1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Спојување на парови

Дискусија во 'Врски' започната од RainBow, 10 октомври 2011.

  1. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Имате другарка што е слободна, дечко ви има другар што е слободен. Дали правите обид да ги споите? Дали сте се нашле во слична ситуација? Или можеби не сакате да се мешате во туѓи работи, може и исходот да не излезе ко што треба, па да завршите без другарка? Или имате лошо искуство самите од ова откако некој се обидел да ве спои, па не сакате и други да поминуваат низ истото?

    Инспирација за темава ми беше баш тоа што јас и дечко ми пред некое време наместивме другарка и другар, ама се уште не знаеме што точно ќе се случи. Двајцата беа сингл подолго време, сметавме дека си одговараат, па зошто да не? Можеби и ќе им тргне работата. :)
    Сигурна сум дека имате искуства на темава, па може да продискутираме.
     
  2. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Cо безопасна ги спојувам :rofl:
    Oн топик
    Eпа еднаш успеав да ја спојам другарка ми со 2ца браќа, по грешка, не ни знаевме
    и од тогаш не спојувам парови
    Aјде бре, на оваа возраст мислам дека сме доволно созреани сами да се споиме, може јас да ги запознаам
    ама да одам да прашам
    пр Eј диме, сакаш ли да ја муваш Aна...?
    Tапа муабет :) Mоже 2-3 збора ќе свртам со него за нејзе онака, само да му видам реакција, ама тоа е се :)
     
    На LittleBadGirl666 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Јас имав повеќе обиди со дечко ми да наместиме моја другарка и негови другари :D
    Ми се жалеше со месеци како сака дечко, сите биле несериозни, за една вечер само барале, вакви такви и прво и наместивме еден дечко што отсекогаш викаше дека и е симпатичен.Ја гледаше ко очи во главата и неа одеднаш престана да и се свиѓа, не бил тип што би го сакале нејзините :^)
    Со другите некои слични заклучоци беа и така сфатив дека до неа е проблемот изгледа :D

    Порано, во средно многу пвеќе се трудев да спојам другарки со некој, најчесто онака индиректно преку муабет со дечкото, некогаш успешно, некогаш не :)
     
  4. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Да, имам споено другарка моја со другар на мм (тогаш ми беше дечко).
    Всушност јас редовно си излегував со другарката и откако почнав да излегувам со мм, тој си го земаше неговото друштво, јас моето и така сите заедно се забавуваме, заедно излегувавме.
    Мм ми кажа дека другар му ја симпатиша баш другарка ми и јас и` кажав, тоа и беше намерата.....си се допаднаа и си се фатија :lol: , беа заедно некои 2-3 год., ни беа и на свадба, ама за жал патиштата им се разотидоа. Сега таа си е мажена, а тој си има друга девојка.

    Имам и др. другарки спојувано со другари, пр. другарка од маало со другар од средно, од факс и обратно....ама уште никој не ми купил кондури, како стројник нели :D
     
  5. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    Имам споено другар од мало со другарка од средно ама тоа не искочи баш добро ,после цело време ме ставаа во средина кога се караа и имаа проблеми и од тогаш за памет ми е да си седам на страна :)
     
  6. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Само еднаш - успешно. :)
    Споив една моја другарка со школски од клас. Отидовме сите четворица на кафе, прво ги зпознавме, ги здруживме и бидна тоа што бидна. Убаво им тргна, ама после некое време раскинаа.
     
  7. buli4snow

    buli4snow Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    4
    Јас ја спојив другарка ми со најдобриот другар на мојот бивши дечко :D и сега ке им играме на свадба :D
     
  8. Sarasweet

    Sarasweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    150
    И јас имам споено другарка моја со другар.
    Излегувавме заедно, се дружевме, на другарка ми почна да и се допаѓа другарот, му спомнав на него дека и се допаѓа,започнаа врска за брзо време но и врската за жал, пропадна брзо.
    Очигледно беше дека повеќе комуницираат и се разбираат како другари, а не како пар.
    Мило ми е што продолжија со другарството после врската без да се навраќаат назад и повторно се дружат, такада повторно си излегуваме сите заедно. :)

    Инаку не обожавам многу такви местенки, на овој му се допаѓаш на оној му се допаѓаш, или кога ќе ми рече некој другар дај мести ми ја таа и таа другарка, или пак другарка да ми го рече истото за некој дечко јас им велам " јас можам само, да ве запознаам другото останува на вас , не сакам да наметнувам некому некого "
    Така може да се каже дека бев посредник само за запознавање на уште една другарка, се сретнавме во маало со другар, се запозна со другарка ми, му се допаднала физички, ја додал на facebook од кај мене си се договориле си излегле неколку пати,но тоа излегување не прерасна во врска и тука заврши.
     
  9. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    хаха моја тема ме врати едно добри 6 години назад кога братот на мојата другарка ми рече вака; Зоза ти или ке си го наместиш најдобриот или цел живот ке си добра само за стројник хиххи....4 другарки кои успешно ги споив со мои пријатели и еден братучед веке се и во брак со нив,братучед ми го споив со жена му, а мене никако некој да ме спои со сродна душа :D
     
    На saren_petel и Arthur им се допаѓа ова.
  10. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    Сум споил 3 пара, и сите завршиле во долги врски, кои и до ден денес траат. Најкратката е 13 месеци моментално. :)
     
    На Arthur и biGirl им се допаѓа ова.
  11. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски
    Па, сум била „стројник“, ненамерно - мои другарки на времето се „фатија“ со другари на брат ми. Ниедна од тие врски не беше успешна :wasntme: толку ме бивало :doh:
     
    На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
  12. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    сите спојувачи залудно а :D
    шала на страна,во трета година средно,една блиска моја другарка од клас со прв братучед :D
    беа заедно неколку месеци ама ништо успешо :D
    ни мене не ме бидува многу за стројник :D
     
    На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Cynthia

    Cynthia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    2.368
    Пол:
    Женски
    Имам повеќе пропаднати врски во мојата стројничка кариера.. на пример еден пар имам наместено одамна и сеуште си функционираат.
    И исто така пробав да „спојам“ другарка со братучед ми... Ама само една недела траеше :D

    Интересна работа 8)
     
    На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
  14. thegirl2

    thegirl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    39
    досега имам споено повеќе парови од кои сите врски се успешни!! 8)
     
    На saren_petel, Arthur и vaga95 им се допаѓа ова.
  15. Slatko-Malo

    Slatko-Malo Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2011
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    12
    баш ми е интересно да спојувам некој :) досега имам многу споено.а во последно време,пошто другарка ми е сама и постојано се жали како и она сакала сериозна врска како мојата и дечко ми постојано и носи другари,пошо неможе више да ја гледа сама,ама она е проблематична многу,а види дека некој ја свиѓа и она нејќе со него,а он кога ќе и сврти грб трча по него и многу ме нервира тоа.ама најуспешно беше кога и го наместивме братот на дечко ми и више подолго време се заедно.конечнооо :D
     
    На Arthur и biGirl им се допаѓа ова.
  16. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.582
    Пол:
    Женски
    Сакавме да споиме јас и дечко ми моја другарка со негов другар но другарот не зафркна, се затреска во друга девојка пред да ја организираме средбата.
     
    На Arthur и biGirl им се допаѓа ова.
  17. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    До сега има „споено“ два пара... Двата успешно... Едните се верија и ќе бидам старосватица, другите се заедно три години... Упм знаев дека у мене се крие по некој Купидон... Хахах...
    Мада, искрено не сакам никого да местам. А, најтапа муабет ми е: Имаш ли некоја другарка да ми наместиш? Или ај мести ми ја... Чек, немаш толку муда што ни сам не сакаш да се запознаеш?

    П.с. За првиот пат случајно ги запознав, за вториот само потпомогнав. :)
     
    На saren_petel, Arthur и biGirl им се допаѓа ова.
  18. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Мене и маж ми не спои моја другарка. Сега веќе поранешна. Она се познава со негов комшија. Еден ден се видела и со него и со маж ми. И мојот господин и рекол да му мести другарка. Така не наместија и двајцата. :rofl:
     
    На saren_petel му/ѝ се допаѓа ова.
  19. LoneWolfGuy

    LoneWolfGuy Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2017
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Машки
    Спојувач односно поттикнувач, на некои сум им одел на свадби а на некои од тврдоглавост што не ме слушале не ме ни викнаа на свадба.

    А најинтересен пример ми е овој, ги знаев и двајцата но они не се знаеа и така договорив средба со неа, но и со ндго на исто место, отишле двајцата и чекале едно пола саат, едно време се погледнале, па пак се погледнале, и во исто време да не го џнаеш тиит да, и кај е тој, што правиш ти тука, хмм заќутеле ах што е тој стројник ќе изиграва рекол другаров таа мислиш тоа е? Провиден е го читам ко селски буквар.
    Како да му вратиме? После некое време некокако случајно заедно рекле, е нема да го викам на моја свадба, се погледнале и се изнасмеале.

    Барем јас така сакам да мислам дека се се одвивсло на тој начин, како и да е не ме викнаа на свадба. А што праеле муабети и како не знам.
     
    На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
  20. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.947
    Допаѓања:
    50.030
    Пол:
    Женски
    Неколку пати пробавме со дечко ми да споеме моја другарка со негов другар, но беше не успешно и потоа таа си фана сосем друг дечко.