Спреј за коса

Дискусија во 'Коса' започната од LoVeR, 31 мај 2011.

 1. Natasa87

  Natasa87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2018
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  976
  Пол:
  Женски
  Јас овде како што прочитав има негувателен витамин за коса пантенол, а инаку трае многу во текот на целиот ден косата мириса на него :)
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  12.137
  Пол:
  Женски
  Јас па баш имам негативно искуство. Ми ја лепи косата ( мислам дека е замена за шеќерниот спреј на Балеа) и ми нема никаков ефект околу смирувањето на косата. Далеку од фенирана ми изгледа.
  Од друга страна, презадоволна сум од спрејчево подолу. Се користи за заштита на косата од топлина и за исправање. Со негова помош ја средувам косата за половина од времето што порано ми беше потребно.
  A3D214F4-D529-48B9-9DA5-232D81ABA006.jpeg
   
  На sorbet му/ѝ се допаѓа ова.
 3. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  967
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Засега овој го користам и задоволна сум. Многу убаво мириса и ја штити косата при пегла и фен.
   
 4. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  6.583
  Допаѓања:
  159.513
  Не знам дали е за тука, ако не е префрлајте :)

  Морам да го пофалам производот, ми останаа уште неколку капки од првиот, па сега нов ќе купам.
  Станува збор за
  SmartSelect_20181111-192659_Google.jpg

  Косава ми се препороди со производов.
  На влажна коса, со пешкир подсушена прскам, после 2-3 минути чешлам.

  Само да напоменам дека мојата коса е крајно и термички и хемиски оштетена, на толку бланш ретко кој производ вака "магично" делува.

  Искрено, откако го користам, престанав да ја пеглам/виткам постојано, бидејќи сосема културно изгледа :)

  Така што, ако имате оштетена коса, дајте шанса, за мене е спас :)
   
  На vitamina, LejlaD, shining_star и 2 други им се допаѓа ова.
 5. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  6.583
  Допаѓања:
  159.513
  Го имам, го купив на акција некои 80-90 денари.
  Мене лично не ми е за постојана употреба, од неколку причини:
  1. Треба да ја оставиш косата сама да се исуши, без фен
  2. Нема теоретски шанси толку долго да не ја превиткаш некаде, а со тоа и да ја смениш нели "формата"
  3. Лепливо е


  Јас го користам на одмор, за да не трошам време на оправање на косата пред да излезам навечер, бидејќи е топло, секако брзо ми се суши, иако неретко и на одмор сакам бар малкуцка со фен да се издувам.
  Сепак, во секојдневен живот, немам толку нерви за air dry.
  Не трпам мокра коса :)
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.107
  Допаѓања:
  74.435
  Пол:
  Женски
  Да да, јасно. Баш поради тоа што ретко сушам коса со фен сакам да го земам за да го пробам.
  Имам од стариот (Byphasse) уште за 1-2 прскања, па ќе го земам овој за стилизирање.
  Ме интересира дали ќе ми одговара, па ќе пишам пак.
   
  На CameliaMiller му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Nane2356

  Nane2356 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  822
  Пол:
  Женски
  Колку пари е?
   
 8. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  12.137
  Пол:
  Женски
  Не можам да се сетам, ама мислам дека околу 350 ден беше.
   
 9. Thana

  Thana Нов член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2018
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво, ако може препорака за спреј за расчешлување и заштита од топлина на природна база, без силикон. За сува и фарбана коса.
   
 10. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.406
  Допаѓања:
  15.837
  Пол:
  Женски
  Мислење за спрејчево?
  0CD42005-CC86-4F8B-B58B-57BD267C4FA1.jpeg
   
  На shining_star му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Eni.r

  Eni.r Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2018
  Пораки:
  736
  Допаѓања:
  1.799
  Пол:
  Женски
  Screenshot_20181230-185059.jpg Да споделам искуство, предобар е ! Ја омекнува косата и преубаво мириса и се задржува мирисот до следно миење :inlove: Го има по фризерници што работат со REDIST. Околу 450 ден го земав последниот пат тоа беше летово и дали пола сум потрошила, значи трае ептен и штити од топлина :inlove:
   
  На soffce и shining_star им се допаѓа ова.
 12. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.406
  Допаѓања:
  15.837
  Пол:
  Женски
  Дали е подобар жолтиот или розевиот спреј на лореал?
   
 13. Poppins

  Poppins Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  3.129
  Пол:
  Женски
  Јас го користам од Лореал овој , презадоволна сум , после миење со шампон ( Пантене ) само ништо друго додатно , прскам од него на исчешлана коса и премека преубава ми е со сјај , мојата коса е густа и долга и доколку не ставам дополнителни работи лудило е :drunk: ама ова ми е спас невиден :emo:
  IMG_20190403_141347_1.jpg
   
  На CameliaMiller, vitamina и Nausicaa им се допаѓа ова.
 14. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  6.583
  Допаѓања:
  159.513
  Од овие само белиот не е баш добар :)
   
 15. Poppins

  Poppins Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  3.129
  Пол:
  Женски
  Не сум го земала тој до сега , ама ќе знам за во иднина , фала ти :)
   
  На CameliaMiller му/ѝ се допаѓа ова.
 16. flower30

  flower30 Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 април 2014
  Пораки:
  3.083
  Допаѓања:
  47.870

  Може да ми кажеш цена за спрејот? И ваљда го има по маркети или ДМ
   
  На CameliaMiller му/ѝ се допаѓа ова.
 17. LejlaD

  LejlaD Популарен член

  Се зачлени на:
  24 април 2018
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  73.076
  Пол:
  Женски
  @flower30 -208 den го купив спрејот,го има во Веро,од сите врсти:*
   
  На CameliaMiller му/ѝ се допаѓа ова.
 18. flower30

  flower30 Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 април 2014
  Пораки:
  3.083
  Допаѓања:
  47.870
  Ее фала ти Лејла. Јас гледав на Лореал во ДМ беа по 490ден.
  Ама овој ем поефтин ем подобар:D;)
   
  На LejlaD и CameliaMiller им се допаѓа ова.
 19. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.913
  Допаѓања:
  23.288
  Пол:
  Женски
  Освен во Веро на други места го има? Рамстор, Тинекс?
  Исто и овој?
   
  На LejlaD му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Poppins

  Poppins Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  3.129
  Пол:
  Женски
  имам видено во тинекс кај нас од овие .
   
  На LejlaD и IM.TMKQ им се допаѓа ова.