1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Солзи

Дискусија во 'Психологија' започната од yawn, 10 април 2011.

  1. senjorita.lombardi

    senjorita.lombardi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    755
    Еве јас баш сега плачам, изнервирана сум во исто време тажна, собирав собирав денови недели, ама еве денес ми се прели чашката, неможам повеќе, навистина ми е тешко ;( :@ ;( :envy:
     
  2. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Па како и сите луѓе и јас плачам. Не сум голема плачка ама знам да заплачам и за некои работи кои за другите се глупости(но мене навистина ме повредиле)Во последниов период не дозволувам да бидам повредена.Плачам сама во себе и тивко.Само онака солзи ми се тркалаат по лицето.И да,ни во сон -- некој да ме види како плачам (освен мајка ми :$ )
     
  3. Angel.girl

    Angel.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    667
    Плачам многу често. Некогаш дури ми викаат и дека претерувам. Ама па многу полесно ми од кога ке се исплачам. Не ми е срам пред никој да плачам, зошо подобро да се исплачам и да ми биде полесно, одколку да си собирам внатре и да се истурам на некој кој не е ни крив ни должен. Плачам и од среќа. Сите ми викаат дека сум многу голема плачка ама ако, убаво ми е.После продолжувам напред. Последно плачев оти татко ми неќе да ми купе куче, а ветеринар е. И си се изнаплакав. И сама ќе си купам! :D
     
  4. Ulata

    Ulata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    100
    Плачам и тоа многу....голема плачка сум ич неможам да се воздржам и не гледаме дали има некој или не јас си плачам...некогаш знам и од среќа да заплачам абрее за све живо плачам :lol:
     
  5. aquamoja

    aquamoja Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2012
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    4
    леле луге кога ми се оние денови во месецот без врска плачам незнам что ми е за глупости не ни ја знам вистинската причина..... така без веза еве сега пред малку со дечко ми правеве муабет на скајп и одеднаш така ми дојде да заплачам ми се помешаа некои емоции и он ме пита шо ти е ??? јас незнам шо да му одговорам и измислив бесврска нешто којзнае што ке си помисли за мене сега.... ц ц цц :x викам така бе злато оти те гледам тебе многу се разнежнив леле ама сум будала ке рече оваа луда :)
     
  6. rakce69

    rakce69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2011
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    231
    Плачам често во последно време, не сум срекна, туку разочарана од гад кој искрено го сакам.
     
  7. Stoimenovska

    Stoimenovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    2.182
    Јас како многу емоционална личност... солзите ги прифаќам како најдобар пријател, додека нема никој до тебе .. Гоолема плачка сум, плачам на тажни филмовии, песни и сл.. сепак.. некогаш онака почнам да плачам без причина, и тоа ми ја прочистува и олеснува душата :D
     
  8. Butterfly77

    Butterfly77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2011
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    77
    Многу голема плачка сум.Кога не ми е по ќеиф,си плачам.И многу си ја мразам оваа особина.Можам да се разлигавам пред секого. |(
     
  9. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Емоционална личност сум и со тоа многу често знам да пуштам созли кога сум повредена физички и психички па дури и на некој филм знам да заплакам :) Инаку најмногу плачам кога сум во период на ПМС знам дека тогаш на се и сешто можам да заплакам :D
     
  10. Lady97

    Lady97 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.172
    Допаѓања:
    524
    јас сум едно многу емоционално суштество,што плаче за секоја ситница.И подобро што е така отклку да држам во себе..вака барем ми е полесно и преку солзите излегува сиот бес кој го имам :)
     
  11. Mecheto1

    Mecheto1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    52
    Луѓето не плачат затоа што се слаби, туку затоа што биле силни предолго време...

    Коа ми се плаче си плачам и многу полесно ми е после тоа.
     
  12. CaperucitaRoja

    CaperucitaRoja Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2011
    Пораки:
    467
    Допаѓања:
    320
    Пол:
    Женски
    И јас сум плачка! Си плачам кога се чувствувам повредено, изиграно, излажано, несакано, осамено... Не се штедам и не се воздржувам зашто чувството по тоа е олеснувачки. :) Проблемот не го снемува, само некако се намалува тензијата што знам... Веднаш потоа се фрлам на пиење течности, за да надокнадам :D
    И секако, мора да бидам сама за да се исплачам онака филмски.
     
    На N.Kety му/ѝ се допаѓа ова.
  13. the-dark-angel

    the-dark-angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2012
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    37
    Плачка сум..ама не пред сите..срам ми е..ќе си седнам во ќош ко малите деца и почнувам да плачам..
    највише плачам од навреда..и од кавга..
    Кога ти е тешко..заплачи си..ќе ти олесни ;)
     
  14. 1-Lady-in-red

    1-Lady-in-red Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2012
    Пораки:
    193
    Допаѓања:
    44
    Не ми е срам да плачам кога навистина ми се плаче тоа не го гледам како слабост туку како крајна граница на неиздржливоста на тагата,бар така јас го гледам тоа кај мене.Кога гледам насолзени очи навистина многу ме болат.Јас ретко плачам но често се случува да се расплачам пред да ми дојде тогаш сум превише чуствутелна недај боже малку повреди ме цело море од солзи ќе ти направам .... :lol:
     
  15. Rosewood

    Rosewood Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2012
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    60
    Плачам кога чувствувам тежина во градите и навистина и немам друг начин како да се ослобдам од истата па излезот го барам во солзите.Знаете она гадно чувство кога мислите дека сите проблеми на целиот ни свет се натрупани на ваш грб како папки?Е тогаш плачам и плачам ко мало дете.Седнувам и липам додека папките не ми паднат од грбот.Во глобала плачам и кога сум изнервирана или пред ПМС.
     
  16. inlovergirl

    inlovergirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    До пред некое време плачев само кога ќе беше нешто многу озбилно..за разлика од тогаш сега плачам повеќе...кога и да чувствувам тежина на градите јас плачам и не си држам ништо повеќе во себе...ако има потреба и викам не само што плачам...во солзите се собрани сите мои нерви,гнев,болка,тага :(
     
  17. T.e.d.d.y

    T.e.d.d.y Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    8.263
    Пол:
    Женски
    За глупости :@
    подобро да не кажувам :shake:
     
  18. N.Kety

    N.Kety Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    1.219
    Допаѓања:
    1.763
    плачка сум плачам за мн работи и мн често:кога гледам некој филм емотивен,кога сум тажна,кавги,од срека секако..вчера гледав тв и кажаа на тв за еден слеп коњ и јас се расплачав и дечко ми ми се смее ..ама јас сум таква мн брзо се расплакувам,мн сум чуствителна личност
     
  19. JoxyTheFreak

    JoxyTheFreak Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    5.566
    Солзите се знак за слабост.
    Долоклку некој ги види ќе те смета за лабилна и чувствителна личност,и ќе проба да го искористи тоа у своја полза.
    Затоа,чувај си ги за најблиските. :)
     
  20. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    Леле многу голема плачка сум дури понекогаш се нервирам што е така.Многу брзо знам да се растажам и затоа брзо ми протекуваат солзи. Но, знам дека никогаш не ми биле лажни...