1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Солзи

Дискусија во 'Психологија' започната од yawn, 10 април 2011.

  1. inlovergirl

    inlovergirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Jas placam mnogu nabrzo i toa najmnogu poradi nervi.Ne se nekoi kiznaj kakvi nervi ama sepak.Najmnogu mi olesnuva koga ke se rasplacam.Najcesto placam navecer koga site ke zaspijat za nikoj da ne me vidi deka placev :D[mod-kirilica:22yvhtxn][/mod-kirilica:22yvhtxn]
     
  2. Ivah

    Ivah Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    198
    плаЧам за и по моите..плаЧам што не сѕм ги видела моите блиски, плаЧам од нервоза..сама
     
  3. Bubbi

    Bubbi Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    563
    Баш нецел саат пред да го пишувам ова овде, плачев, зошто се расправавме со дечко ми (а што е најлошо тоа беше преку интернет...уффф колку ги мразам комуникациите при кои не ти се гледа изразот на лицето ниту тонот на гласот и се погрешно се перцепира).
    Кога станува збор за почнување на плачење, прво е нервозата, па тагата, па плачењето. Ако имало причина тогаш сигурно некој ке ми се извини или јас ќе ја согледам грешката па ке се извинам, а ако немало некоја причина и на некој воопшто не му е грижа што ме изнервирал, па растажил, тогаш после плачењето се соземувам и со ладна глава многу подобро ги согледувам работите.
    На тие кои ми значат им давам на знаење дека сум проплакала, за да знаат дека ми значат во животот и дека преминале некоја линија.
    На филм да заплачам....не...ептен реееетко ако е некоја Бог зна каква романтика-трагедија и да е реализирана по вистински настан, па така.

    ПС: убаво е да се исплаче човек, му олеснува душата малку, но нетреба пред секој да се плаче, не заслужува секој да знае ;)
     
  4. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.599
    Допаѓања:
    23.119
    Пол:
    Женски
    Порано плачев ептен често, за се буквално.
    Но, со тек на време единствено нешто што ме расплачува е сопствената немоќ да влијаам на некои работи. Односно кога не можам да сменам нешто што ме засега, а не зависи од мене.
    Тогаш ми се чини душава ја истурам.

    А онака солза-две пуштам и за неправди и при нервоза, ама не е тоа вистинско плачење.

    И никогаш не плачам пред други.
    Не се олеснувам тогаш како што треба. Се знае, сама со себе, плачеш и .. се поминува..
     
  5. lovely-girl

    lovely-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    617
    Допаѓања:
    653
    Пол:
    Женски
    Солзите се најдобар пријател на човекот, кога зборовите исчезнуваат, тогаш доаѓаат тие, солзите, кои ни помагаме да ги покажеме нашите емоции, нашите чуства, ......... Се што можеме да покажеме :) е преку солзите .
     
  6. chiccush02

    chiccush02 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2011
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    10
    премногу сум чувствителна.. многу често плачам ;( солзата ми е отвор на душата само така можам да се искажам и да се олеснам себеси .. ;(
     
  7. Lady-Sweet

    Lady-Sweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    90
    Плачам премногу,неконтролирано. Сакам да ставам крај на оваа „навика“. Барем пред други да се контролирам некако да не плачам, за секоја ситница очите преполни ми се... И за арно,и за лошо, апсолутно за најмалата ситница си плачам,и после сум како нова, но... другите што ме гледаат ми кажуваат дека не е убаво,и свесна сум,ама незнам како да се контролирам...Дајте ми совет-сакам да се променам!! :$
     
  8. stylishh

    stylishh Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2011
    Пораки:
    425
    Допаѓања:
    619
    Пол:
    Женски
    Поголема плачка од мене не знам дали има,многу сум чувствителна,плачам буквално и ако некој само повиши тон на мене,години сум со моите блиски и пак не ме имаат ушште научено дека сум плачка,ај што сум плачка али не знам и да сапрам можам многу долго да плачам, не сакам што сум таква, не чини тоа да си толку сентиментален,сакам да се сменам барем да знам да престанам да плачам али не можам,се имам трудено али не бива :fubar:
     
  9. awee

    awee Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    117
    Ако заплакам не можам да престанам..ама после тоа многу убаво се чуствувам! :angel:
     
  10. Smileeee

    Smileeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2011
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    75
    Плачам ... некогаш од среќа,но почесто од разочарувања :(
    И не би сакала да ме гледаат додека плачам...
     
  11. Tedi16

    Tedi16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    54
    Знам да се исплачам и тоа многу добро, потоа ми е многу полесно ...
     
  12. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    јас не попуштам толку лесно солзи јас сум таква 'жилава' :D
    единствено ако не се наспијам убаво и гледам некој тажен филм и тек тогаш да се расплачам :)
     
  13. Queen-S

    Queen-S Активен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    13
    Си плачам коа ќе ми дојде преку глава нешто,онака,да си ја олеснам душата...Потоа ми е подобро.
     
  14. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Плачам од среќа, плачам од тага, плачам и од бес.
    Емотивна сум и често не можам да ги зачувам за себе емоциите, безразлика дали се позитивни или не.
    И можеби подобро е така, отколку да ги поттиснувам во себе. Плачам и кога сум сама и пред други, едноставно тоа е нешто кое не можам да го контролирам.
     
  15. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Понекогаш нема начин како да ги сопрам.
    Плачам, емотивна сум, солзите дозволувам да ги види секој. Посилно е од мене, не можам да објаснам..

    Најчесто се јавуваат како резултат на тага и немоќ. На разочараност.
    Понекогаш ми се верни пријателки, посебно кога нема никој друг околу мене. Болат и горчиливи се, но истовремено и помагаат. Барем откако ќе се исплачам, чувствувам олеснување.

    Единствено што не паметам е, солзи предзвикани од преголема доза на среќа. Најверојатно сеуште не ми се случило нешто што ќе ме размрда до тој степен.
    Но, ќе биде.. солзи се солзи и покрај се`.. :)
     
  16. Alondra

    Alondra Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    2.353
    На Princess.S му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Princess.S

    Princess.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    763
    Допаѓања:
    652
    Дома сум голема емотивка. Плачам за секоја ситница, затоа што се ми е блиску до срце, па се ме погодува. Во училиште ниту еднаш не сум пуштила солза. Имало моменти, да, кога ми се плачело, но само ќе се насмеам. :D Јеп, најјака сум у цел клас. :rock: :D
     
  18. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    Голема плачка сум :$
    Емотивна сум и често плачам кога ми е тешко или кога сум премногу нервозна. А во ПМС кога сум пак да не правиме муабет, знам да си заплачам на секакви глупости, и за убаво нешто да е ќе си пуштам по некоја солза :lol:

    Мразам што не можам секогаш да се контролирам, но откако ќе се исплачам секогаш ми е полесно.
     
  19. deedee0

    deedee0 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    364
    Солзите ни ги искажуваат нашите најсилни емоции кои ги држиме длабоко скриени.Не е добро да се преправаме дека сме силни ако навистина не сме.Не треба да ни биде срам да заплачеме и поради тага и поради среќа :!: .Јас се срамам да заплачам,знам дека тоа не е добро,но потоа секогаш доаѓа еден момент кога се ќе ми се насобере и кога ќе пукнам. :@ Најчесто плачам од НЕМОЌ
     
  20. schmeker

    schmeker Активен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2012
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    2
    Да ми објасни некоја..Вујко ми ми има кажано за една жена на негови години 50+ ,дека за да се извади во ситуација,се расплакала од чиста мира.КАКО е тоа можно?