1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сорос - за и против

Дискусија во 'Политика и настани' започната од daylight, 5 февруари 2017.

  1. Згодно Момче

    Згодно Момче Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    867
    Допаѓања:
    4.979
    Да се надоврзам на @Frose Nose што говореше. Кога А1 телевизија постоеше Sинго го напаѓаше Велија Рамковски дека продавал смоки и сокови, дека не плаќал ДДВ, дека од лични лукративни причини се меша во земјоделието дека цело време има турски серии, дека нема дебати на телевизија и пази сега која иронија!

    Sинго сеа го прави истото како Велија, продава сокови и вода (Добра Вода), не плаќа ДДВ се компезира со власта ДА JA ФАЛИ НА ВЕСТИ, цело време има турски серии, нема дебати на Сител, Социјалистика партија на Sинго со својот екс министер го унаказија земјоделието...
     
    Последна измена: 9 февруари 2017
    На blackwave, Cinderfakinrella, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Frose Nose

    Frose Nose Активен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2017
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    323
    Пол:
    Женски
    Не е само тоа друже, до вчера на вработените им делеше бонови со кои можеа да пазаруваат само во неговите продавници што значи дека ги плаќал во роба која за воља на вистината во неговите продавници е доста поскапа од реалната цена, што значи дополително им го обезвреднувал трудот.
    Сте се запрашале зошто во Кратово нема ниту еден од поголемиве маркети или трговски ланци за бела техника? Затоа што пашата не пушта никој во својот вилает, ете затоа.
    Мене ужасно ме нервира неправдата, ако имате двајца исти а вие го затварате едниот а го наградувате другиот каде е тука еднаквоста пред законот и правната држава?
     
    На Yowannty му/ѝ се допаѓа ова.
  3. veteruska

    veteruska Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2014
    Пораки:
    1.977
    Допаѓања:
    5.798
    Не можете ли малку со своја глава да размислувате а?Или од штабот на сдс што ке ви кажат па тука пишувате небулози,насилно со помош на сорос сакате да дојдете на власт али нема тоа да се дозволи ке се стави крај на сорос.
     
  4. Maro87

    Maro87 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2013
    Пораки:
    1.357
    Допаѓања:
    5.398
    Пол:
    Женски
    @veteruska точно ќе се стави крај, само незнам на кого. Мислам се знае ама ајде...И почни да учиш АЛБАНСКИ ќе ти треба, ако сакаш еве јас ќе те учам не ми е проблем ако не сум Албанка :D
     
  5. Bender Rodriguez

    Bender Rodriguez The lovable rascal

    Се зачлени на:
    27 јуни 2015
    Пораки:
    2.623
    Допаѓања:
    32.778
    Пол:
    Машки
    Сорос е современа Баба Рога за плашење на возрасни личности со емоционална интелигенција на мали деца. :D
     
    На LollySky, blackwave, theowndemon и 5 други им се допаѓа ова.
  6. Јаневски

    Јаневски Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2015
    Пораки:
    925
    Допаѓања:
    1.930
    Пол:
    Машки
    Гарант трапезоид или ромбоид.
     
    На daylight, blackwave и Outlook им се допаѓа ова.
  7. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    Za Zalenje ste siroti podrzavaci na soRos !
    ;) bog da vi pomogne ...Samo kasno ke vi bide koga ke se osvestite od drzavava uše ķe nema dasi znaete
     
  8. Maro87

    Maro87 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2013
    Пораки:
    1.357
    Допаѓања:
    5.398
    Пол:
    Женски
    Овде за жалење сте вие, сироти гревови. Сите ви се виновни освен вие, вие сте богови, патриотите на оваа земја, доброто на оваа земја. Спремни сте и војна да направите само да сте на власт и пари да џапате, неможете едноставно да се помирите дека веќе неродот не ве сака бре. Тоа многу тешко ви оди, ако не ви е Грујо премиер готово умирате, друг не смее да дојде на власт само вие. А што сте вие кажи ми ШТО???
     
    На blackwave му/ѝ се допаѓа ова.
  9. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    Ужасна си навистина неможам да ти се изначудам :) ...Тешко тебе си...
    А што мислиш мене ми е гајле дали ќе биди Грујо или не мене ми е жал за тоа што нема да ја биди Македонија која секој ден се повеќе и повеке запаѓа во пол.криза која некој сака да ја наметни ...А што се однесува до тоа дека нас народот не не сакал си се излахала зарем 460000 гласачи се фантоми за вас ..и тоа гласачи чисто македонци кои ја сакаат македонија ...А за жал вие и вашиот полтрон заев добивте ништо повеќе од 360000 мак гласви и плус Албански околу 70 -80 илјади ..Тука има разлика кој отиде во Швајџарија да им го лижи газот на Албанците само да гласаат за него и со куп пари се расврлаше по сиромаштијата купуваше гласови ..Ако го сакаа на зајко он ќе имаше повеќе македонски гласови..
    Ќе има следна прилика ќе се уверите кој е за Македонија а кој против !
     
    На Abeja, PaLaVa, Outlook и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. veteruska

    veteruska Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2014
    Пораки:
    1.977
    Допаѓања:
    5.798
    Ти можеш за тебе да си збориш и учи албански,промени си вера стани муслиманка,јас сум си Македонка и тоа ке си останам и нема никогаш албански да учам пре би умрела него да учам албански,не сум продадена душа како тебе.
     
    На Liu му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Maro87

    Maro87 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2013
    Пораки:
    1.357
    Допаѓања:
    5.398
    Пол:
    Женски
    :o...:*
     
    На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Maro87

    Maro87 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2013
    Пораки:
    1.357
    Допаѓања:
    5.398
    Пол:
    Женски
    Ужасна шо да правам таква сум и нема менување, од ужас сите ме мразат...;(. Ми велат ти си предавник, не си патриот, не ја сакаш твојата земја, платеник си ти....Еееее таква сум
     
  13. Liu

    Liu Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2016
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    2.498
    Пол:
    Женски
    Епа штом сите те мρазат тρеба малκу да се подзамислиш......

    П.С. Темата е отвоρена за животот и ρаботата на Џоρџ Соρос, а не за полемиκи за Гρујо и зајκо. Сите со κоментаρите сте офф. Ве молам полемиκи и дебати за маκедонсκите политичаρи, κој е патρиот а κој пρедавниκ водете во темите одρедени за тоа. Ајде малκу неκој фаκт за Џоρџ Соρос да се запознаеме подобρо со неговата ρабота, гледишта, психоанализа..... Јас почнав ниκој не се надовρза....
     
    На daylight, PaLaVa, Outlook и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки






     
    На Outlook му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Бидејќи темава е за Сорос, ќе кажам за нив, без да се мешам во некоја политика.
    Јас сум против - поради тоа што откако истражив малку повеќе за нив, видов дека каде и да е замешан Сорос доаѓа злото и се случува нешто негативно.
    Се добива целокупен впечаток дека постојат и целта им е само преку огромни пари да владеат, со краен резултат да живее злото и да се шири само негативното во човечкото постоење.
     
    На ADOKI, PaLaVa и Outlook им се допаѓа ова.
  16. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Иако не ми се допаѓаат неговите активисти :D, Сорос со своите милиони, милијарди, влијание и успеси во животот е човек кој може да послужи за инспирација.
     
    На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    Like za linkovite ... a, moze i na forumov nekoj kje sogleda nesto, a mozebi i ne, sepak LIke sto sepak ima kriticka masa koja razmisliva posiroko i sfakja sovremeni vestici i plasila ne postojat, od sekogas imalo INTERES I SAMO INTERES = PARI I MOKJ.Jeah, Soros e nikoj i nisto, nema sluzbi nikoj za nikogo ne raboti, taman rabota ... TOA SE ZA LJUBOFFF I NEMA MIR DODEKA NEMA PRAVDA ... EJ, MAKEDONIJO RAZBUDI SE !!!!
     
    На ADOKI и Prijatelot им се допаѓа ова.
  18. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    Auu dete, kogo ne go sakaat ili kogo TI ne sakas, a sebe ako se smetas za narod maf ni e rabotata,ode i drzava i se.
     
    На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки

    Секој човек со малку памет треба да ги погледне линковите бидејќи таму е вистината и вистинската слика.
    Моето мислење за Сорос и таквите организации е премногу брутално за ваков женски форум затоа нека остане тајна. Искрено се надевам дека некој ќе ги изгледа линковите и ќе дознае тоа што треба.
    За дискусија треба двете страни да се потковани со знаење...
     
    На ADOKI и Outlook им се допаѓа ова.
  20. Maro87

    Maro87 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2013
    Пораки:
    1.357
    Допаѓања:
    5.398
    Пол:
    Женски
    А јас ако пишав дека стварно ме мразат мислиш вистина е??? Има и такви ама не ги знам кои се, и Џорџ Сорос не е штетен за оваа држава..