1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Со кој член...

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Таа Сум, 28 септември 2017.

 1. Таа Сум

  Таа Сум Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2016
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  617
  Пол:
  Женски
  Правилото на играта е членот над вас да постави прашање кое почнува со ,,Со кој член..." а тој после него да одговори. Прашањата можат да бидат ,,Со кој член би пиела кафе" или ,,Со кој член си пиела кафе" ^_^

  Јас поставувам прашање, членот под мене одговара и поставува ново.

  Со кој член би правела ајвар? :lol:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.584
  Допаѓања:
  59.306
  Пол:
  Женски
  Со @carangigia :D

  Со кој член би одел/а во кино да гледаш хорор филм?
   
  На Lolo5, carangigia и zokystanoevsky им се допаѓа ова.
 3. carangigia

  carangigia Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2017
  Пораки:
  771
  Допаѓања:
  4.827
  Пол:
  Женски
  Со @elimkd ;)

  Со кој член би ја чистела твојата куќа/стан ?
   
  На ADOKI, Lolo5 и elimkd им се допаѓа ова.
 4. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.049
  Допаѓања:
  159.481
  Пол:
  Женски
  @Dust :D пошто ништо нема да средиме туку ќе си нарачаме пица

  со кој член би размениле книга?
   
  На Lolo5 и Dust им се допаѓа ова.
 5. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  4.467
  Допаѓања:
  33.636
  Пол:
  Женски
  Со @blonde_supergirl
  Со кој член делиш ист вкус за музика?
   
  На ADOKI, Lolo5 и blonde_supergirl им се допаѓа ова.
 6. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.049
  Допаѓања:
  159.481
  Пол:
  Женски
  На Lolo5 и Someonespecial им се допаѓа ова.
 7. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.964
  Допаѓања:
  162.465
  Пол:
  Женски
  @GrevMk :P :smoke:
  Со кој член би отишле на кампување?
   
  На Lolo5 и GrevMk им се допаѓа ова.
 8. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.049
  Допаѓања:
  159.481
  Пол:
  Женски
  пак со тебе хахаах
  со кој член би оделе на журка
   
  На Lolo5 и Someonespecial им се допаѓа ова.
 9. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.147
  Допаѓања:
  912
  Пол:
  Женски
  Со @Someonespecial.
  Со кој член би оделе на литургија во недела?
   
  На Lolo5 и Someonespecial им се допаѓа ова.
 10. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.049
  Допаѓања:
  159.481
  Пол:
  Женски
  со никој. не одам на литургија
  со кој член би одела во шопинг
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.484
  Допаѓања:
  53.930
  Пол:
  Женски
  Со @stetoskop
  Со кој член би одела на концерт?
   
  На Lolo5 и stetoskop им се допаѓа ова.
 12. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.049
  Допаѓања:
  159.481
  Пол:
  Женски
  со @John Snow
  со кој член би можела до утре да збориш
   
  На Lolo5 и John Snow им се допаѓа ова.
 13. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  1.069
  Допаѓања:
  6.141
  Пол:
  Женски
  So @Rama :)
  Со кој член не се сложуваш воопшто?
   
  На Rama и Lolo5 им се допаѓа ова.
 14. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.049
  Допаѓања:
  159.481
  Пол:
  Женски
  не знам таков.

  на кој член би му отишле на ручек?
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  152.338
  Na @Kolumbo
  So koj clen bi otisol na odmor?
   
  На Kolumbo и Lolo5 им се допаѓа ова.
 16. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  29.026
  Пол:
  Женски
  Со @Bitter-Sweet бирај место:mm:
  Со кој член би идел/а на куглање?
   
  На Lolo5 и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 17. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.484
  Допаѓања:
  53.930
  Пол:
  Женски
  Со @baba Rada
  Со кој член би оделе на кафе?
   
  На baba Rada, Lolo5 и Kolumbo им се допаѓа ова.
 18. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  152.338
  So @Dadusicka
  So koj clen bi se vozele na motor?
   
  На Lolo5, Kolumbo и Dadusicka им се допаѓа ова.
 19. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.361
  Допаѓања:
  87.297
  Сo @referentka
  Сo кoј член би плaчелa?
   
  На referentka и Lolo5 им се допаѓа ова.
 20. zokystanoevsky

  zokystanoevsky Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2017
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  823
  Пол:
  Машки
  Со @zokystanoevsky во огледало.
  Со кој член лично се знаете?
   
  На Petra777, Lolo5, elimkd и 2 други им се допаѓа ова.