Со кој член...

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Таа Сум, 28 септември 2017.

 1. Таа Сум

  Таа Сум Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2016
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  612
  Пол:
  Женски
  Правилото на играта е членот над вас да постави прашање кое почнува со ,,Со кој член..." а тој после него да одговори. Прашањата можат да бидат ,,Со кој член би пиела кафе" или ,,Со кој член си пиела кафе" ^_^

  Јас поставувам прашање, членот под мене одговара и поставува ново.

  Со кој член би правела ајвар? :lol:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.614
  Допаѓања:
  48.933
  Пол:
  Женски
  Со @carangigia :D

  Со кој член би одел/а во кино да гледаш хорор филм?
   
  На Lolo5, carangigia и zokystanoevsky им се допаѓа ова.
 3. carangigia

  carangigia Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2017
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  4.721
  Пол:
  Женски
  Со @elimkd ;)

  Со кој член би ја чистела твојата куќа/стан ?
   
  На ADOKI, Lolo5 и elimkd им се допаѓа ова.
 4. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.723
  Допаѓања:
  141.431
  Пол:
  Женски
  @Dust :D пошто ништо нема да средиме туку ќе си нарачаме пица

  со кој член би размениле книга?
   
  На Lolo5 и Dust им се допаѓа ова.
 5. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  29.569
  Пол:
  Женски
  Со @blonde_supergirl
  Со кој член делиш ист вкус за музика?
   
  На ADOKI, Lolo5 и blonde_supergirl им се допаѓа ова.
 6. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.723
  Допаѓања:
  141.431
  Пол:
  Женски
  На Lolo5 и Someonespecial им се допаѓа ова.
 7. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.048
  Допаѓања:
  160.511
  Пол:
  Женски
  @GrevMk :P :smoke:
  Со кој член би отишле на кампување?
   
  На Lolo5 и GrevMk им се допаѓа ова.
 8. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.723
  Допаѓања:
  141.431
  Пол:
  Женски
  пак со тебе хахаах
  со кој член би оделе на журка
   
  На Lolo5 и Someonespecial им се допаѓа ова.
 9. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.135
  Допаѓања:
  890
  Пол:
  Женски
  Со @Someonespecial.
  Со кој член би оделе на литургија во недела?
   
  На Lolo5 и Someonespecial им се допаѓа ова.
 10. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.723
  Допаѓања:
  141.431
  Пол:
  Женски
  со никој. не одам на литургија
  со кој член би одела во шопинг
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.323
  Допаѓања:
  53.780
  Пол:
  Женски
  Со @stetoskop
  Со кој член би одела на концерт?
   
  На Lolo5 и stetoskop им се допаѓа ова.
 12. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.723
  Допаѓања:
  141.431
  Пол:
  Женски
  со @John Snow
  со кој член би можела до утре да збориш
   
  На Lolo5 и John Snow им се допаѓа ова.
 13. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  954
  Допаѓања:
  5.084
  Пол:
  Женски
  So @Rama :)
  Со кој член не се сложуваш воопшто?
   
  На Rama и Lolo5 им се допаѓа ова.
 14. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.723
  Допаѓања:
  141.431
  Пол:
  Женски
  не знам таков.

  на кој член би му отишле на ручек?
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.667
  Допаѓања:
  148.180
  Na @Kolumbo
  So koj clen bi otisol na odmor?
   
  На Kolumbo и Lolo5 им се допаѓа ова.
 16. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  29.001
  Пол:
  Женски
  Со @Bitter-Sweet бирај место:mm:
  Со кој член би идел/а на куглање?
   
  На Lolo5 и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 17. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.323
  Допаѓања:
  53.780
  Пол:
  Женски
  Со @baba Rada
  Со кој член би оделе на кафе?
   
  На baba Rada, Lolo5 и Kolumbo им се допаѓа ова.
 18. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.667
  Допаѓања:
  148.180
  So @Dadusicka
  So koj clen bi se vozele na motor?
   
  На Lolo5, Kolumbo и Dadusicka им се допаѓа ова.
 19. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.141
  Допаѓања:
  85.531
  Сo @referentka
  Сo кoј член би плaчелa?
   
  На referentka и Lolo5 им се допаѓа ова.
 20. zokystanoevsky

  zokystanoevsky Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2017
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  716
  Пол:
  Машки
  Со @zokystanoevsky во огледало.
  Со кој член лично се знаете?
   
  На Petra777, Lolo5, elimkd и 2 други им се допаѓа ова.