Солзи

Дискусија во 'Психологија' започната од yawn, 10 април 2011.

 1. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.852
  Допаѓања:
  737
  плачам баш сега во момонтот ;( ;(
  најмногу заради 2 збора кажани од моја драга особа личност што најмногу на свет ја сакам ;( ;(
  се тешам бар да се исплчам дами олесне на душава утре нов ден со нови сили се надевам без плачки
   
 2. mh23

  mh23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2013
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  46
  одма престанав да плачам..
  тешки работи се имаат исподешено кај мене многу патешествија, маки борби
  сега само плачам кога сум среќна...солзи радосници само кога сум среќна
   
  На eliesaab и toogood им се допаѓа ова.
 3. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Да знаете колку солзи досега солзи се истркалале по моите образи и за важни и неважни работи би си помислиле дека сум се изнаплакала за 100 животи.
  И навистина е така. Од мала бев плачка, до скоро и тоа, ама се променив.
  no more tears. ]:)
   
 4. love.a7x

  love.a7x Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  171
  Допаѓања:
  112
  Мнoгу сум чувствителнa, и зa секaкви рaбoти плaчaм. Мaлку е пoтребнo зa дa ме рaсплaче некoј. Кoгa се случувa дa дoјде дo некaквa кaрaницa сo мaјкa ми, никoгaш не мoжaм дa гo кaжaм тoa штo гo мислaм, зaтoa штo сoлзите дoaѓaaт и не сaкaм дa ме види кaкo плaчaм, пa oдaм вo сoбa и плaчaм нa рaaт. Нaјчестo не кaжувaм нa никoгo зa прoблемите, се зaтвoрaм вo себе и плaчaм. Не дoзвoлувaм никoј дa гo примети тoa, и зaтoa прoблемoт oбичнo oстaнувa нерешен, бидејќи не сум тoлку силнa дa се сooчaм сo негo.
   
  На Paula1.-P му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.241
  Допаѓања:
  9.683
  Пол:
  Женски
  Во последно време не плачам... Како да немам време за плачење. Секогаш кога ми иде да плачам, моето куче ќе сака да си игра или пак другар ми ќе ме вика да се шетаме низ населба. А, во случај да ми се плаче, а ниедна од тие две опции не е тука, се потсетувам дека плачењето не ја решава ситуацијата и едноставно се прибирам и размислувам како да го решам проблемот. Ова многу ми помага и секогаш сум среќна.
   
  На toogood му/ѝ се допаѓа ова.
 6. AnA909

  AnA909 Активен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2015
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Многу емоционална личност сум.Плачењето кај мене е многу честа појава.Буквално еве веќе подолго време за секоја можна ситница плачам.Мислам дека тое ми е еден вид на последица,бидејќи пред едно година дена поминував низ тежок период и често пати сама си велев а по некогаш и моите најблиски ,,исплачи се полесно ќе ти биде,, Мислам дека поради тоа веќе се навикнав и за секоја потешка работа јас неможам да издржам и одма плачење.Мое мислење е дека сепак понекогаш колку и да е тешко колку и да боли, колку и да ни се навирени очите треба да поголтнеме, да бидеме силни, да не заплачеме.Затоа што токму таа болка што ќе ја почувствуваме тогаш ќе ни донесе многу лекции во животот.Овој еден вид на совет го добив од мојата најсакана особа во животот верувајте почнав да го практикувам и мислам дека е подобро.
   
 7. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.332
  Оо да ,да не речам 24/7 . Зошто? Оти сум деген. Никој не ме сеќава ,велам ,престанав да се шминкам за на работа оти имам конјуктивитис ,а јас си наоѓам луфта да си се изнаплачам на раат таму ,кога сум сосем сама.
  После боли глава ,ама барем ми е полесно на душата.
   
 8. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  1.009
  Допаѓања:
  5.277
  Пол:
  Женски
  Не сум воопшто емотивна , не сум чувствителна и многу многу ретко плачам.
  Кога плачам, обично тоа е заради животните. (бездомни, без храна и вода, напуштени, оние кои ги измачуваат)
   
 9. Addy

  Addy Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2015
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  194
  Пол:
  Женски
  претерано сум чувствиелна плачам и за најмала ситница;(
   
  На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
 10. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  12.999
  Допаѓања:
  294.530
  Глумам ладнокрвност
  Душата знае да ми плаче со денови а ликот да не ми покаже.
  Многу сум осетлива, ама од што некои го злоупотребиле тоа научив да не покажувам
   
  На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
 11. cokacola

  cokacola Активен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2015
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Машки
  Плачам многу често ама под услов никој да не ме види плачам за се живо најчесто за проблеми во себе си ги чувам проблемите на никого не кажувам
   
  На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.680
  Допаѓања:
  53.721
  Пол:
  Женски
  Не плачам често. А кога плачам, тоа е од среќа, од нервоза, кога сум болна и се чувствувам беспомошно, кога некој ќе ми каже нешто што ќе ме повреди, кога гледам некој тажен филм или видео на нет, кога ќе видам дека ТОЈ плаче (иако е машко,плаче кога се нервира)
   
 13. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  12.999
  Допаѓања:
  294.530
  Кога ќе се најдам сама и кога веќе неможам да издржам некој притисок -тогаш.
  Пред луѓе НИКАКО.
  Не давам слабост.

  Иначе она ,,све за љубав,, знае да ме растажи до даска...незнам ни зошто го гледам кога буди тажни чувства
   
 14. macedonec15

  macedonec15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2015
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  117
  Пол:
  Машки
  Солзите се дел од моето секојдневие секој ден плачам