Солзи

Дискусија во 'Психологија' започната од yawn, 10 април 2011.

 1. Arhangel-maniac

  Arhangel-maniac Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2011
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  123
  Колку само се пронаоѓам :x
   
  На Linn1 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.600
  плачам моментално... иначе не сум голем емотивец ама мислам дека се ослободувам од целиот бес и од болката.. одамна требаше да се исплачам убаво ама ете ми се погоди денот
   
 3. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  224
  и јас исто така! :doh:
   
 4. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.481
  Зашто мислите дека Вардар е волкав? :fubar:
  Затоа што чував маче цееела недела и после го дадов.
  Ја бре ке се земам и од земја ке се акнам. Плачам за глупости, ситници, а за по битни работи си чувам, си чувам и после ја перам перницата :D
   
 5. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.545
  Огрома плачка сум. Страшен емотивец! Се мразам поради тоа. Камен однадвор, памук внатре е тоа сум јас! Плачам за се и сешто, кога сум нервозна, осамена, тажна... Не плачам пред народ успавам да се се воздражам горда сум поради тоа, но кога сум сама се мразам себе си!
   
 6. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  572
  Последен пат плачев во саботата од забот. Не, пардон урлав. Буквални се дерев, вриштев мавав......
  Искрено да ви кажам ми се смачи од солзи. Свртев нова страна, да видиме како ќе ја испишам.
   
 7. Westlife

  Westlife Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  642
  Допаѓања:
  618
  Многу емоционална личност сум и дури некогаш за банални работи плачам и јас како некои.
  Премногу имам и плачено и се :worried:
  не знам да бев извор ќе пресушев :L
   
 8. NoellePage

  NoellePage Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.755
  Се пронаоѓам во се’,особено во болдираниот текст. Каква само тага ме обзема кога ќе видам постари луѓе..Си велам, ќе доживеам ли јас така длабока старост со љубениот до мене? Ќе ги видам ли моите деца среќно да растат,да напредуваат, да се оженат-омажат, внуци, правнуци? Како без нив,како тие без мене,без најголемата љубов? Напати е посилно од мене. И плачам тешко, ама кога ќе ме фати носталгија, која е најјака за брат ми...Имаме некоја неопишливо силна врска и страшно ми фали. На мн тажни моменти знам да заплачам ако мн ме трогнале, а на потресни тажни моменти како смрт не дај Боже, не плачам веднаш, затоа што не сакам да верувам, на го процесирам. Е после неколку дена кога ќе сфатам дека веќе враќање нема, излагам сама на тераса или шетам сама и емоциите ме обземаат... Толку за она вистинско плачење.
  На ред е она изглуменото. Научив мн лесно да го распознавам. И го презирам. Колку само ми е долно. Сум се расплакала кога јас сум погрешила во ошите на некој близок, и кога почна да ме теши реков не плачам за да допрам до вас и да се заборави се, не одам до таму, плачам затоа што јас сум крива. Не можам уцени од типот солзи. Не пали кај мене. Ама секоја ’чест’ на родените глумци. Ке им дојде и нив некој кој ќе им го покаже местото.
   
 9. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  Не плачам за ситници,но знам да се расплачам кога ќе ме навреди некоја блиска личност (не плачам од сечија навреда,затоа што не очекувам многу добрина од луѓето,освен од најбликите),знам да се расплачам ако видам или слушнам некоја тажна случка и понекогаш знам да се разплачам и на некој филм (но многу ретко тоа) :$


  Во јавност никогаш не сум плачела,колку и да сум тажна дури и солзите да ми се на врвот од очите,знам да ги задржам и потоа убаво да си отплачам дома,сама :worried:
   
 10. Sunlight

  Sunlight Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2011
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  39
  Плачам за се и сешто..почнувајќи за небитни и секојдневни дешавки, навреди и сл. па се до плачење за некои емоционално тешки моменти, плачам за убави настани, плачам на филмови и на ,,Sve za ljubav''... и на што ли уште не. Можам да речам дека сум голема плачка, а колку само не сакам да е така ама што да се прави не можам против солзите :)
   
 11. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.359
  Допаѓања:
  7.333
  Пол:
  Женски
  мнооогу мнооогу сум емотивна за обична расправија се расплакувам.. секогаш ми е полесно кога ќе се исплачам ама и самата сум свесна дека ова моево е претерано :worried:
   
 12. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.065
  Пол:
  Женски
  Мајка ми неодамна ми кажа дека - секоја солза е тешка , не заслужува секој.Од тогаш не плачам, можеби е и лошо што гневот го чувам во себеси, но ова ми е некоја утеха, гордост !
   
 13. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.332
  Никогаш не сум се расплакала пред друга личност ,тоа ми е најпонижувачки.
  Плачам сама,скршена од суровоста и бескрупулозноста на светов ,плачам гласно ко бебе за се што поминало и што нема да се врати ,плачам од бес што не сум запрела до границите ,плачам за се што сум оставила да пројде покрај мене и не сум го допрела и покрај огромната желба....
   
 14. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.496
  Се имам расплачено пред друг, не затоа што сум преемоционална и нежна, туку затоа што повеќе не сум можела да издржам да ја чувам болката внатрешно. Значи било премногу.
  Сега... помина многу време за да заплачам на што и да било. Ваква внатрешна стабилност ми требаше. Ама се борев за да ја имам.
   
 15. Jojoba

  Jojoba Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  718
  Баш сега се замислив дека одамна не сум се исплакала онака убаво. Порано си имав ритуал понекогаш кога ќе ми се собере да си пуштам некоја срцешарајуча музика и да си се исплачам за цел месец. Најчесто си плачам во ПМС. Порано плачев многу често најмногу од нервоза и навреди. Пред дечко и за дечко не сум плачела од проста причина што не сум осетила потреба, некако не ми се тие работи за плачење, многу ме подогуваат тажни судбини на луѓе иако и не ги сакам мн мн луѓето. А за животинчиња... ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( Мислам дека денес ќе си ја пуштам музиката за плачење.
   
  На CoverGirl10 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Responsible

  Responsible Популарен член

  Се зачлени на:
  20 април 2011
  Пораки:
  347
  Допаѓања:
  433
  Пол:
  Женски
  плаЧам многу :sweat:
  ептен емоционална сум :worried:
  најмногу плаЧам кога ке се скарам со деЧко ми, или кога ке навредам некој како на пример мајка ми, прво ке и се изнавикам едно убаво а потоа ми е многу жал... ;(
   
 17. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.332
   
 18. Marcey

  Marcey Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  943
  Многу сум чувствителна и емоционална, но тоа не значи дека плачам пред секој... многу често плачам понекогаш дури и јас незнам зошто плачам ми иде одвнатре и мислам дека морам да се исплачам па да ми олесне.
   
  На pupi.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 19. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.819
  Пол:
  Женски
  Плачев многу кога бившиот дечко замина за Грција и се разделивме плачев два месеци и бев полна со гнев, бес и лутина. Човекот полесно се чувстува ако се иплаче.... барем јас така мислам :*
   
 20. DirtyQueen

  DirtyQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  178
  Пол:
  Женски
  Плачам, и кога сум среќна и кога сум тажна.. Во последно време се обидувам да не плачам, добро ми оди :D