1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сопругот ме напушти

Дискусија во 'Брак' започната од BrankicaGavrilovska, 2 октомври 2011.

  1. verica81

    verica81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    55
    Не е се толку старашно :D . Само трба како што кажав прво себе да се сакате ,мала себичност :D не е на омет ,да не давате да ве газат, да не се претварате во слуѓи само на некој да му удоволите, да не се откажуватае од ситници кои ви се потребни ( се разбира во рамките на можностите),да бидете весели насмеани ,да се негувате , да излегувате сами со мажот на вечера или во диско или слаткарница :D како сакате ( макар и еднаш во три месеци). Јас вака фукционирам и да не се подречам , да чуканм во дрво ок ме е. :D Има и срека во изборот, ама мислам дека повеке е како ке се поставиш. Како прво ако живеш со неговите на пример нема што ти една си дошла работата цела за четворица да ја работиш , ако ти прбаци сопругот нешто речи му јас не се мажев слугинка да бидам(не велам ни да лежиш средина некоја , ти си мажена само за еден а не за тројаца или четворица )ако се повторува поздрависе и речи догледање. Мажите се луге кои ке искористат све што можат само ако им се дозволи. Во суштина тие повеке сакат негувани и расположени жени , кои ги тешат, со кои им е забавно , отколку совршени домакинки. Прсот пример еднаш ти ке свариш кафе ,друг ден со насмевак ке му речеш дека многу убаво вари кафе . Смешни финти ама палат.Друг факт кој збори дека е како ке се поставиш е фактот дека обично тие жени кои се оставени се обично оставени за вакви мачки ( што е многу жално и нефер). Затоа со време научете да трепкате заносно и да се мазите како мачиња :D :D :D повеке ке ви користи отколку кулнеарските вештини ( не велам дека не е потебно и тие да се знат) Коко совет се надевам нема погршно да сватиш :D
     
    На okcenzi, heart.stealer, sweet25 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. BeLLaDona23

    BeLLaDona23 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    837
    Допаѓања:
    1.893
    Пол:
    Женски
    Па што ти е гајле. Излегувај и ти со други машки. Не мораш ништо да правиш онака кокетирај, флертувај, забавувај се. Многу е подобро да си слободна. Тоа ќе го увидиш откако ке го тргнеш црниот првез по тој НЕИЗЖИВЕАН ТОРКО :D
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  3. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Кога гледам какви врски има, што се не трпат девојките, низ што се не затвориле очи, и не сум изненадена што има вакви проблеми во браковите подоцна.
    Ако не сте задоволни од врската, од бракот ќе бидете уште помалку, отворете не 4, туку 16 очи.
     
    На girl-miri, Pelikuna и heart.stealer им се допаѓа ова.
  4. ilipili

    ilipili Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    4.991
    Ох мила душо колку ме растревожи овај твој проблем. Целосно те разбирам и знам како ти е,колкава ти е болката бидејќи и јас сум останата од мала без двајцата родители. Но,сум горда на себе заради тоа што успеав да опстојам и продолжам да живеам. Ти си една прекрасна личност која што за жал ја искористиле,а ти си сакала само да имаш свој дом и да бидеш сакана и почитувана. Тој не вреди ни секунда да мислиш на него,знам тешко е во еден миг да имаш се,а во следниот да го изгубиш тоа. Но,ГЛАВАТА ГОРЕ,никако не подклекнувај на овај неуспех, не по твоја вина,туку по вина на злобата на луѓето кои што не можат ни за прст тебе да ти се фатат, за твојата пркрасна неизвалкана душа која што е ретка во денешно време и немој да дозволиш ова да го уништи тоа. Да,тешко ти е разбирам не е туку така едноставно,но по некое време ќе најдиш друго момче кое што ќе те сака најискрено со кое што ќе си оформиш семејство и сето ова ќе биде само бледа слика која што некогаш се случила. Ти посакувам се најдобро и биди горда на себе,цени се најмногу на свет и некогаш покажи заби, покажи дека си имаш свое Јас и никој не можи да го покори тоа.
     
    На srcekrsacka и Filiposka им се допаѓа ова.
  5. simonice

    simonice Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2012
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    99
    Таква срцка како тебе сигурна сум дека господ ке и врати со исто таква личност :*
    само ми е жал што си паднала во вакво искушение :sweat:
    ке бидеш и ти срекна,само главата горе и не губи надеж :hai:
     
    На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Nastjaaa4

    Nastjaaa4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    81
    верувај дека се е со причина!!! се....биди среќна што повеќе не си таму.....бидејќи мислам дека ако си поседела како и горе што наведоа досега ќе си ја извалкала твојата безпрекорна душа!драга моја......сигурна сум дека те чека нешто прекрасно во твојот живот бидејќи бог постои и се ќе ти надохнади....не плаши се биди храбра и продолжи понатаму!...дружи се дотерувај се, биди насмеана и колку и да ти е тешко само така кога ќе те видат ќе се фрлат на дното! бидејќи кај нив си била несредена не расположена и те доживувале акко слугинка...е сега промени се и нека пукнат од мака таквите скотови!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
     
  7. rici.aaaaa

    rici.aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    3.403
    За да успееш во животот мора да научиш да бидеш фина до граница. Тој човек не ја заслужува твојата љубов. Велиш те повредил тогаш повреди го и ти на начин на кој ќе го исфрлиш од твоето срце можеби додека ова го читаш ќе ти звучи: "лесно е да се каже" ,но мораш да го преболиш таков морон не заслужува дабиде сакан .Ако не се потрудиш ќе западнеш во поголема депресија.поздрав :hai:
     
  8. peperutka87

    peperutka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Лелеле не ми се верува какви луѓе гнасни постојат на световввв...
     
  9. rici.aaaaa

    rici.aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    3.403
    BEV ZAPREPASTENA KOGA SLUSNAV DEKA DOLGI GODINI SE VO BRAK 15 GODINI,A VSUSNOST ZIVEAT SAM PO SAM!!! SE ZAPRASAVB DAL;I E OVA MOZNO DO DEN DENES .
    NEMAM ODGOVOR
    KOGA JA PRASAV DALI ZNAE STRINA MI???/
    TAA MI RECE MORAM NEMAM PODRSKA...
     
  10. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Приказнава, на креаторката на темата, не е толку наивна како што тука е претставена.:|

    И се молат администраторите, навремено да реагираат за членовите кои користат целосно име и презиме како корисничко име, најверојатно поради неинформираност. А ги има многу.
    Особено, ако пишуваат во вакви сензитивни теми..
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.