1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Спондилоза

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Srna-3, 2 јуни 2012.

  1. Srna-3

    Srna-3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2011
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    71
    So godini veke majkami maka maci so bolki vo grbot i racete(ima i silci). Ne sakase da me poslusa da odi na doktor nitu da si zeme boluvanje.. Golema sreka sto umeam da masiram pa sekoj den ja masirav i nakako i pomagav. poslednava nedela problemot stana pogolem pocuvstvuva jaki bolki vo vratot i taka so denovi se dodeka ne bese veke ocigledno deka nemoze da izdrzi pa otide na doktor ja snimaa i i utvrdija Spondiloartriozni promeni, znaci eden vid spondiloza. No problemot e sto i pokraj nekolkute vrsti na inekcii i tableti koi gi prima nea nisto ne i pomaga i smenija duri i terapija no pak nisto sekoj de ja boli se poveke. citav nekade deka medikamenti ne pomagaat toa mora da si go pomine odredeniot period pa duri potoa medikamentite ke pokazat nekoe dejstvo,ama jas ne sakam da veruvam vo toa, ne znam sto da pravam nemozam da ja gledam majkami vo vakva porazitelna polozba :( ako moze nekoj da mi kaze sovet, ili nekoj ako veke imal slicen problem dali znae nekoj priroden lek ili nesto drugo sto mu pomognalo.. fala odnapred
     
  2. G.G

    G.G Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2011
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    340
    Пол:
    Женски
    Spondiloza

    Има една програма за спондилоза Бонавита еве ти бројче 3222-780 се наоѓа на Партизанска 21 влез 2Л-13 јавете се и информирајте се
    се надевам дека помогнав поздрав
     
  3. Srna-3

    Srna-3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2011
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    71
    Fala mnogu ke se obidam i so ova!
     
  4. Nonbob

    Nonbob Нов член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2023
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo
    Dali spondilozata ve sheta od leva na desna strana na glavata i ramenjata ?