1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Состави

Дискусија во 'Канта' започната од loveintheair, 3 мај 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. loveintheair

  loveintheair Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2013
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  3
  Decki aj ke ve zamolam koj ke mozi da mi pomogne okolu ovie dve temi:
  1.Kiril i Metodij - za zivotot
  2. Kliment Ohridski - pohvalno slovo
  znaci treba da se pisuvani kako na umetnicki stil ne da se raskazuva samo roden e tamu i tamu napravil ova i ona tuku taka malce kako so umentost, na primer kako niz hristijanstvoto da go prikazis toa sto go napravile tie... :$ fala na toj so ke mi pomozi <3 8) :*
   
  На Black_Mermaid му/ѝ се допаѓа ова.
 2. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.535
  Пол:
  Женски
  Дупла тема :!:

  Еве ја другата тема каде што можеш да го поставиш истото прашање: http://forum.femina.mk/obrazovanie/sostavi-t8261/

  и разгледајте пред да отворите нова дупла тема :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.