1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Спреј за коса

Дискусија во 'Коса' започната од LoVeR, 31 мај 2011.

 1. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Ја отворам темава зошто мислам дека нема иста а ако има слободно клуч.Што спрејови за коса користите и кои се најубави,кои подолго време се задржуваат на косата...порано ставав спреј за тело :D :D ама сега сум со намера да купам за коса ;) Препорачајте некој :)
   
 2. Estelle

  Estelle Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  154
  Топло ти ги препорачувам спрејовите на Schauma (Schwarzkopf) кои се ставаат после миење на косата, откако ке ја истриеш со пешкир и не се плакнат ;) јас го користам тој за сува коса и многу сум задоволна, па претпоставувам дека и за другите типови на коса се добри :)
   
 3. kelly.r

  kelly.r Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  315
  Да ми препорачате некој спреј за виткна коса да не ми се разлетува многу ?
   
 4. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Ako најдиш слика стави да видам каков е...за да знам.....
   
 5. Estelle

  Estelle Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  154

  http://www.schauma.de/uploads/tx_templa ... ege_02.jpg
  oва е целата колекција спрејот е од десно, на крајот над маската
   
  На LoVeR му/ѝ се допаѓа ова.
 6. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  Задоволна сум од овој Rica hair spray го купив од Кам ефтин е милсалм околку 70 денари беше и многу убаво мириса како дезодоранс. А ти ги препорачувам и тие на Шаума.

  Не можев да најдам слика да ја симнам па затоа еве ти линк можеш да го видиш Rica спрејот. Десно од чешалот е спрејот.

  http://www.alibaba.com/product-free/100 ... image.html
   
  На LoVeR му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lady01

  Lady01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2010
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  8
  [​IMG] го обожавааммм :)
   
  На ViktorijaMari му/ѝ се допаѓа ова.
 8. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  И јас користам Глис, ама мојава коса ништо не може да ја спречи од пукање, туку онака и ставам колку да ја залажам :rofl:
   
 9. wings

  wings Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2011
  Пораки:
  1.201
  Допаѓања:
  2.887
  А некој да препорача спреј со УВ заштита од сонце?
   
  На LoVeR му/ѝ се допаѓа ова.
 10. SaIvnjaann

  SaIvnjaann Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  458
  Го имам користено овој спреј и многу сум задоволна , а не ни многу скап околу 150 денари, а некогаш можеш и да начекаш акција и за 100 денари.Пред се многу убава ми ја прави коста :emo: и преубаво мирисаа :P и да заборавив да го кажам најважното од Авон е ;) !
   

  Прикачени фајлови:

  На SnowWhite8 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.097
  Пол:
  Женски

  И јас го користам овој...незаменлив е :)
  На кратко имав на Shauma, тој новиот спреј со мирис на цреша ама не бев толку задоволна и одма си се вратив на овој... Ја омекнува косата и полесно се расчешлува...
   
  На kristii му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Sense

  Sense Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  45
  Значи најдобра работа ми се спрејовите за коса,после силиконските капки,немозам без нив,посебно супер се за фарбана коса.Ги користам на Глисс (моментално имам од тој за сјај)Мојата коса им се заблагодарува :)
   
 13. milky-candy

  milky-candy Нов член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  713
  Го користам црниот спреј на Глис, со течен кератински комплекс за оштетена и сува коса и добар е иако очекував подобри резултати од него...
  Еве го на сликата, трети по ред од лево...


  [​IMG]
   
 14. fatbeautiful

  fatbeautiful Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  58
  И јас го користам истиот,многу мека ми ја прави косата,инаку имам виткана коса :)
   
 15. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.092
  А,рековте како сте задоволни од Шаума спрејчињата ?
  [​IMG]
  Да не фрлам пари за џабе ако не се убави..
   
 16. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.567
  Пол:
  Женски
  Моментално го имам првиот што е на сликата, задоволна сум
  [​IMG]
   
 17. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  12.474
  Допаѓања:
  144.160
  Спрејовите на Schwarzkopf- Gliss- ми ги смирува локните. Го користам и розевиот и жолтиот зависи кој ќе ми дојде пре рака. :lol:
   
 18. Shana

  Shana Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  1.505
  Прекрасен спреј за коса, се нанесува на влажна коса и не се плакне.
   

  Прикачени фајлови:

  • RV2PHASEDRY-2.jpg
   RV2PHASEDRY-2.jpg
   Големина на фајлот:
   14,7 KB
   Прегледи:
   540
 19. agirl17

  agirl17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2011
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  165
  Пол:
  Женски
  девојки го има некоја од вас пробано новиот спреј на глис ultimate repair? Јас досега си го користев жолтиот и прекрасен ми е, но сега се замислив за овај црниот, не знам зошто, ми изгледа како добар да е :D
   

  Прикачени фајлови:

 20. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.831
  Пол:
  Женски
  Тафт најдобри се не чувствуваш дека ти лепи косата и држат долго ќе си земеш Ultra strong :D