1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Смислата на животот

Дискусија во 'Канта' започната од Dashing:), 15 јуни 2019.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Dashing:)

  Dashing:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  442
  Допаѓања:
  1.080
  Пол:
  Женски
  Според вас која е смислата на животот?
  Порано некои работи кои што сум ги сметала за забавни сега ми се здодевни. Почнуваш да трагаш по нешто ново со текот на годините. Природно е да се има желби. Дали смислата на животот ќе се менува постојано во зависност од нашите интереси? Не постои ли едно нешто за кое што ќе се одлучиме дека сакаме да го правиме до крајот на нашиот живот?
   
 2. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.856
  Допаѓања:
  31.549
  Пол:
  Женски
  Повели линк :)
  https://forum.femina.mk/threads/Смислата-на-животот.12001/#post-1072299
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.