1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Солзи

Дискусија во 'Психологија' започната од yawn, 10 април 2011.

  1. JaneAusten

    JaneAusten Активен член

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    12
    Плачка сум, нема што.. А би сакала да можев да се контролирам почесто.
     
  2. E...V...I...L

    E...V...I...L Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    782
    Допаѓања:
    468
    Можеби не е за тука, зашто не сум некој емотивец, не е проблемот од таа природа ама морав некаде..
    Пролетно време, исто и есен, а излезам надвор и очите ненормално ми солзат :rofl: Некои денови како денес затоа останувам и дома :) Нешто алергија ќе да е..
     
  3. Strawberry.6

    Strawberry.6 Активен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    10
    Плачам само кога никој не ме гледа... Али 2-3 пати ми се има случено да не можам да се воздржам па почнувам да плачам пред некој друг ( најчесто во периодот кога треба да добијам, тогаш никако неможам да ги сокријам емоциите).
     
  4. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    плачам да ама само кога сум сама, сметам дека плачењето е знак на слабост и дека ако плачам во друштво го убивам расположението ако мене не ми е ок нема зашто да правам и на друите да не им е ок.
     
  5. mili4ka123

    mili4ka123 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    1.101
    Допаѓања:
    2.333
    Пол:
    Женски
    Голема плачка сум..И за добро и за лошо мене очите ми светат од солзи :) :(
    Многу сум чувствителна, повеќето ме знаат како многу весела личност, но само луѓето што ги сметам за многу блиски, ја знаат оваа моја слаба страна :)
     
  6. rici.aaaaa

    rici.aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    3.403
    Умеам да заплачам,кога ќе ме трогне нечија приказна,кога е лично за мене ми протекуваат солзи па и некој да ме види не ми е грижа,а после солзите ми е многу подобро повторно чекорам со крената глава надевајки се за подобро утре
     
  7. loki.c9

    loki.c9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2012
    Пораки:
    478
    Допаѓања:
    201
    плачам многу често!!!
     
  8. ilipili

    ilipili Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    4.991
    Си плачам често,голема сум плачка и голем емотивец.Се може да ме расплаче,плачам и од тага а и од среќа често знам да пуштам некоја солзичка. Најмногу плачам пред дечкото, односно само него му плачам и пред него можам да се исплачам,а тој кутриот ме теши,ама не ми е страм и пред други да плачам,не ги кријам моите емоции од никој и не се страмам од нив.
     
  9. ana.8

    ana.8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    51
    многу сум емоционална ама солзите ги кријам од сите но лесно се расплакувам дури и една сцена од филм мози да ме натера цел ден да плачам ;(
     
  10. stefi556

    stefi556 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    362
    Пол:
    Женски
    Порано плачев, сега еднаш до два пати во месецот. А кога ми се плаче одам во веце и си ставам римел и си се шминкам за да имам причина да не ги покажам солзите :D
     
  11. Peppermint

    Peppermint Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    867
    Допаѓања:
    13.216
    Пол:
    Женски
    Ретко плачам во вистинска смисла на зборот.
    Но да ми се насолзат очи, да ми се стегнат гради, да липам во себе-многу често. И од радост и од тага.
    На свадби, на крштевски, на сите радосни моменти кои ги делам со најблиските. Од родителска си одам секогаш со насолзени очи - од гордост.

    На нечија тага, болка, мака- плачам во себе, затоа што тие нејќат сожалување.

    Е, кога сум бесна, кога се карам со некого, гласот ми добива плачлив тон, и тоа е нешто што најмногу го мразам кај себе. Се обидувам да се исконтролирам, но залудно, од оваа кожа не се бега.
     
  12. Stoimenovska

    Stoimenovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    2.182
    Солзите се мој наjверен пријател.. Премногу сум емоционална.. ;(
     
  13. Lady17

    Lady17 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 март 2012
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    345
    Пол:
    Женски
    За секоја ситница плачам, многу сум емоционална.
     
  14. connie

    connie Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2011
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    204
    Солзи, 1 % вода и 99% чуства.
     
  15. rici.aaaaa

    rici.aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    3.403
    Секако дека плачам најмногу плачам кога ќе почуствувам дека сум дозволила да ми се случи некоја случка за која сум можела да ја решам а некако сум дозволила да бидам изиграна,како и да е ќе се исплачам да ми се олесни а потоа стапувам на сцена,никој ама баш никому не дозволувам да ме повреди ако знам дека не сум заслужила
     
  16. SEKSI.BARBI

    SEKSI.BARBI Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2011
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    43
    Многу години ги криев солзите ги потиснував мислев дека сум силна но таа сила ме унисти,имав период во кој солзите ми беа неизбезни незнам како е кај другите но кај мене секоја капка во себе има толку многу емоции кога казам многу и мислам многу ја по4нувам да се гусам немозам да дисам голем налив на емоции и затоа по4нав да ги потиснувам пак или едноставно да пла4ам поретко и сама,а искрено највеке се воздрзувам...
     
  17. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Па вака јас штом плачам тогаш после тоа ке ми е полесно.....Тоа не ми е честа појава но се чуствивам полесно...за некоја прости причини најчесто а некогаш а и така знам да си заплачам....
     
  18. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Никогаш не манипулирам со нив ...
    Си ги ценам многу и не ги пуштам за попусто . Ако не од нешто друго од инает.Треба навистина да сум длабоко повредена да сум доведена до работ . Не сум од оние што ќе ги користат солзите ќе приплачат само да добијат нешто .Никогаш не сум играла на картата невина и повредена само да си ја постигнам целта . Тоа ми е мизерно и тоа многу !

    Релативно ретко плачам , не е дека немам причина и дека рози ми цветаат секогаш во животов , туку ако заплачам , а во минато ми се случило за личности за кои не вреди ни да ги плукнеш после се лутам сама на себе и се осеќам двојно полошо и понервозно .

    Знам да заплачам ако осетам потреба онака ми дојде како издувен вентил но солза две не сум ни сигурна дека тоа се нарекува плачење. И кога плачам тоа е далеку од сите.Може да се случи само пред очите на мајка ми ( се случи неодамна да плачам како мало дете поради предавство на една личност која некогаш многу ми значеше ) . Фала му на Бога што досега не ми дал причина да заплачам пред сите што нели не е невозможно .Знам да заплачам од немоќ , од беспомошност кога чуствувам дека ништо не можам да сторам .

    Сe на се ако плачам зад тоа мора да има доообра причина :!:
     
  19. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    Порано плачев многу често. Скоро секој ден. За најмали ситници, речиси и без причина.
    Сега, не. Не се ни сеќавам кога последен пат заплакав изминатава година.
     
  20. Cloee

    Cloee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    35
    Плачам најчесто кога сум сама.Не се сеќавам кога последен пат сум плачела пред некој.
    И сакав да прашам дали кога плачете ве штипат очите.Мене многу,а никогаш кога плачам не ги тријам,па не знам што е проблемот.Порано не ме штипеле,мислам дека од пред 1 година или таке нешто почнаа.Некогаш токлу многу ме штипат,дури како да ми горат осеќам.Им кажав на моите на лекар да ме однесат,ми викаат ништо не ти е,сигурно бактерија некоја... |( Ве молам некој ако има совет,или истото му се случува нека ми пише :worried: