1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Солзи

Дискусија во 'Психологија' започната од yawn, 10 април 2011.

  1. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    плачам баш сега во момонтот ;( ;(
    најмногу заради 2 збора кажани од моја драга особа личност што најмногу на свет ја сакам ;( ;(
    се тешам бар да се исплчам дами олесне на душава утре нов ден со нови сили се надевам без плачки
     
  2. mh23

    mh23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2013
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    47
    одма престанав да плачам..
    тешки работи се имаат исподешено кај мене многу патешествија, маки борби
    сега само плачам кога сум среќна...солзи радосници само кога сум среќна
     
    На eliesaab и toogood им се допаѓа ова.
  3. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Да знаете колку солзи досега солзи се истркалале по моите образи и за важни и неважни работи би си помислиле дека сум се изнаплакала за 100 животи.
    И навистина е така. Од мала бев плачка, до скоро и тоа, ама се променив.
    no more tears. ]:)
     
  4. love.a7x

    love.a7x Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    112
    Мнoгу сум чувствителнa, и зa секaкви рaбoти плaчaм. Мaлку е пoтребнo зa дa ме рaсплaче некoј. Кoгa се случувa дa дoјде дo некaквa кaрaницa сo мaјкa ми, никoгaш не мoжaм дa гo кaжaм тoa штo гo мислaм, зaтoa штo сoлзите дoaѓaaт и не сaкaм дa ме види кaкo плaчaм, пa oдaм вo сoбa и плaчaм нa рaaт. Нaјчестo не кaжувaм нa никoгo зa прoблемите, се зaтвoрaм вo себе и плaчaм. Не дoзвoлувaм никoј дa гo примети тoa, и зaтoa прoблемoт oбичнo oстaнувa нерешен, бидејќи не сум тoлку силнa дa се сooчaм сo негo.
     
    На Paula1.-P му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Во последно време не плачам... Како да немам време за плачење. Секогаш кога ми иде да плачам, моето куче ќе сака да си игра или пак другар ми ќе ме вика да се шетаме низ населба. А, во случај да ми се плаче, а ниедна од тие две опции не е тука, се потсетувам дека плачењето не ја решава ситуацијата и едноставно се прибирам и размислувам како да го решам проблемот. Ова многу ми помага и секогаш сум среќна.
     
    На toogood му/ѝ се допаѓа ова.
  6. AnA909

    AnA909 Активен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2015
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    32
    Пол:
    Женски
    Многу емоционална личност сум.Плачењето кај мене е многу честа појава.Буквално еве веќе подолго време за секоја можна ситница плачам.Мислам дека тое ми е еден вид на последица,бидејќи пред едно година дена поминував низ тежок период и често пати сама си велев а по некогаш и моите најблиски ,,исплачи се полесно ќе ти биде,, Мислам дека поради тоа веќе се навикнав и за секоја потешка работа јас неможам да издржам и одма плачење.Мое мислење е дека сепак понекогаш колку и да е тешко колку и да боли, колку и да ни се навирени очите треба да поголтнеме, да бидеме силни, да не заплачеме.Затоа што токму таа болка што ќе ја почувствуваме тогаш ќе ни донесе многу лекции во животот.Овој еден вид на совет го добив од мојата најсакана особа во животот верувајте почнав да го практикувам и мислам дека е подобро.
     
  7. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Оо да ,да не речам 24/7 . Зошто? Оти сум деген. Никој не ме сеќава ,велам ,престанав да се шминкам за на работа оти имам конјуктивитис ,а јас си наоѓам луфта да си се изнаплачам на раат таму ,кога сум сосем сама.
    После боли глава ,ама барем ми е полесно на душата.
     
  8. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    6.347
    Пол:
    Женски
    Не сум воопшто емотивна , не сум чувствителна и многу многу ретко плачам.
    Кога плачам, обично тоа е заради животните. (бездомни, без храна и вода, напуштени, оние кои ги измачуваат)
     
  9. Addy

    Addy Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2015
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    194
    Пол:
    Женски
    претерано сум чувствиелна плачам и за најмала ситница;(
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  10. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.333
    Глумам ладнокрвност
    Душата знае да ми плаче со денови а ликот да не ми покаже.
    Многу сум осетлива, ама од што некои го злоупотребиле тоа научив да не покажувам
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  11. cokacola

    cokacola Активен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2015
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Машки
    Плачам многу често ама под услов никој да не ме види плачам за се живо најчесто за проблеми во себе си ги чувам проблемите на никого не кажувам
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.579
    Пол:
    Женски
    Не плачам често. А кога плачам, тоа е од среќа, од нервоза, кога сум болна и се чувствувам беспомошно, кога некој ќе ми каже нешто што ќе ме повреди, кога гледам некој тажен филм или видео на нет, кога ќе видам дека ТОЈ плаче (иако е машко,плаче кога се нервира)
     
  13. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.333
    Кога ќе се најдам сама и кога веќе неможам да издржам некој притисок -тогаш.
    Пред луѓе НИКАКО.
    Не давам слабост.

    Иначе она ,,све за љубав,, знае да ме растажи до даска...незнам ни зошто го гледам кога буди тажни чувства
     
  14. macedonec15

    macedonec15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2015
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    118
    Пол:
    Машки
    Солзите се дел од моето секојдневие секој ден плачам