1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Спојување на парови

Дискусија во 'Врски' започната од RainBow, 10 октомври 2011.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.081
  Допаѓања:
  61.922
  Пол:
  Женски
  Имате другарка што е слободна, дечко ви има другар што е слободен. Дали правите обид да ги споите? Дали сте се нашле во слична ситуација? Или можеби не сакате да се мешате во туѓи работи, може и исходот да не излезе ко што треба, па да завршите без другарка? Или имате лошо искуство самите од ова откако некој се обидел да ве спои, па не сакате и други да поминуваат низ истото?

  Инспирација за темава ми беше баш тоа што јас и дечко ми пред некое време наместивме другарка и другар, ама се уште не знаеме што точно ќе се случи. Двајцата беа сингл подолго време, сметавме дека си одговараат, па зошто да не? Можеби и ќе им тргне работата. :)
  Сигурна сум дека имате искуства на темава, па може да продискутираме.
   
 2. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.450
  Cо безопасна ги спојувам :rofl:
  Oн топик
  Eпа еднаш успеав да ја спојам другарка ми со 2ца браќа, по грешка, не ни знаевме
  и од тогаш не спојувам парови
  Aјде бре, на оваа возраст мислам дека сме доволно созреани сами да се споиме, може јас да ги запознаам
  ама да одам да прашам
  пр Eј диме, сакаш ли да ја муваш Aна...?
  Tапа муабет :) Mоже 2-3 збора ќе свртам со него за нејзе онака, само да му видам реакција, ама тоа е се :)
   
  На LittleBadGirl666 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.340
  Јас имав повеќе обиди со дечко ми да наместиме моја другарка и негови другари :D
  Ми се жалеше со месеци како сака дечко, сите биле несериозни, за една вечер само барале, вакви такви и прво и наместивме еден дечко што отсекогаш викаше дека и е симпатичен.Ја гледаше ко очи во главата и неа одеднаш престана да и се свиѓа, не бил тип што би го сакале нејзините :^)
  Со другите некои слични заклучоци беа и така сфатив дека до неа е проблемот изгледа :D

  Порано, во средно многу пвеќе се трудев да спојам другарки со некој, најчесто онака индиректно преку муабет со дечкото, некогаш успешно, некогаш не :)
   
 4. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.897
  Пол:
  Женски
  Да, имам споено другарка моја со другар на мм (тогаш ми беше дечко).
  Всушност јас редовно си излегував со другарката и откако почнав да излегувам со мм, тој си го земаше неговото друштво, јас моето и така сите заедно се забавуваме, заедно излегувавме.
  Мм ми кажа дека другар му ја симпатиша баш другарка ми и јас и` кажав, тоа и беше намерата.....си се допаднаа и си се фатија :lol: , беа заедно некои 2-3 год., ни беа и на свадба, ама за жал патиштата им се разотидоа. Сега таа си е мажена, а тој си има друга девојка.

  Имам и др. другарки спојувано со другари, пр. другарка од маало со другар од средно, од факс и обратно....ама уште никој не ми купил кондури, како стројник нели :D
   
 5. elcezelce

  elcezelce Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  3.090
  Допаѓања:
  20.877
  Пол:
  Женски
  Имам споено другар од мало со другарка од средно ама тоа не искочи баш добро ,после цело време ме ставаа во средина кога се караа и имаа проблеми и од тогаш за памет ми е да си седам на страна :)
   
 6. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.997
  Пол:
  Женски
  Само еднаш - успешно. :)
  Споив една моја другарка со школски од клас. Отидовме сите четворица на кафе, прво ги зпознавме, ги здруживме и бидна тоа што бидна. Убаво им тргна, ама после некое време раскинаа.
   
 7. buli4snow

  buli4snow Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  4
  Јас ја спојив другарка ми со најдобриот другар на мојот бивши дечко :D и сега ке им играме на свадба :D
   
 8. Sarasweet

  Sarasweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  150
  И јас имам споено другарка моја со другар.
  Излегувавме заедно, се дружевме, на другарка ми почна да и се допаѓа другарот, му спомнав на него дека и се допаѓа,започнаа врска за брзо време но и врската за жал, пропадна брзо.
  Очигледно беше дека повеќе комуницираат и се разбираат како другари, а не како пар.
  Мило ми е што продолжија со другарството после врската без да се навраќаат назад и повторно се дружат, такада повторно си излегуваме сите заедно. :)

  Инаку не обожавам многу такви местенки, на овој му се допаѓаш на оној му се допаѓаш, или кога ќе ми рече некој другар дај мести ми ја таа и таа другарка, или пак другарка да ми го рече истото за некој дечко јас им велам " јас можам само, да ве запознаам другото останува на вас , не сакам да наметнувам некому некого "
  Така може да се каже дека бев посредник само за запознавање на уште една другарка, се сретнавме во маало со другар, се запозна со другарка ми, му се допаднала физички, ја додал на facebook од кај мене си се договориле си излегле неколку пати,но тоа излегување не прерасна во врска и тука заврши.
   
 9. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  297
  хаха моја тема ме врати едно добри 6 години назад кога братот на мојата другарка ми рече вака; Зоза ти или ке си го наместиш најдобриот или цел живот ке си добра само за стројник хиххи....4 другарки кои успешно ги споив со мои пријатели и еден братучед веке се и во брак со нив,братучед ми го споив со жена му, а мене никако некој да ме спои со сродна душа :D
   
  На saren_petel и Arthur им се допаѓа ова.
 10. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.124
  Допаѓања:
  4.445
  Пол:
  Машки
  Сум споил 3 пара, и сите завршиле во долги врски, кои и до ден денес траат. Најкратката е 13 месеци моментално. :)
   
  На Arthur и biGirl им се допаѓа ова.
 11. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.281
  Допаѓања:
  194.598
  Пол:
  Женски
  Па, сум била „стројник“, ненамерно - мои другарки на времето се „фатија“ со другари на брат ми. Ниедна од тие врски не беше успешна :wasntme: толку ме бивало :doh:
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 12. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.400
  Допаѓања:
  3.925
  Пол:
  Женски
  сите спојувачи залудно а :D
  шала на страна,во трета година средно,една блиска моја другарка од клас со прв братучед :D
  беа заедно неколку месеци ама ништо успешо :D
  ни мене не ме бидува многу за стројник :D
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Cynthia

  Cynthia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  622
  Допаѓања:
  2.366
  Пол:
  Женски
  Имам повеќе пропаднати врски во мојата стројничка кариера.. на пример еден пар имам наместено одамна и сеуште си функционираат.
  И исто така пробав да „спојам“ другарка со братучед ми... Ама само една недела траеше :D

  Интересна работа 8)
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 14. thegirl2

  thegirl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  39
  досега имам споено повеќе парови од кои сите врски се успешни!! 8)
   
  На saren_petel, Arthur и vaga95 им се допаѓа ова.
 15. Slatko-Malo

  Slatko-Malo Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2011
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  12
  баш ми е интересно да спојувам некој :) досега имам многу споено.а во последно време,пошто другарка ми е сама и постојано се жали како и она сакала сериозна врска како мојата и дечко ми постојано и носи другари,пошо неможе више да ја гледа сама,ама она е проблематична многу,а види дека некој ја свиѓа и она нејќе со него,а он кога ќе и сврти грб трча по него и многу ме нервира тоа.ама најуспешно беше кога и го наместивме братот на дечко ми и више подолго време се заедно.конечнооо :D
   
  На Arthur и biGirl им се допаѓа ова.
 16. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.172
  Допаѓања:
  70.035
  Пол:
  Женски
  Сакавме да споиме јас и дечко ми моја другарка со негов другар но другарот не зафркна, се затреска во друга девојка пред да ја организираме средбата.
   
  На Arthur и biGirl им се допаѓа ова.
 17. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Популарен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  957
  Допаѓања:
  7.427
  Пол:
  Женски
  До сега има „споено“ два пара... Двата успешно... Едните се верија и ќе бидам старосватица, другите се заедно три години... Упм знаев дека у мене се крие по некој Купидон... Хахах...
  Мада, искрено не сакам никого да местам. А, најтапа муабет ми е: Имаш ли некоја другарка да ми наместиш? Или ај мести ми ја... Чек, немаш толку муда што ни сам не сакаш да се запознаеш?

  П.с. За првиот пат случајно ги запознав, за вториот само потпомогнав. :)
   
  На saren_petel, Arthur и biGirl им се допаѓа ова.
 18. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.456
  Пол:
  Женски
  Мене и маж ми не спои моја другарка. Сега веќе поранешна. Она се познава со негов комшија. Еден ден се видела и со него и со маж ми. И мојот господин и рекол да му мести другарка. Така не наместија и двајцата. :rofl:
   
  На saren_petel му/ѝ се допаѓа ова.
 19. LoneWolfGuy

  LoneWolfGuy Популарен член

  Се зачлени на:
  3 август 2017
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  1.120
  Пол:
  Машки
  Спојувач односно поттикнувач, на некои сум им одел на свадби а на некои од тврдоглавост што не ме слушале не ме ни викнаа на свадба.

  А најинтересен пример ми е овој, ги знаев и двајцата но они не се знаеа и така договорив средба со неа, но и со ндго на исто место, отишле двајцата и чекале едно пола саат, едно време се погледнале, па пак се погледнале, и во исто време да не го џнаеш тиит да, и кај е тој, што правиш ти тука, хмм заќутеле ах што е тој стројник ќе изиграва рекол другаров таа мислиш тоа е? Провиден е го читам ко селски буквар.
  Како да му вратиме? После некое време некокако случајно заедно рекле, е нема да го викам на моја свадба, се погледнале и се изнасмеале.

  Барем јас така сакам да мислам дека се се одвивсло на тој начин, како и да е не ме викнаа на свадба. А што праеле муабети и како не знам.
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 20. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  5.649
  Допаѓања:
  49.291
  Пол:
  Женски
  Неколку пати пробавме со дечко ми да споеме моја другарка со негов другар, но беше не успешно и потоа таа си фана сосем друг дечко.