Снаи и золви

Дискусија во 'Брак' започната од tocka, 28 јануари 2011.

1. Izabelcee

Izabelcee Активен член

Се зачлени на:
    2 август 2018
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    22
    Пробано ама врти пишува дзвони упорна е

На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  2. SummerGirl

SummerGirl Форумски идол

Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    11.063
    Допаѓања:
    16.516
    Кажи и на културен начин дека имаш работа. Мора да се разбере. И јас не сакам досадни луѓе. На крај краева, излези надвор со старосватицата. А маж ти што вика за ова?

На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Independiente

Independiente Популарен член

Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    1.529
    Коа ке дојде ќе и кажеш еј ако не и е тешко земи го малово прошетајте се да се видам со старосватицава на раат има нешто проблем па да не и биде незгодно да каже пред тебе. ( внеси ја во друга соба на само кажи и или пред да дојде старосватицата).
    Може не сфака дека е досадна навика и станало веќе хаха..
    Направи си човечки муабет не се замерувајте.
    Убав ден

На Spidy, SummerGirl, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  4. Izabelcee

Izabelcee Активен член

Се зачлени на:
    2 август 2018
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    22
    Абе се е тоа ок ама старосватицата ќе дојде и малиот да го види да си поигра она ко кума тука е тета тета пет минути и после ке си се клапне на двосет и си седи си муабети

5. AngelOfArh

AngelOfArh Форумски идол

Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    8.659
    Допаѓања:
    47.609
    Зошто не и кажеш јасно и гласно, извини денес ќе имам гости одамна што не биле, те молам дојди утре. Зошто си го комплицирате животот и не си кажувате се јасно и гласно?

На Miss666, CameliaMiller, Spidy и 4 други им се допаѓа ова.
  6. vitamina

vitamina Форумски идол

Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    5.844
    Допаѓања:
    171.081
    Убаво ти кажала некоја членка од погоре, направете човечки културен разговор со одбрани зборови, може женава не сфаќа дека е досадна, може па мисли дека секој ден пошо иде најверојатно и тебе ти годи оти ништо не кажуваш и и отвараш, може воопшто не е свесна затоа па затоа подобро би било најубаво да и кажеш со одбрани зборови за да не се налути и замери.
    Кажи и дека се е океј дека е добредојдена дека неизмерно ја цениш и сакаш ама секојдневно дека имаш обврски и ти и дека треба да излегуваш од дома и така.
    Во тој смисол.

На Spidy, SummerGirl, Independiente и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. nextredstyle

nextredstyle Истакнат член

Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    2.343
    Допаѓања:
    18.295
    Како што веќе ти кажаа,отворено разговарај со золва ти.
    Кажи ѝ дека не можеш да примаш луѓе секој ден,дека имаш обврски или дека сакаш да одмориш малку.

На Spidy, Independiente и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  8. SummerGirl

SummerGirl Форумски идол

Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    11.063
    Допаѓања:
    16.516
    Мислам дека проблемот прво треба да се реши со добро. Ако така не бива, тогаш пробај со лошо. Мора да се разбере. Па колку сака нека се лути.

9. Mimmi39

Mimmi39 Истакнат член

Се зачлени на:
    11 ноември 2017
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    2.316
    @Izabelcee баш секој ден доаѓа??
    А да ве викне вас, вие да и’ отидете на гости? Како можат така, не ми е јасно. Но, најверојатно е слободна и нема ограничувања од тебе, затоа и така прави.
    Ќе и кажеш да дојде друг ден бидејќи ќе имаш гости, а и некоја обврска да завршиш...смисли начин, сепак вие најдобро се познавате.
    Јас немам никаква комункација со золва, ни јавувања, ни доаѓања-одења. Ниту пак сакам гости секој ден.

10. Izabelcee

Izabelcee Активен член

Се зачлени на:
    2 август 2018
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    22
    Немам коментар си доага од работа и почнува со пишување вртење доамање

11. Sunset Flower

Sunset Flower Активен член

Се зачлени на:
    31 октомври 2019
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    36
    Одделени сте на различно место или спрат на спрат? Дали има клуч? Јас би разговарала искрено со неа и баш кога ќе имам гости би и се јавила да ја слушнам и она може ќе рече ќе поминам и јас ќе и нагласам дека ќе имам гости и дека јас ќе поминам кај неа. Друг случај можеш да и речеш извини многу ама сака нешто да ми каже таа и таа и ќе и биде незгодно пред тебе а во тешка ситуација е свати ме... Друго решение излегувај почесто надвор од домот со синот со старосватицата итн.. и на некој начин одалечи ја , секогаш кога ќе дојде пробвај да ја избегнуваш, пр. аа ние само што ќе одевме таму , само што ќе си легнував не се осеќам добро, ќе одам кај една на гости и полека ама сигурно со игнорирање ќе ја одалечиш позз