1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Со кој филмски наслов ќе ја опишете вашата врска?

Дискусија во 'Насмевка' започната од Bitter-Sweet, 29 август 2015.

 1. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.336
  Допаѓања:
  64.012
  Пол:
  Женски
  Ваква тема не забележав па решив да ја поставам. Значи, како што кажува насловот на темава, со кој наслов од филм би ја опишале вашата врска со партнерот? Значи само со насловот, не со она што се случува во филмот. Еве јас мислам дека соодветен наслов за мојата е Pain and gain.
   
 2. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.844
  Допаѓања:
  50.366
  Пол:
  Женски
  Friends with Benefits:rofl:
   
  На Summerlover, krofnicka27, 2212 и 3 други им се допаѓа ова.
 3. AziskaStrslenka

  AziskaStrslenka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  412
  Допаѓања:
  3.505
  Пол:
  Женски
  Може серија?
  Луд збунет нормален :clap:
   
  На Summerlover, crazylady и Kukla994 им се допаѓа ова.
 4. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.374
  Пол:
  Женски
  Овде за љубовен триаголник се работи? 8)
   
 5. AziskaStrslenka

  AziskaStrslenka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  412
  Допаѓања:
  3.505
  Пол:
  Женски
  Ех да имаше само три агли :lol:
   
  На Summerlover му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Bella.FCB

  Bella.FCB Активен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  203
  Пол:
  Женски
  Friends with benefits :lol::l:
   
 7. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.595
  Допаѓања:
  23.882
  Пол:
  Женски
  Војна академија хаха во случајов јас сум (м)ученик :lol:
   
 8. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Популарен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  956
  Допаѓања:
  7.423
  Пол:
  Женски
  The Beauty and the beast
   
  На Rama, crimson, Згодно Момче и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. lovely97

  lovely97 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2016
  Пораки:
  710
  Допаѓања:
  9.085
  Пол:
  Женски
  Од сите филмови што ги имам гледано во никој не се пронаоѓам со дечкото. Ние сме си самите режисери на нашиот комедија - романтичен филм. :)
   
 10. bebuf17

  bebuf17 Активен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2016
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  444
  Пол:
  Женски
  Me before you