1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сорос - за и против

Дискусија во 'Политика и настани' започната од daylight, 5 февруари 2017.

  1. veteruska

    veteruska Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2014
    Пораки:
    1.977
    Допаѓања:
    5.798
    Тебе не ти пречи но на Заев му пречи зашто ке изгуби катастрофално затоа што повеќето што гласале за сдс сега се кајат,тие не знаеле дека Заев ке ја Албанизира Македонија и дека ке ја дели,сега ситуацијата е поинаква и затоа мислам дека ке изгубите катастрофално.
     
  2. Maro87

    Maro87 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2013
    Пораки:
    1.357
    Допаѓања:
    5.398
    Пол:
    Женски
    Верувај таму што ќе ти кажат во штаб, ахха ме насмеа сега. Ти стварно мислиш дека ќе победите доколку има избори...
     
  3. veteruska

    veteruska Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2014
    Пораки:
    1.977
    Допаѓања:
    5.798
    Сите што гласале за сдс што сум ги прашала сите викаат дека никогаш повеке нема да гласаат за сдс,затоа освести се девојко нека не ти го перат мозокот од штабот на сдс.
     
  4. Maro87

    Maro87 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2013
    Пораки:
    1.357
    Допаѓања:
    5.398
    Пол:
    Женски
    Мене никој не ми го пере мозокот извини...
     
    На Afroditaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    ЛЕЕЛЕЕЕ па баш сите што гласале за вмро јас ги прашав и рекоа веќе нема никогаш повеќе да гласаат за вмро туку за сдсм .

    Таман значи, се погоди ситуацијата овие ти што си ги прашала гласачи ќе си идат и ќе дојдат другиве јас што сум ги прашал. И на крај пак исто

    ЛЕЛЕЕЕЕЕЕЕЕ која среќа еј значи.

    А таман се уплашив , викам овие на ветрушка избегаа , и кога гледам нови дошле. Пуффф се спасивме.
    Ќе продолжиме ние соросоидите да го уништуваме светото Вмро.
     
  6. Maro87

    Maro87 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2013
    Пораки:
    1.357
    Допаѓања:
    5.398
    Пол:
    Женски
    @Yipman2 остави ги сите тие свети членови на ДПМНЕ да си се во своја заблуда и да си кажуваат овде приказни во кои самите тие си веруваат и никој друг. А ние и понатаму во нивни очи ќе си останеме комуњари, соросоиди, предавници, шиптари и незнам што уште не...
     
  7. Maro87

    Maro87 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2013
    Пораки:
    1.357
    Допаѓања:
    5.398
    Пол:
    Женски
  8. Bezopasna2002

    Bezopasna2002 Активен член

    Се зачлени на:
    29 март 2017
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Toa sto Soros go dobiva ako stetno vlijae na Makedonija e edna povisoka agenda, koja nie obicnite smrtnici ne mozeme da ja razbereme. Se razbira on e vekje miljarder, nego parite ne mu se bitni zatoa sto vekje gi ima. Ama bitna mu e mokjta a taa se dobiva so toa sto se nametnuva vrz cel eden narod za da mu vrsat uslugi so koi sto toj ke ja ispolni svojata agenda. Samo kolku za informacija, familijata Rotshield - koja e edna od pette najvlijatelni familii od cel svet, od kogo duri i svetskata banka zema pari na zaem - finansiski gi podrzuvale i dvete strani vo edna vojna. Za nekogo e tesko toa da go razbere, megjutoa taka se dobiva mokj, celta e dominantnosta. Isto kako so Amerika sto saka da dominira so svetot, taka i Soros.
    Da, Soros e eden od vinovnicite za iseluvanjeto na mladite so toa sto ja potkupuva cela nasa vlada a i site okolu (za nego sme site sitna riba) a se znae korupcijata sto nosi, samo uste povekje korupcija, ekonomski pad, prostotilak itn. Za Kembridz sistemot - i te kako oni se del od nametnuvacite na ovoj sistem. Lesno e da se upravuva so prost i neuk narod, zatoa i go implementiraat ovoj sistem od mali noze. Nie sme krivi sto ne se bunime protiv nego. Znaci i narodot sto zivee vo Makedonija ima bezvezen mentalitet, cekame sve od nebo da ni se padne bez da gi zavratime rakavite. Sepak ke recam deka ovieraboti pridonesuvaat da se dobie posakuvanata reakcija ili rezultat. Na sekoja akcija ima soodvetna reakcija, i toa e cista psihologija. Da ne se zalazuvame, i nie kako narod, ni vmro ni sdsm ne sme nikoj svetci, ama nemoj da go branis Soros, zasto pogolemo zlo od takvite ko nego nema na svetot. Treba samo povekje da se informiras i se ke ti stane jasno.
     
    На Lefk му/ѝ се допаѓа ова.
  9. V.odolija

    V.odolija Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2014
    Пораки:
    1.173
    Допаѓања:
    20.843
    @Bezopasna2002 каде жити се виде дека сум го бранела Сорос??? Сорос сум го бранела бе еј.Нит ме интересира нит сакам да се информирам повеќе како што ми советуваш |( ако вие што ви е крив Сорос за све :rofl: имате време да се информирате да цитирате по форуми и да солите памет , слободно хејтајте го ако така ви е по лесно на душичката и во штабот :D
    Сигурно му горат ушите од вас :rofl::tmi::headbang::headbang:
    Еве денес у 10 имам закажано кафе со другарка од Австрија, па ќе го хејтаме Сорос пуст да е што не раздели.
     
  10. Bezopasna2002

    Bezopasna2002 Активен член

    Се зачлени на:
    29 март 2017
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Не мораш да се информираш срцка, тоа си е твое право. Ама тоа автоматски значи дека не си во состојба да дискутираш на таа тема.
     
  11. V.odolija

    V.odolija Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2014
    Пораки:
    1.173
    Допаѓања:
    20.843
    @Bezopasna2002
    Се согласувам дека само плачковци се во состојба да дискутираат за тема срцка.Тие на кои им е крив Сорос и што никако да се затопли времево.
     
  12. Црна Ружа

    Црна Ружа Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    1.000
    Допаѓања:
    3.684
    Пол:
    Машки
    dokogavaka
    smrd za sorosidite
    vecna : D
     
  13. Bezopasna2002

    Bezopasna2002 Активен член

    Се зачлени на:
    29 март 2017
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
     
  14. V.odolija

    V.odolija Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2014
    Пораки:
    1.173
    Допаѓања:
    20.843
    @Bezopasna2002 Ајде прошетај си се до штабот расположи се не туку ме цитирај , кај ме најде да ме цитираш цел ден, толку ли ти е досаден животот.
    Јас растам и ќе пораснам уште ама вие ќе си останете на 10 годинки цел живот.
     
  15. Bezopasna2002

    Bezopasna2002 Активен член

    Се зачлени на:
    29 март 2017
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Ne be zlatno, ich ne mi e dosaden zivotot, non stop ima deshavki u Melburna grada... I nemam shtab - kolku za informacija, a se nadevam deka ke porasnes poveke od mene, ne ti go pozeluvam sprotivnoto ;)
     
  16. V.odolija

    V.odolija Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2014
    Пораки:
    1.173
    Допаѓања:
    20.843
    Тогаш златна кај ме најде да ме цитираш сто пати, шетај си го Мелбурна хејтај го Сорос и остај ме на раат.
     
  17. hardcore

    hardcore Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2016
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Машки
    За. Тој е симпатијата на форумџиките.
    [​IMG]
     
  18. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Државата најубаво се сака од странство, нели?
    Ми се повраќа од такви што од Мелбурн ставаат ред во државава :puke:
     
    На theowndemon, *Amethyst* и daylight им се допаѓа ова.
  19. daylight

    daylight Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    3.142
    Допаѓања:
    4.115
    Хојт Ји: Обвинувањата за влијанието на Сорос врз Балканот се претерани

    - Последните приказни и обвинувања за активностите на Фондацијата Отворено општество на Балканот се претерани. Да расчистам дека напорите на владите на САД и ЕУ се нивни, а не под влијание на било која личност или фондација. Напротив, обратна е ситуацијата, поединци во НВО-секторот ја поддржуваат политиката на ЕУ и САД која се залага за владеење на право, почитување на човековите права и слободни медиуми во овие земји. Имаше соработка со ЕУ и САД за некои проекти од Фондацијата Отворено општество, но на многу помало ниво од она што се претставува
    - рече Ји.

    Целиот текст може да се прочита во горниот линк.
     
  20. Zlatna12345

    Zlatna12345 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2016
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    842
    Пол:
    Женски
    Koga ke najdes se i sesto da obvinuvas osven sebe, sopstveniot narod i sopstvenata drzava...
    Od ova si patime.