1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сорос - за и против

Дискусија во 'Политика и настани' започната од daylight, 5 февруари 2017.

  1. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Samo gradonacalnik ...ccc toj e lider na ona sto treba da bide najgolema opoziciona partija ne e samo gradonacalnik so nekolku milioni na konto i dosta so tie prerenja mozoci, ne znam cij povekje e ispran.
     
  2. Frose Nose

    Frose Nose Активен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2017
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    322
    Пол:
    Женски
    Зборам од функции кои ги има затоа што само така можеш да ја упропастиш државата како опозиционер шансите ти се скоро никакви затоа што државата го има репресивниот апарат.
    За тоа кој колку има на конто е глупо да разговараме после се што слушнавме. Едно е да имаш фирми и легално да работиш за да заработиш имајки го целиот државен апарат на врат, а сосема друго е да станеш милионер со функциомнерска плата која за воља на вистината не е нешто посебно голема.
    Јас кога слушам критики кон невладините, кон опозицијата... се прашувам на што ќе личеше државава да не беа тие невладини организации, ќе живеевме како во времето на Тито ќе имаше само една вистина.
    Секоја нормална власт сака да биде критикувана а овде секој кој мисли поразлично е прогласуван за државен непријател.
     
    На Yowannty, Afroditaaa и theowndemon им се допаѓа ова.
  3. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Izleguvame od temata ZZ ne e tama za razgovor, toj e potrcko za tugji interesi i za vlast po sekoja cena ... a be za bombite de, so koi ZZ ucenuva i svoi lugje sto bi rekol ZZ toa se privatni razgovori, vrz osnov na tel razgovor nikoj ne moze da bide osuden, treba da napravi zlodelo. Tie se svesni za toa, i ne se pusteni za da seriozno se zatvori nekoj zs prvo ZZ ne kje bese aboliciran I TOA DVA PATI do sega, mlad e covekot ima vreme za uste abolicii ako go prekrca ova .... Vo sto da veruvam, vo sareni revoluci po terk od drzava vo drzava, ne mi gubi vreme te molam ova e zastarena tema, ako ti se vrti vo krug vrti se, mene izostavi me od vrteleskata sto ne vodi nikade.
     
  4. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Represiven aparat? Zboruvas za istite diktatori sto bea sruseni vo koja drzava bese pred nekoja godina? Sirija ili nekoja druga bese ne me drzi za zbor ... informiraj se sto butnale i sto imaat sega. A so milionerskava smetka sakas da mi kazes od funkcioner sto kako gradonacalnik ete neka zema 1000 evra plata, stava SJO sto zema 5000e plata,a ne znae da cita ... a be za drzavata se bori i protv represii od koi edvaj odi po ulica, neli?
     
  5. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    Pa glupaci bile sto zemale pari ne znaele koja.mu e namerata zatoa ...!
     
  6. Maro87

    Maro87 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2013
    Пораки:
    1.357
    Допаѓања:
    5.398
    Пол:
    Женски
    Да живее Џорџ Сорос :inlove:
     
    На Afroditaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Asteri

    Asteri Активен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2017
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    Ова е само барање виновник за бедотијава што ни се случува 25 години секогаш се наога виновникот ама никако да прекине арамилакот во оваа држава.
     
    На sjdgo, LollySky и daylight им се допаѓа ова.
  8. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    A be kje zivee kolku sto mu e vekot :) a bajgi star e vekje :) aka fashist I svetot ne vika bas da zivee posledno vreme, slabo :) taka sto ako te plakja podobro nadevaj se na negoviot naslednik zs I on e samo sluga I zamenliva roba :)
     
  9. Maro87

    Maro87 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2013
    Пораки:
    1.357
    Допаѓања:
    5.398
    Пол:
    Женски
    не сум платеник на Сорос не земам пари од него, си имам свое мислење и си го кажувам. Воопшто не прави лошо за земјата па кој како го сфати си е негово
     
  10. veteruska

    veteruska Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2014
    Пораки:
    1.977
    Допаѓања:
    5.798
    Целта на сорос е да се оцрни Никола Груевски колку што можно повеќе и заедно со сдс да прикажат како Вмро е криманално и правење филмови за да поверува народот дека е така,знаете онаа сто пати повторена лага станува вистина.
     
  11. Maro87

    Maro87 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2013
    Пораки:
    1.357
    Допаѓања:
    5.398
    Пол:
    Женски
    ВМРО е криминална партија, со самиот проект Скопје 2014 го покажува тоа. Т.е. тоа им е најголемиот криминал заедно со патиштата сега кои се прават со браќата им кинези...а за претходните криминали не се коментира...
     
  12. veteruska

    veteruska Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2014
    Пораки:
    1.977
    Допаѓања:
    5.798
    Заев не дојде во Кумановскиот суд избегава и не само тоа има кривични за пуч,за едно евро за вицето и уште еден куп кривични и кој е сега криминалец а?
     
  13. Asteri

    Asteri Активен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2017
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    Е добро ајде Заев е криминалец а што се Груевски и сите околу него?
     
  14. Maro87

    Maro87 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2013
    Пораки:
    1.357
    Допаѓања:
    5.398
    Пол:
    Женски
    Сите се за нив криминалци и предавници, ама ДПМНЕ се чисти ко солза и патриоти. И мислат добро на оваа држава, додуша тие си мислат така и нвните членови, симпатизери и остала багра на перени мозоци...
     
  15. veteruska

    veteruska Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2014
    Пораки:
    1.977
    Допаѓања:
    5.798
    Не ми е јасно ако толку сдс е чиста некриминална зашто се плаши од нови избори а?
     
  16. Maro87

    Maro87 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2013
    Пораки:
    1.357
    Допаѓања:
    5.398
    Пол:
    Женски
    А зошто ДПМНЕ се плаши од СЈО а????
     
  17. veteruska

    veteruska Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2014
    Пораки:
    1.977
    Допаѓања:
    5.798
    Сјо нема кредибилитет никаков и тоа го докажа. Заев го аболицира од пуч што значи дека сјо го штити сдс, а ти очигледно немаш одговор и на мое прашање одговараш со прашање.
     
  18. Maro87

    Maro87 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2013
    Пораки:
    1.357
    Допаѓања:
    5.398
    Пол:
    Женски
    Ќе ти одговорам не се плаши ни СДСМ од нови избори, само е чудно до пред некое време несакавте вие избори а сега обратно. Па ако има пак избори има да изгубите и нема да знаете каде ви е главата....А и оној Зврлевски простакон има кредибилитет за тоа што го прави. Ни се смее цел свет од вас бре...
     
  19. veteruska

    veteruska Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2014
    Пораки:
    1.977
    Допаѓања:
    5.798
    Ако толку сте сигурни во победата ајде тогаш на избори,зашто вака да губиме време кога нема да трае многу оваа влада,ако се формира и тоа сеуште не се знае, иако Сдс ја прифати платформата за двојазичноста на цела Мк.
     
  20. Maro87

    Maro87 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2013
    Пораки:
    1.357
    Допаѓања:
    5.398
    Пол:
    Женски
    Ајде мене не ми пречи да имаме избори а помалку се плашам од тоа, нека ви се исполни желбата. Баш утре ќе му спомнам на тетин ми за тоа немај гајле...:D