1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Специјално Јавно Обвинитeлство (СЈО)

Дискусија во 'Политика и настани' започната од kukla21, 30 март 2016.

  1. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    А како и ја измери компетенцијата?
     
    На blackwave и galapce им се допаѓа ова.
  2. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.573
    Допаѓања:
    171.537
    Пол:
    Женски
    Според јавно објавените факти и дел од нејзиното CV, барем оној дел што е познат на јавноста.
    И сите глупости што ги направи до сега не укажуваат на чесно лице што треба правда да истера
     
  3. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Кои јавно објавени факти? Кои глупости ги направила до сега?
    ВМРО пукна фалејќи ја кога ја избраа, за после да почне да плука по неа. Тоа што не ја бива за јавни говори, не значи дека не си ја познава работата и дека не е стручна. Едноставно има луѓе кои се речити и онакви кои ги фаќа паника при говор во јавност. Бар женава има доблест да си признае дека не ја бива и не се пика со сила, па и отстапила место на Ленче да го брка тој дел од работата.
     
    На blackwave, galapce, cresa-jagoda и 7 други им се допаѓа ова.
  4. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.573
    Допаѓања:
    171.537
    Пол:
    Женски
    Коли, станово, земјиште..малку киксови има за лице кое треба да биде олицетворение за почитување на законите во РМ? Баш ме интересира како двајца со плата од државата купиле два стана на тие години?! И уште нејзината иронична изјава, како таа допрва ќе се збогатувала со нејзините две раце, а изворот на богатството било наследството од родителите. Е богами, тоа не е со нејзите две раце створено освен ако не го купила во последниве неколку години на име на родителите..
    Тоа што не ја бива за јавни говори ич не ме интересира, ме интересира што ќе се постигне со парите на народот и дали ако утре (без разлика дали како СЈО или ЈО) се приложат докази, ќе ги пикне во затвор и Заев и компанија..
    Искрено, јас не сум ни член ни симпатизер на ниедна политичка партија во МК, и не ги сакам ни едните ни другите, затоа кога ме цитираш ќе те замолам да не мешаш сдсм или вмро, туку може конкретно за работата на Ката да дискутираме..
    Ама дека Ката е најкомпетентната за оваа позиција не може да ме убеди апсолутно никој..
     
    На Ethrnity му/ѝ се допаѓа ова.
  5. mami blue

    mami blue Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2015
    Пораки:
    1.274
    Допаѓања:
    21.995
    Пол:
    Женски
    I mene bas me interesira od kaj im podvizen i nedvizen imot na povekjeto vmrovci,pa ne samo tuka tuku i stanovi vo stranstvo...so plata zarabotena ???
    me nervira koga nekoi raboti se nasoceni kon edna licnost,a demek drugive se svetci...ah luge ahhhhh
     
    На blackwave, galapce, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
  6. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    А зошто да не може да купи стан од пари од наследство или продадени ниви, бавчи и остало. Па цела Македонија се пресели во Скопје и купија станови. Ај на сите да анализираме потекло на пари.
    За становите, како овој Алгетајне ми звучиш - во целава оваа криминализација и партизација на државата битен е станот кој Катица го побарала. Па ако и следи по закон, што да не бара?! Ако становите во Скопје се на децата нејзини, тогаш она каде да седи? Онаа Силвана бонева, се обогати од патни трошоци и никому ништо. Се е до тоа како се презентираат информациите.

    парите на народот се спичкани за многу непродуктивни работи до наше 10то колено и никој не дига фама околу тоа, ама парите на ова обвинителство се трн во око.

    Времето ќе покаже колку ја бивало за работава.

    Ни јас не сум политички определена, ако читнеш погоре имам пишувано и за овие од СДСМ.

    Едит. И јас многу пати сум се прашувала од каде ја ископаа баш Катица за работава. Ама таа е, нек си работи.
     
    На galapce, darcy, cresa-jagoda и 6 други им се допаѓа ова.
  7. corto.maltese

    corto.maltese Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2013
    Пораки:
    475
    Допаѓања:
    1.029
    Пол:
    Машки
    Да, да, и од галерија Мартиноски најавија дека ќе ги потстиснат и потсоберат сликите само да направат место за бесценетиот ручни рад од шема на СЈО. А да се става Кејти во ист кош со Тесла, Архимед, Њутн... и притоа да се нарече генијален ум е прилично трагично. Али ај 1-ви април е па да речеме дека се зезаме и дека ти упали зезалицава.

    А не дека СЈО нема прајслес рачно работење. Кој „ручни рад“ Ленче му го правела на човечето до неа и тоа у вожња кај Македонски Брод. Јес да имаше излетување у ендек и нус производ-искршен џип, ама ручни рад мора да се испоштува и заврши до крај.

    Напишав предмети, кај прочита пресови?
     
    На Ethrnity му/ѝ се допаѓа ова.
  8. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.331
    Ова од муабети од пред кооперација или и за ова имате снимени докази
     
    На Annath, ph.orhideja, celineparis и 4 други им се допаѓа ова.
  9. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.573
    Допаѓања:
    171.537
    Пол:
    Женски
    А кој ги спичка парите до сега? Јас и ти сигурно не хаха
    Пак истиве што се на власт и опозиција, јас и ти (се надевам и ти) побогати благодарение на нив не сме..
    И воопшто не ме разбра што кажав..
    Таа може од наследство да купи што и душа сака, тоа си е приватна работа и не навлегувам во тоа..
    Таа убаво си кажа, ќе се збогатувала уште повеќе благодарение на тие две раце...е мила, парите/имотот од наследство не се збогатување со тие две раце, туку е лежи лебу да те јадам..

    И друг одговор на прашањето зошто е невозможно да ги купиле чесно становите е еден обичен одговор а ти како сакаш протолкувај го...
    Ако имаш 20тина години стаж (а мислам дека нема), а секоја година има по 12 месеци.. ако се земе во предвид дека не заработувала секогаш по 700+ евра, не може да дојде до цифрата потребна за становите освен ако не живееле од воздух без да плаќаат сметки и без да школуваат деца...
    Така да.. нема што да се дискутира. Или мамичка и татичко и ги купиле (сиротка, тоа би значело дека сепак не ги заработила со две раце) или се нечесно стекнати..

    Ич не ми е гајле, ама па имала лице и земјоделец да стане хаха
    А становите ги препишала на децата сега, кога беше јасно дека ќе дојде на функција.. Според мене за вакви работи треба да се гледа сопственост во последните 12/24месеци...
     
  10. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Значи за какви баналности се зафаќате, да се чуди човек. Небаре, сите проблеми во државата решени, па остана уште да се говори за читањето на Јанева.
    Мене пак пострашно ми што е носители на клучни ф-ции, од типот претседател, премиер..да не знаат една проста реченица да состават, без секој збор да го видат од 'потсетникот'.
     
    На galapce, cresa-jagoda, Annath и 6 други им се допаѓа ова.
  11. corto.maltese

    corto.maltese Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2013
    Пораки:
    475
    Допаѓања:
    1.029
    Пол:
    Машки
    „Во овој момент тие податоци не можеме да Ви ги соопштиме и да Ви ги објасниме“- Ленче СЈО
    ;)


    И уште нешто коа сме кај Кејти. Иако не се работи за „ручна“ туку сериска „обработка“ со континуитет од околу 4 години, која мора да се испоштува во темава:
    Шурата на ЛАТАС ја сексал КАТИЦА ЈАНЕВА
     
    На Abeja му/ѝ се допаѓа ова.
  12. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Па и да е така - што ќар има она од ќирија од 300 еур, да речеме?
     
    На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
  13. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Многу битна информација. Сега можеме мирно да спиеме.
     
    На Waka-waka, celineparis, Bozica1980 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.331
    Дудинка тебе ти е веродостоен доказ ? :lol::lol::lol:^_^^_^
    Ако...ако ...|(|( ...ајде ...уште малку остана, порадувајте се (waiting)
     
    На galapce, theowndemon, celineparis и 2 други им се допаѓа ова.
  15. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.573
    Допаѓања:
    171.537
    Пол:
    Женски
    Капка по капка, вирче ;)
    И не, не треба да ќутиме кога некој не краде, затоа што 25 години ќутиме Македонија е таму каде што е :)
     
  16. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Па може и така становите ги купила. Капка по капка - вирче. Си штеделе со мажот, јаделе леб и сол, за да ги купат. Не ме занима - имаат станови децата нејзини, нема она. Тоа е фактот, другото се е млатење празна слама.
    Дај она нека заврши работа со криминалот во државава, па нек се збогати со 300 еур.
     
    На Annath, Bozica1980 и referentka им се допаѓа ова.
  17. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.573
    Допаѓања:
    171.537
    Пол:
    Женски

    Така нека е, ајде ќе се вратиме на муабетов за една година да видиме до кај сме:hug:
     
    На Bozica1980 и kukla21 им се допаѓа ова.
  18. corto.maltese

    corto.maltese Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2013
    Пораки:
    475
    Допаѓања:
    1.029
    Пол:
    Машки
    Де бе, ни пикантерија за Кејти да не смее да се спомне?

    А што е денес веродостоен доказ?
    До што остана уште малце, да не ручате живи?:)
     
  19. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Не реков дека не може, ама на сите докази и криминали, битно е со кого се плескала оваа?! Шије ми га Ѓуро!
     
    На Bozica1980 и referentka им се допаѓа ова.
  20. mami blue

    mami blue Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2015
    Пораки:
    1.274
    Допаѓања:
    21.995
    Пол:
    Женски
    Me iznasmeavte..so lebce i solca toooolkaa ne biduva:D
     
    На Dust му/ѝ се допаѓа ова.