1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Солзи

Дискусија во 'Психологија' започната од yawn, 10 април 2011.

  1. Arhangel-maniac

    Arhangel-maniac Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2011
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    124
    Колку само се пронаоѓам :x
     
    На Linn1 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    плачам моментално... иначе не сум голем емотивец ама мислам дека се ослободувам од целиот бес и од болката.. одамна требаше да се исплачам убаво ама ете ми се погоди денот
     
  3. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    и јас исто така! :doh:
     
  4. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    Зашто мислите дека Вардар е волкав? :fubar:
    Затоа што чував маче цееела недела и после го дадов.
    Ја бре ке се земам и од земја ке се акнам. Плачам за глупости, ситници, а за по битни работи си чувам, си чувам и после ја перам перницата :D
     
  5. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Огрома плачка сум. Страшен емотивец! Се мразам поради тоа. Камен однадвор, памук внатре е тоа сум јас! Плачам за се и сешто, кога сум нервозна, осамена, тажна... Не плачам пред народ успавам да се се воздражам горда сум поради тоа, но кога сум сама се мразам себе си!
     
  6. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Последен пат плачев во саботата од забот. Не, пардон урлав. Буквални се дерев, вриштев мавав......
    Искрено да ви кажам ми се смачи од солзи. Свртев нова страна, да видиме како ќе ја испишам.
     
  7. Westlife

    Westlife Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    642
    Допаѓања:
    617
    Многу емоционална личност сум и дури некогаш за банални работи плачам и јас како некои.
    Премногу имам и плачено и се :worried:
    не знам да бев извор ќе пресушев :L
     
  8. NoellePage

    NoellePage Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.767
    Се пронаоѓам во се’,особено во болдираниот текст. Каква само тага ме обзема кога ќе видам постари луѓе..Си велам, ќе доживеам ли јас така длабока старост со љубениот до мене? Ќе ги видам ли моите деца среќно да растат,да напредуваат, да се оженат-омажат, внуци, правнуци? Како без нив,како тие без мене,без најголемата љубов? Напати е посилно од мене. И плачам тешко, ама кога ќе ме фати носталгија, која е најјака за брат ми...Имаме некоја неопишливо силна врска и страшно ми фали. На мн тажни моменти знам да заплачам ако мн ме трогнале, а на потресни тажни моменти како смрт не дај Боже, не плачам веднаш, затоа што не сакам да верувам, на го процесирам. Е после неколку дена кога ќе сфатам дека веќе враќање нема, излагам сама на тераса или шетам сама и емоциите ме обземаат... Толку за она вистинско плачење.
    На ред е она изглуменото. Научив мн лесно да го распознавам. И го презирам. Колку само ми е долно. Сум се расплакала кога јас сум погрешила во ошите на некој близок, и кога почна да ме теши реков не плачам за да допрам до вас и да се заборави се, не одам до таму, плачам затоа што јас сум крива. Не можам уцени од типот солзи. Не пали кај мене. Ама секоја ’чест’ на родените глумци. Ке им дојде и нив некој кој ќе им го покаже местото.
     
  9. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Не плачам за ситници,но знам да се расплачам кога ќе ме навреди некоја блиска личност (не плачам од сечија навреда,затоа што не очекувам многу добрина од луѓето,освен од најбликите),знам да се расплачам ако видам или слушнам некоја тажна случка и понекогаш знам да се разплачам и на некој филм (но многу ретко тоа) :$


    Во јавност никогаш не сум плачела,колку и да сум тажна дури и солзите да ми се на врвот од очите,знам да ги задржам и потоа убаво да си отплачам дома,сама :worried:
     
  10. Sunlight

    Sunlight Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2011
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    39
    Плачам за се и сешто..почнувајќи за небитни и секојдневни дешавки, навреди и сл. па се до плачење за некои емоционално тешки моменти, плачам за убави настани, плачам на филмови и на ,,Sve za ljubav''... и на што ли уште не. Можам да речам дека сум голема плачка, а колку само не сакам да е така ама што да се прави не можам против солзите :)
     
  11. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    мнооогу мнооогу сум емотивна за обична расправија се расплакувам.. секогаш ми е полесно кога ќе се исплачам ама и самата сум свесна дека ова моево е претерано :worried:
     
  12. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Мајка ми неодамна ми кажа дека - секоја солза е тешка , не заслужува секој.Од тогаш не плачам, можеби е и лошо што гневот го чувам во себеси, но ова ми е некоја утеха, гордост !
     
  13. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Никогаш не сум се расплакала пред друга личност ,тоа ми е најпонижувачки.
    Плачам сама,скршена од суровоста и бескрупулозноста на светов ,плачам гласно ко бебе за се што поминало и што нема да се врати ,плачам од бес што не сум запрела до границите ,плачам за се што сум оставила да пројде покрај мене и не сум го допрела и покрај огромната желба....
     
  14. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Се имам расплачено пред друг, не затоа што сум преемоционална и нежна, туку затоа што повеќе не сум можела да издржам да ја чувам болката внатрешно. Значи било премногу.
    Сега... помина многу време за да заплачам на што и да било. Ваква внатрешна стабилност ми требаше. Ама се борев за да ја имам.
     
  15. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Баш сега се замислив дека одамна не сум се исплакала онака убаво. Порано си имав ритуал понекогаш кога ќе ми се собере да си пуштам некоја срцешарајуча музика и да си се исплачам за цел месец. Најчесто си плачам во ПМС. Порано плачев многу често најмногу од нервоза и навреди. Пред дечко и за дечко не сум плачела од проста причина што не сум осетила потреба, некако не ми се тие работи за плачење, многу ме подогуваат тажни судбини на луѓе иако и не ги сакам мн мн луѓето. А за животинчиња... ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( Мислам дека денес ќе си ја пуштам музиката за плачење.
     
    На CoverGirl10 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Responsible

    Responsible Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2011
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    434
    Пол:
    Женски
    плаЧам многу :sweat:
    ептен емоционална сум :worried:
    најмногу плаЧам кога ке се скарам со деЧко ми, или кога ке навредам некој како на пример мајка ми, прво ке и се изнавикам едно убаво а потоа ми е многу жал... ;(
     
  17. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
     
  18. Marcey

    Marcey Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    288
    Допаѓања:
    944
    Многу сум чувствителна и емоционална, но тоа не значи дека плачам пред секој... многу често плачам понекогаш дури и јас незнам зошто плачам ми иде одвнатре и мислам дека морам да се исплачам па да ми олесне.
     
    На pupi.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  19. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Плачев многу кога бившиот дечко замина за Грција и се разделивме плачев два месеци и бев полна со гнев, бес и лутина. Човекот полесно се чувстува ако се иплаче.... барем јас така мислам :*
     
  20. DirtyQueen

    DirtyQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски
    Плачам, и кога сум среќна и кога сум тажна.. Во последно време се обидувам да не плачам, добро ми оди :D