1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Список на модераторите по категории

Дискусија во 'За форумот' започната од bilkata, 6 октомври 2010.

  1. Dinamickid

    Dinamickid Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    27
    КОГА ЌЕ БИДЕ СЛЕДНИОТ КОНКУРС И КАКО ДА СЕ ПРИЈАВАМ !!
    што треба да правиш за време на конкурсот ?! да бидеш послушен добар да не се караш со другарчињата да не пцујаш да не збориш срамотни работи ?! :angel: |( :clap:
     
  2. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Претпоставувам, велам претпоставува дека нема да биде наскоро,бидејќи последниот конкурс беше пред неполни 3/4 месеци
    Кога ќе биде ќе видиш во темата,Конкурс за модератори,објава од Билката, ќе си ги прочиташ условите,правилата и се што треба останато, како и начинот на пријавување.

    А тоа(подвлеченото во твојот пост), тоа никој не треба да го прави,небитно дали си админ,модератор,член на годината или било што друго.
     
    На Dinamickid му/ѝ се допаѓа ова.
  3. i...ja

    i...ja Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2012
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    177
    Имам забелешки околу модераторката во религија :) , многу е пристрасна околу верски прашања и воопшто не излегува во пресрет на членовите. Кога ќе побараш објаснување зошто навреди упатени кон тебе стојат, а твоите ги брише, не се удостојува да даде одговор.
     
  4. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Јас ти одговорив на пораката зошто се избришани мислењата.Не е дозволено расправање,навреди, провоцирање во темите.
     
  5. i...ja

    i...ja Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2012
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    177
    Ти во пораката ми одговори со два збора, а не ми одговори зошто навредите упатени кон мене стојат, и покрај тоа што ти испратив нова порака, нели беше така? Можеби си религиозна, ама тоа не значи дека треба да вадиш од контекст. Или бришете како што треба, не селективно, или избришете ги сите мислења поврзани со таа дискусија.
     
    На Orthophill, ane.bella и Danilela им се допаѓа ова.
  6. manja666

    manja666 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    1.144
    Допаѓања:
    17.998
    Пошто не сум многу запознаена со модераторите и кој во која тема брише решив да пишам овде .
    Темата Општи прашања според мене воопшто не треба да ја има зашто на се личи освен на тема во која може да се постави некакво прашање . Секој си брише што му одговара а некакви си ептен безвезни прашања си стојат . Кој и да го избришал моето прашање сметам дека треба барем да ми пише во ЛП зашто е избришано . Офф топик беше или вашето височество мисли дека не е битно и немора да се одговори ?
     
    На Danilela му/ѝ се допаѓа ова.
  7. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Покрај тоа што не си запознаена со листата на модератори, гледам дека не си запознаена ниту со правилата на форумот коишто мора да се прочитаат. Еве конкретно на што мислам:
    а ниту со правилата на темата Општи прашања:
    Само треба да напишете лична порака до модераторот на категоријата, и се ќе ви биде фино објаснето, нема потреба од дрскости и височества по темите, културни луѓе сме нели? ;)
     
  8. manja666

    manja666 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    1.144
    Допаѓања:
    17.998
    Последното прашање од темата е за мемориска картичка , има тема за мобилни телефони и девојчето можело да праша таму, мислењето не е избришано .
    Mishela исто така има прашано за лосион за тело а такви теми има милион , и ова прашање не е избришано .
    Ги земав само претходните две прашања за пример а ги има уште многу такви по темата. Е сега објасни ми која е разликата помеѓу моето општо прашање и нивното ? Зашто јас не ја гледам .
    Впрочем не ми беше толку битно што сте го избришале мислењето , само сакав да ви се обратам дека не сте еднакви спрема сите во однос на бришењето мислења .
     
    На ane.bella му/ѝ се допаѓа ова.
  9. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Можеше да ме прашаш по ЛП ама еве ќе ти одговорам тука.
    Моментално само јас сум вклучена од таа категорија, а поради некој технички проблем не ми ја отвора претпоследната страница (сигурно и сами сте се соочиле со таков проблем), не ни можам да видам какви прашања има, па штом се вклучи друг модератор ќе среди.

    А штом сметаш дека треба да се избрише нешто, а не е избришано, пријави на извичникот, напиши причина, па ќе средиме. Јас не гледам ништо пријавено.
     
  10. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    А не мислите дека со тајноста на ЛП се крие само пристрасноста на модераторите?
    Што има лошо ако отворено се праша.. можеби и ако има тема (можда и има) во која членовите ќе можат да добијат обраложение, совет или мислење од модераторите, ќе добивате и помалку ЛП, зошто нели наместо да прашам, ќе прочитам што веќе сте одговориле некому за иста работа.
     
    На ane.bella, sesilija, glow и 7 други им се допаѓа ова.
  11. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски

    Ист ќе биде одговорот,без разлика дали е по лп или јавно.
     
  12. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Разликата е што сите ќе можеме да го прочитаме :)
     
  13. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Така само ќе се пренатрупува форумот со оф топици и слично.Нема пристрасност од страна на модераторите, така да нема што да се крие :)
     
    На Lux му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Осеќам дека списокот ќе биде проширен во скоро време ^_^ ^_^
     
    На Ammy.Lee му/ѝ се допаѓа ова.
  15. ana.n18

    ana.n18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2012
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    56
    а кај кого да се обратам за проблеми со account-от?
     
  16. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Кај администратор.
     
  17. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Гледам има многу модераторки.Па ако смее сакам да прашам како настанаа модераторки,што придонесиа за тоа?
    Да не ме разбери некој погрешно :!: немамм ништо против модераторите,чисто само прашувам! :!:
     
  18. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ^постои период на конкурси, тогаш се пријавуваш одговараш на соодветните прашања/информации кои треба да ги доставиш при пријавувањето, и тимот на Фемина потоа одлучува....последниот конкурс беше некаде ноември/декември,еве погледни:

    za-forumot/konkurs-za-moderatori-t9235/

    така да сега ти преостанува да го чекаш следниот доколку си заинтересирана ;)
     
    На tea4e и hrcace им се допаѓа ова.
  19. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Ако смејам да прашам ,когаа е наредниот конкурс ?
    Заинтересирана сум,но изгледа немамм шансии, ;( можеби немамм многу мислења големо цветче... ;(
     
  20. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Предходниот беше пред неколку месеци и уште не се назначени новите, така да за другиот треба да помине многу време. :)