ника и швалерката Марика кои се родени во ист ден со песната “ника, ника, убава марика“

    13. Спонзорушата која останала без пари во такси го поздравува својот дечко со песната “ах каде е мојто либе“ во меѓувреме таксистот ја поздравува неа со песната “спушти се доле“

    14. Охриѓани ги поздравуваат Дојран и Преспа и им посакуваат успешна туристичка сезона со песната “летна шема почнува, цело Скопје во Охрид патува“

    15. Директорот на џез фестивалот ги поздравува сите присутни во универзална, кои наместо на своите седишта дремат во фоаје со песната “луѓе џган, џез, џез забава до бесвест“

    16. Сопругата го поздравува својот бивши импотентен сопруг со “сакам по добро да те памтам“

    17. Менче од втора маса у Деспина го поздравува својот удварач од прво сепаре со песната “абре чичо, стар си нема фајде“

    18. Другарките на својата пријателка Калина и го честитаат првиот анален секс во животот со песната “назад, назад калино моме“

    19. Дечкото што трипати го вратија на врата во диско, го поздравува вратарот со песната “во твојот свет, ќе дојдам јас, ќе најдам пат, за да бидам со тебе“

    20. Дистрибутерка на козметика од Авон, го замолува својот претпоставен да и го донесе списокот на клиентки кој го заборави кај него во панталони со песната “1003 жени во џебот имаш ти“

    21. Работничката од бурекџилница ја поздравува газдарицата поради наредбата ноќта да прават бурек со косата фатена во репче заради одржување хигиенски услови со песната „рано е да се врзам“

    22. Хомосексуалецот го поздравува својот бивши дечко кој глуми пред сите дека е хомофоб со песната “ќути жити се, иста сорта сме“

    23. Нимфоманката ги поздравува сите свои пријатели со “се шекнувам и клекнувам на колена пред срам“

    24. Бети од батинци и го честита купувањето на нова столна ламба на својата старосватица со песната „сонце гледам, сонце не ме грее“

    25. Мики ги поздравува своите три швалерки со песната „сонце за три света“

    26. Плавуша со бавни сфаќања го поздравува бендот што свири во кафаната со песната „свирете ја зајди, зајди тивко ПОЛЕКА“

    27. Веселинка го поздравува својот маж кој ја тепа, но сигурна е дека ја сака со песната “мачо, мачо ти си цар“ а ако не сте во можност да ја пуштите таа, ќе ве молам “удри јако“ од куку леле

    28. Сузе и Мери студентки од внатрешноста дојдени во Скопје заради брак со богати мажи, ги поздравуваат сите од родна грутка со песната “ова е само наше скопје, тука ни е сè“

    29. Келнерката во локалното биртииче се фали со својата голема заработка, и појма нема зошто му фалат 4.000 денари на газдата во крајната пресметка, а воедно ги поздравува сите други келнерки со песната “штом се сака, се прави како мене вака“

    30. Вработените ја поздравуваат најславната македонска невеста и јавно и кажуваат колку многу ја саакаат и обожуваат со песната “мајка и е управник, татко и директор“

    Продолжува...
     
    На Alesii, srcekrsacka и eutixismena им се допаѓа ова.
  4. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    Македонски поздрави/честитки !!!

    мајката на младоженецот ја порачува песната - Ерген одев мајко поарно ми беше
     
  5. bad-cat8

    bad-cat8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    78
    Мајката на својот син му ја честита веридбата со девојката од Белград со песната „вештица из србије“
    најјако ахахахахахахахаха :) :) :) ;)
     
    На kikav и mims-89 им се допаѓа ова.
  6. WinnieThePooh

    WinnieThePooh Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    282
    Допаѓања:
    201
    хахааххаахах..тешко на жиците
     
  7. LaDyDoLl

    LaDyDoLl Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    4.190
    Допаѓања:
    29.792
    Пол:
    Женски
    Специјален поздрав до вујко ми кој е на пат од Америка за Македонија со песната ,, Авиону сломичу ти крила "
     
    На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    4.877
    Пол:
    Женски
    Поздрав до сипматијата со песната "Кога тогаш ќе бидеш мој"
    :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.266
    Допаѓања:
    3.203
    Пол:
    Женски
    Специјален поздрав од Петко до автобусот полн со хомосексуалци со песната: -Куда иди људи као ја? :D

    Голем поздрав до екс зетот од дедото кој седи со пушка во раце и пее: Немој да идеш мојом улицом :D

    Дебелиот Петко го поздравува хамбугерот на неговата маса со песната : Кога тогаш ќе бидеш мој :D

    Поздрав од дечкото со запек три дена до негово г*мце со песната: Ако ме волиш, иди од мене :rofl: :rofl:

    Ѓуро го поздавува својот партнер во наоружаната пљачка со песната: Никоме ни рееч :)
     
    На Alesii, karak и kelly.r им се допаѓа ова.
  10. Elenuskaa

    Elenuskaa Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2011
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    2.037
    Мајката на својот син му ја честита веридбата со девојката од Белград со песната „вештица из србије“

    Честито успешно лечење од алкохолизам на Трпко му посакуваат пријателите со песната “дајте му нему вино ракија, пак нека пие, да се опие“

    Сопругата го поздравува својот бивши импотентен сопруг со “сакам по добро да те памтам“

    Хомосексуалецот го поздравува својот бивши дечко кој глуми пред сите дека е хомофоб со песната “ќути жити се, иста сорта сме“
     
  11. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Поздрав до Љубица Географија со песната "Da puknes lele sto mi napravi"
     
  12. Sunny-Boyd

    Sunny-Boyd Активен член

    Се зачлени на:
    6 август 2013
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    13
    Мајката Шоља и таткото Лабаво, на својот многу сакан син Казанче му го честитаат роденденот со песната „Пушти, пушти воду, нека гомна оду“. :D