Солзи

Дискусија во 'Психологија' започната од yawn, 10 април 2011.

 1. wild.cat

  wild.cat Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  28
  Уфф па нема нешто што не би можело да ме расплачи хаха :D
  многу сум емотивна,и да си дозволвам да се исплачам и да ми помини и да почнам наредниот ден пак од ново како ништо и да не било..
  подобро ми иди секогаш кога ќе се исплачам кога ми е тешко отколку да собирам се во мене и да чекам некој ден да прелее чашката..
   
 2. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.600
  Не сум голем емотивец но моментално плачам..
  Посакувам да му се исплачам на некого ама сама сум ...
  сосема сама...

  Се чуствувам многу лошо... и сама сум си крива
  Не плачам само јас, срцето ми плаче...
  животот бил многу суров јас тоа го дознав на потешкиот начин..
   
 3. Lady97

  Lady97 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  524
  Од мене поголема плачка не постои на планетава,плачам без некоја посебна причина сакам да се испразнам,преку солзите ја исфрлам горчината од душава...да не почнам да зборам кога сум во ПМС е тогаш остајте ме во соба да си се исплачам за се :'( :$
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
  Чудо некое, најчесто плачам, не од тага или разочараност, туку од нервоза.
  Кога некој до толку ќе ме изнервира па да ми прекипе (тоа мајка ми најчесто, само таа знае така добро да ме изнервира), нервозата ја истурам преку солзи. И тоа солзи ехееееее...
   
 5. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.403
  Пол:
  Женски
  Претежно кога ми фали таа, или кога сум премногу сама..ах да и у ПМС, еден ден обавезно плачам и правам драми..
   
 6. Sramezlivoto

  Sramezlivoto Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  100
  Предтоа мислам дека бев по емотивна, а сега некако се осекам оладена, премногу си собирам во себе и чекам да дојде момент да се исплачам и после сум како нова.. Може да ме расплаче само ако видам некој друг да плаче и некоја од оние ептен жалните вести кои никој несака да ги слуша...
   
 7. bal0n43

  bal0n43 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  81
  Голема плачка сум. Да им загине магарето на комшиите јас ќе се изнаплачам :tmi:

  Секогаш се обидувам да ги сокријам солзите од светот и да си се олеснам кога сум сама, но тоа не ми успева пред моите, пред дечко ми и другарка ми со која сме заедно од мали нозе. Тие знаат како дишам и ме сеќаваат кога нешто не ми е како што треба и додека не им кажам не ме оставаат :)
   
 8. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.477
  Допаѓања:
  2.921
  Плачка сум. За глупости очите ми се полнат со солзи.
  Вчера на „кога лисјата паѓаат“ се изнаплакав.
  Често знам да плачам и од нервоза. И тоа многу често...
   
 9. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.036
  Премногу сум емотивна и плачам често и за сешто
   
 10. list

  list Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Го изгубив бебето кое го чекав цели 4 години. Нема ден, а да не плачам, со солзите легнувам, со солзите станувам. На работа не одам, на боловање сум, така да по цел ден сум сама, депресивна и само пушам и плачам, до кога вака не знам.
   
 11. sweet.woman

  sweet.woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  966
  Допаѓања:
  440
  среди се се ќе си дојде на место ќе останеш пак бремена ако се запоставиш може на лошо да тргне
   
  На Diamond му/ѝ се допаѓа ова.
 12. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  2.427
  Ги осеќам .... кај и да е, ќе дојдат :|
   
 13. sweet.woman

  sweet.woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  966
  Допаѓања:
  440
  ја се мразам за таа појава за малку нешто може да ми дојдат солзите. уф се молам на господ да не бидам толку емоционална изгледам како слабачка да сум. сакам да сум поцврста да не ми доагат пред секој солзи.. на пример некој си раскажува негова тажна случка и јас сум готова да заплачам
   
 14. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  477
  Солзите се капка дожд а очите како облаци! Не знаеш кога ке ти се стемни и ке почнат да капкат!
   
  На Cancer-4 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Sm.real

  Sm.real Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  64
  Баш на феминава тука некаде во некоја тема имаше едно мислење од една феминка кое насвистина ми помогна..Не се сеќавам точно од збор до збор ама суштината беше „не ја крунисувајте вашата тага со солзи“ нешто во тој стил и баш се придржувам до ова,се воздржувам да не плачам(со исклучоци) и кога ќе се сетам за што се сум плачела ,да сум била разочарана тешко ми било и слично и секогаш си плачам си викам ај ќе се исплачам полсно ќе ми биде,па добро малку полесно ми доаѓа ама некогаш од навика дека ми е полесно сама си се терам да си се исплачам иако не е до толку..Во некои моменти треба да се стиснат заби и да си речеме идеме понатаму ! Само така можеме да напредуваме и да се потпреме сами на себе,со плачењето само си создаваме лоши спомени..
   
  На Miss.Ricci му/ѝ се допаѓа ова.
 16. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.528
  Допаѓања:
  4.029
  Пол:
  Женски
  Јас сум голема плачка за се и сешто си плачам ама барем на тој начин си олеснувам многу подобро се чуствувам потоа
   
 17. Cancer-4

  Cancer-4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 септември 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  4
  Како рак, солзите ми се најдобар пријател :/ Плачам за секакви глупости, ама буквално за глупости! Кога ќе и кажам на мајка ми да ми го купи шампонот што секогаш го користам, а ми купува друг зашо бил поголем за истите пари -.- или за оценки... на плачењето за оценки им нема крај
  Плачам кога сум тажна, кога сум среќна, кога ме боли нешто... А на болките на срцето им нема крај :'(
   
 18. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.967
  Допаѓања:
  20.710
  Пол:
  Женски
  Плачам кога ми е дојдено од се преку глава,кога сум тажна и во некоја пубертетска депресија... :lol:
  А понекогаш на емотивни песни и филмови :D
   
 19. Miss.Ricci

  Miss.Ricci Популарен член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  5.743
  Пол:
  Женски
  Гледам многу емотивни Феминки има тука. :) Барем не сум сама
  И јас сум многу емотивна личност, ми се чини како солзите да ме демнат. Абе да видам некое куче како ме гледа натажено и ми солзат очите. Ова не ми се случуваше порано, но ете сега е така.
  Добро е да се исплачеш понекогаш :!: Едно е здраво за очите, друго го туркаш стресот од себе. Но да плачеш на секоја ситница е тоа е веќе претеризам! Затоа се трудам да се воздржам, па секогаш кога ќе ми дојдат солзи на очите се насмевнувам. Знаете, болката кога ќе се намсевнам додека ми се плаче се зголемува и уште повеќе боли, но барем насмевката ми ги задржува солзите и не им дава да излезат!
   
  На Cynthia и Diamond им се допаѓа ова.
 20. verica94

  verica94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  не се праи така ко - ај досасадно ми е зеам плачам..
  коа плачам значи стварно ми е криво за одредени работи...
  плачев кога блиска другарка после операција немоеше да оди , плачев кога саканата особа ме разочара со некои постапки , плачев кога почина бабами..
  емоциите ми се на стаклени нозе морам да признаам..